Jak zamienić grzejnik garażowy na gaz ziemny na propan? 6 prostych kroków!

Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak przerobić grzejnik garażowy na gaz ziemny na propan. W sześciu prostych krokach możesz! Nie martw się; te kroki można wykonać z wiatrem, więc możesz to zrobić sam.

Może się to zdarzyć w momencie, gdy chcesz zmienić swoje urządzenie paliwowe na coś innego, ponieważ niewykorzystane paliwo w Twoim miejscu staje się niedostępne.

Należy mieć świadomość, że nie wszystkie grzejniki garażowe obsługują konwersję gazu ziemnego na propan. Aby to zadziałało, musisz mieć odpowiednią i wystarczającą wiedzę. Piec należy zmodyfikować za pomocą odpowiedniego zestawu do konwersji. Przeczytaj więcej, ponieważ nauczymy Cię, jak to zrobić.

Możliwe przyczyny konwersji

Oprócz tego, co omówiliśmy wcześniej, mogą istnieć inne powody, dla których warto zmienić źródło paliwa w grzejniku garażowym. Może to być jeden z następujących powodów:

  • Istnieją różni dostawcy propanu, podczas gdy gaz ziemny może być pozyskiwany tylko od określonej firmy, z której korzystasz.
  • Event Jednostka z propanem zawiera dwa razy więcej energii niż każda jednostka z gazem ziemnym. W związku z tym tempo produkcji energii z paliwa propanu jest lepsze niż gazu ziemnego.
  • W niektórych lokalizacjach dostępność propanu jest większa niż propanu.

Kroki konwersji grzejnika garażowego na gaz ziemny na propan

Konwersja podzielona jest na dwie części. Pierwsza to modyfikacja pieca, druga to przyłącza gazowe. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami, jak przekonwertować grzejnik garażowy na gaz ziemny na propan, a będziesz gotowy.

Krok 1. Usuń połączenia

Zdejmij zawór dopływu gazu i wyjmij rurkę łączącą go z piecem. Po zakończeniu otwórz drzwiczki pieca i zdejmij je, wykręcając śruby. Usuń również wszystkie połączenia elektryczne z urządzeniem.

Krok 2. Odłączanie przewodów

W drugim kroku musisz odłączyć przewody czujnika płomienia przymocowanego do zaworu sterującego. Jego przełącznik rozwijania również powinien zostać usunięty. Następnie uzyskaj dostęp do zaworu sterującego gazem, wyjmując rurę. Następnie należy usunąć śruby regulatora ciśnienia i ich śruby regulacyjne.

Krok 3. Wymień

Spójrz na swój zawór sterujący. Tam są źródła. Musisz je odłączyć i wymienić. Załóż nowy za pomocą śrub, aby zakryć powierzchnię zaworu sterującego.

Krok 4. Dołącz ponownie

W tym momencie musisz umieścić nowy pierścień w pokrywie regulacyjnej, którą możesz znaleźć w zestawie do konwersji. Następnie wykręć śruby utrzymujące osłonę w stanie nienaruszonym i włóż śrubę z zestawu do wyjętego palnika. Wkręć je na miejsce. Wymień zespół palnika i osłonę powietrzną przed ponownym podłączeniem rurki do palnika. Następnie ponownie podłącz każdy przewód do zaworu sterującego. Drugą część ponownie przymocuj do pieca i zamknij jego drzwi.

Krok 5. Przyłącze gazowe

To niezbędny krok. Musisz podłączyć dopływ propanu do linii zasilającej. Następnie zainstaluj zawór odcinający, który możesz obsługiwać ręcznie. Powinien mieć zawieszony na zawiasach miernik kontrolny. Następnie podłączyć dopływ gazu w kierunku pieca. Upewnij się, że został prawidłowo uszczelniony, aby upewnić się, że nie będzie wycieków. Teraz wyłącz manometr, a korek ciśnienia wlotowego powinien zostać odkręcony. Następnie musisz zainstalować NPT, aby pomieścić mocowanie manometru. Włącz miernik i rozpocznij nowy dopływ gazu. Następnie możesz uruchomić piec i sprawdzić jego ciśnienie.

Krok 6. Sprawdź, czy nie ma wycieków

Upewnij się, że nie ma tak przecieków. Użyj roztworu formującego do przetestowania. Jeśli pojawią się bąbelki, oznacza to wyciek. W przeciwnym razie twoje połączenie z propanem jest kompletne.

Grzałka na gaz ziemny VS na propan

Na pierwszy rzut oka grzejnik na propan jest kosztowny. Ale biorąc pod uwagę, że wskaźnik zużycia paliwa jest niższy, jest to bardziej wydajny wybór. Ponadto energia wytwarzana przez każdą jednostkę propanową jest większa niż w przypadku gazu ziemnego. Jednak wiele osób korzysta z grzejnika na gaz ziemny, ponieważ jest on dostępny w niższej cenie. Jednak jeśli chodzi o kwestie środowiskowe między nimi, propan jest bardziej toksyczny w przypadku wycieków. Ale zapewniając, że rurociągi są prawidłowo uszczelnione, lepszym wyborem byłby grzejnik propanowy ze względu na jego zdolność do dostarczania dużej ilości energii. Może być używany w innych urządzeniach, w tym w suszarkach do ubrań i piecach.

Najczęściej zadawane pytania

Oto odpowiedzi na Twoje pytania:

#1. Który jest bezpieczniejszy, propan czy gaz ziemny?

Ponieważ gaz ziemny jest rozpraszany do atmosfery, jest to bezpieczniejsza opcja w przypadku wycieku.

#2. Jak sprawdzić, czy konwersja jest możliwa z moim grzejnikiem?

Każdy grzejnik ma etykietę licencji informującą, czy można go przerobić na inne zastosowania paliwa. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystkie grzejniki mogą ułatwić konwersję paliwa.

#3. Czy zmiana zużycia paliwa przez grzejnik jest bezpieczna?

Tak, jest to bezpieczne, jeśli grzejnik obsługuje konwersję i wszystkie połączenia poprawnie. Gaz ziemny można bezpiecznie przerobić na propan i odwrotnie.

To okładka!

Bez względu na powód konwersji, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami i procedurami bezpieczeństwa dotyczącymi konwersji grzejnika garażowego na gaz ziemny na propan, aby uniknąć wycieków lub innych zagrożeń.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy grzejnik garażowy i ile kosztuje uruchomienie grzejnika garażowego gazowego.