Jak zamienić zepsutą kanapę w dwuosobową kanapę?

Nowe meble są drogie, a znalezienie sofy, która pasuje do Twoich mebli, a jednocześnie pasuje do salonu, jest nie lada wyzwaniem. Przy odrobinie pracy starą kanapę można przekształcić w nową dwuosobową kanapę. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak zamienić zepsutą kanapę w fotelik.

To fantastyczny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przy jednoczesnym recyklingu przestarzałych mebli. Możesz zrobić kanapę ze starej kanapy, która będzie pasować do Twoich istniejących mebli. Po prostu postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, jak zamienić zepsutą kanapę w fotelik.

Jak zamienić zepsutą kanapę w dwuosobową kanapę?

Jaka jest różnica między kanapą a kanapą?

Potrzeba komfortu i wygody doprowadziła do wynalezienia wielu rodzajów mebli, które spełniają określone wymagania. Siedzenia obejmują między innymi ławki, sofy, kanapy, foteliki samochodowe, fotele i kanapy. Mimo że wszystkie są klasyfikowane jako krzesła, różnią się wielkością, konstrukcją i wzornictwem.

Kanapa jest większa i może wygodnie pomieścić trzy osoby. Z drugiej strony fotelik jest bardziej kompaktowy i może pomieścić tylko dwie osoby. Fotel jest przeznaczony wyłącznie do siedzenia, ale kanapa może służyć zarówno do siedzenia, jak i do spania.

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseat to małe tapicerowane krzesło, które może pomieścić dwie osoby. Loveseat, który został wynaleziony w XVII wieku, to fotel zaprojektowany tak, aby wygodnie pomieścić dwie osoby. W przypadku intymnych rozmów popularnym wyborem jest fotelik tete-a-tete.

Co to jest kanapa?

Pochodząca od francuskiej nazwy „kanapa” może mieć jedno ramię lub nie mieć go i może pomieścić do trzech osób. Chociaż jest przeznaczony do siedzenia, może służyć również do spania. Składa się z trzech części: ramy, amortyzacji i pokrycia.

Jak stylizować sofę w domu

Jeśli masz kanapę, dopasuj do niej styl fotela, aby uzyskać bardziej jednolity efekt. Jeśli sofa i kanapa są połączone, tworząc przestrzeń do dyskusji, działa to bardzo dobrze. Dwa fotele dwuosobowe naprzeciw siebie to kolejna fantastyczna opcja na przestrzeń do dyskusji.

Wybierz dodatkowy styl, jeśli umieszczasz swój fotelik z dala od głównej części wypoczynkowej, na przykład kącik do czytania. Fotele dwuosobowe przydają się również w pomieszczeniach o nietypowych kształtach, z niewielką ilością miejsca na ścianie lub podłodze. Fotele dwuosobowe mogą być również w sypialniach jako wygodne miejsca do przytulania.

Sofy i fotele dwuosobowe do małych pomieszczeń

Fotele dwuosobowe są idealne, gdy potrzebujesz czegoś większego niż fotel, ale nie tak dużego jak kanapa. Kupując fotelik dwuosobowy, pamiętaj o następujących kwestiach. Jeśli chodzi o resztę przestrzeni, poszukaj fotelika, który nie jest zbyt wysoki ani zbyt głęboki.

Trzymaj się eleganckich, nowoczesnych modeli z prostymi liniami i niskimi oparciami do kompaktowych pomieszczeń, ponieważ grubo wyściełane dwuosobowe fotele wydają się większe. Na przestrzeń wizualną wpływa również kolor i wzór. Użyj jasnych, jednolitych kolorów do tapicerki, aby pokój nie wydawał się ciasny.

Łatwo zrozumieć, dlaczego foteliki dwuosobowe są tak popularne. W dużych i małych pomieszczeniach tworzą komfortowe warunki do wypoczynku lub rozmów z przyjaciółmi i rodziną.

Jak zamienić zepsutą kanapę w dwuosobową kanapę?

Usuń istniejące zszywki.

Usuń istniejące zszywki z tkaniny obiciowej. Użyj narzędzia do usuwania zszywek lub płaskiego śrubokręta. Pozbądź się starej szmatki.

Jeśli obecne mrugnięcia i pianka są w złym stanie, należy je usunąć i wymienić. Za pomocą miarki określ długość kanapy, którą chcesz przekształcić w fotelik. Zaznacz ołówkiem obszar do wycięcia.

Cięcie kanapy.

Za pomocą piły szablastej przytnij kanapę do długości fotelika, a następnie zdejmij ramię kanapy. Oszlifuj przycięte krawędzie kanapy i ramienia, aby uzyskać dokładne dopasowanie. Aby zapobiec pękaniu drewna, wywierć otwory w kawałkach drewna przed skręceniem ich za pomocą mniejszego wiertła.

Zmierz wymiary fotelika.

Aby określić odpowiednią ilość mrugnięcia, pianki i tkaniny, zmierz ostateczny rozmiar fotelika. Kup niezbędne materiały, aby odzyskać kanapę. Zmierz i przytnij piankę i szmatkę tak, aby pasowały do ​​mebla.

Nakładanie pianki.

Umieść piankę wokół ramienia, pleców i obszarów siedziska fotelika. Owiń go folią i zabezpiecz zszywaczem. Za pomocą maszyny do szycia wytnij materiał i umieść go na poduszce i kanapie.

Zakryj tył kanapy.

Zszyj kanapę do góry, a tkaninę do dolnej krawędzi, która jest schowana. Umieść kawałek z tyłu materiału i stempluj go na górze, na dole i po bokach. Ułóż odkryte części po obu stronach i umieść tkaninę podłokietnika na górze.

Przykryj wewnętrzną krawędź swojej ławki materiałem. Odwróć go i zszyj kanapę pod nim. Twój fotelik jest teraz gotowy do użycia.

Wniosek

Powyżej znajdują się kroki, jak zamienić zepsutą kanapę w fotelik. Odzyskuj stare meble za pomocą podstawowych materiałów i narzędzi znalezionych w domu. Kiedy możesz stworzyć go samodzielnie, nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy na nowe meble.