Jak założyć salę weselną: 3 wskazówki do sukcesu

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak założyć miejsce weselne, rozważ wykonanie trzech kroków. Najpierw omówimy, co należy uwzględnić w planowaniu, a następnie podzielimy się kilkoma sekretami, jak zaangażować się w branżę.

Porozmawiamy również o kosztach, jakich można się spodziewać przy budowie sali weselnej. Stąd zachęcamy do przeglądania naszych blogów ślubnych, aby dowiedzieć się więcej o ślubach.

Jak założyć salę weselną: 3 wskazówki do sukcesu

Na przykład dowiedz się, jak ozdobić ślubny łuk tkaniną. Zawsze skorzystasz z takich przewodników, przygotowując miejsce lub planując wydarzenie na wesele.

Jak otworzyć salę weselną

Planowanie i badania

Zanim zaczniesz organizować wesele, musisz zbadać swoich lokalnych konkurentów, aby wiedzieć, czego się spodziewać. W ten sposób dowiesz się, jaki rodzaj miejsca musisz zrobić, a które nie są obecnie oferowane w Twojej okolicy.

Poznanie konkurencji pozwoli ci również rzucić okiem na to, jakie strategie zadziałały i gdzie możesz się wśród nich wyróżnić. Być może Twoja lokalizacja ma coś wyjątkowego w porównaniu z innymi miejscami, ale będziesz także wiedział, czy są działania, które wykonali niektórzy konkurenci, a które nie odniosły sukcesu.

Gdy już wiesz, jakiego miejsca potrzebujesz, możesz łatwo zaplanować swoje finanse. Zastanów się, czy chcesz zbudować obiekt, przejąć istniejący, potrzebujesz finansowania, pożyczki lub inwestorów oraz innych czynników, które pomogłyby w obiekcie, ale nie postawiłyby Cię w bardzo ryzykownej sytuacji.

Wybieranie lokalizacji

Gdy już masz na myśli miejsce i masz zaplanowany budżet, kluczowe znaczenie ma wybór najlepszej lokalizacji. Być może będziesz musiał kupić nową witrynę i zbudować wszystko od zera, a może masz już teren i musisz tylko dokonać napraw i renowacji.

Wyobraź sobie najlepsze miejsce dla miejsca, o którym myślisz, ale bądź też strategiczny. Pamiętaj, że nadal musisz wziąć pod uwagę swoje ograniczenia finansowe, zwłaszcza jeśli istnieją różne prawa i przepisy, których musisz przestrzegać w tej lokalizacji.

Możesz również ulepszyć swoje miejsce weselne etapami. Zacznij od miejsc o wysokim priorytecie, takich jak miejsca parkingowe i gastronomiczne, a gdy Twoje miejsce przyniesie większe dochody, możesz je jeszcze bardziej ulepszyć.

Bądź zaangażowany w branżę

Teraz, gdy masz już zapewnioną lokalizację i plan, musisz stworzyć dobre portfolio w branży. Następnie możesz stworzyć zespół sprzedawców ślubów, którzy mogą pomóc w utrzymaniu Twojej reputacji.

Sprzedawcy weselni są również ważni dla miejsc, ponieważ to z nimi gospodarze konsultują usługi takie jak muzyka, catering, a nawet produkty na wesele, takie jak przysługi i zaproszenia. Jeśli masz silne portfolio dostawców ślubów, znacznie łatwiej będzie Ci być znanym w branży.

Następnie możesz zorganizować dzień otwarty, aby przyciągnąć więcej uwagi do swojego miejsca. Być może możesz zaoferować zniżki pierwszym parom, które dokonają rezerwacji i rozważą zatrudnienie kogoś zaznajomionego z marketingiem wydarzeń, aby pomóc skutecznie reklamować miejsce.

Jak zmienić moją ziemię w miejsce na wesele?

 • Poinformuj swoich sąsiadów, jeśli są, o swoim planie przekształcenia swojej ziemi w miejsce weselne, aby uniknąć potencjalnych nieporozumień w przyszłości, a także przygotuj je, gdy miejsce zacznie działać
 • Badania na temat form i pozwoleń potrzebnych w Twojej okolicy w zakresie zmiany zagospodarowania terenu jako miejsca ślubu
 • Miej niezbędne dokumenty do swoich aplikacji, które mogą obejmować uzyskanie przeglądu terenu
 • Przygotuj się na przesłuchanie w sprawie zagospodarowania przestrzennego, w tym zatrudnij prawnika zaznajomionego z radą zagospodarowania przestrzennego i postępowaniem
 • Popraw teren i znajdujące się na nim struktury na miejsce ślubu
 • Rozwiąż pewne problemy związane z bezpieczeństwem w nieruchomości, jeśli takie istnieją
 • Zbadaj i postępuj zgodnie z przepisami i licencjami wymaganymi podczas wydarzeń
 • Ulepsz lokalizację, aby była bardziej dostępna dla gości
 • Napisz umowę na wydarzenie, aby uwzględnić ograniczenia i przepisy obowiązujące w Twojej nieruchomości
 • Upewnij się, że odpowiednio planujesz wydarzenia, co oznacza, że ​​żadne harmonogramy się nie nakładają
 • Zdobądź godnego zaufania organizatora wydarzeń
 • Ile kosztuje sala weselna?

  Przeciętne miejsce weselne może kosztować od 2500 do 3500 USD, w zależności od samej lokalizacji i dnia, w którym będziesz z niej korzystać. Najlepiej byłoby również wziąć pod uwagę catering lub pakiet, który chcesz dołączyć do miejsca.

  Jeśli chcesz czegoś luksusowego, spodziewaj się, że miejsce będzie kosztować od 6 000 do 10 000 USD. Obejmuje to ceremonię i przyjęcie, ale do pracy w miejscu może być potrzebny osobny organizator ślubów.

  Poza opłatą za miejsce, musisz zapytać, czy są jakieś dodatkowe koszty. Mogą obejmować podatki, wynajem, parking, ubezpieczenie, catering i inne.

  Ile zarabiają właściciele sal weselnych

  W lokalu weselnym można uzyskać 50% zysku, ale pamiętaj, że prowadzenie takiego biznesu wiąże się z wydatkami. Związane z tym koszty zazwyczaj obejmują pozwolenia i licencje, ubezpieczenie, personel i marketing.

  Mogłeś również wziąć pożyczkę, kiedy uruchamiałeś miejsce. Ale ogólnie rzecz biorąc, otwarcie miejsca weselnego może być satysfakcjonujące dzięki dobremu planowi strategii biznesowej, ponieważ koszty mogą być bardzo ryzykowne.

  Wniosek

  Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie omówiliśmy, jak założyć miejsce weselne i podzieliliśmy je na trzy etapy.

  Musisz wiedzieć, jak zaplanować finanse i lokalizację miejsca ślubu, aby mieć pewność, że będzie to dochodowy biznes. Pomogłoby, gdybyś zapoznał się również z podziałem terenu na miejsce weselne.

  Jeśli masz więcej pytań, zostaw je poniżej.