Jak założyć koc do rzucania na kanapie? 2 stylowe sposoby

Poznaj dwa najlepsze sposoby na umieszczenie koca na kanapie, aby dodać stylu swojemu salonowi. Rzut udrapowany lub złożony na sofie może zaszokować pod względem walorów estetycznych. Ale najpierw, czy wiesz, co to jest koc?

Koc narzuta to dekoracyjny koc, który może być również funkcjonalny. Zazwyczaj umieszcza się go na sofie lub łóżku obok poduszek. Dowiedz się więcej o sztuce stylizacji kanapy z kocem narzutowym poniżej:

Jak założyć koc do rzucania na kanapie? 2 stylowe sposoby

Jak stylizować narzutę na kanapie?

Udrapowane z tyłu lub z boku kanapy

Czy wiesz, że grube koce, takie jak wełna, będą świetnie wyglądać udrapowane na sofie? Nie musisz składać tych grubszych koców, ponieważ będą wyglądać naturalnie przytulnie, gdy zostaną udrapowane. Staraj się uzyskać efekt bez wysiłku, rozkładając go z tyłu kanapy i układając dolną część na siedzisku.

W przypadku mniejszych i cieńszych kocyków możesz stylizować je z jednej strony. Niektóre kanapy wyglądają lepiej, jeśli włożysz koc w róg. W tym stylu sofa wydaje się bardziej formalna, ale użytkownik ma łatwy dostęp do koca.

Złożony na siedzeniu lub podłokietniku kanapy

Bardziej klasycznym sposobem umieszczenia koca na kanapie jest złożenie go najpierw starannie. Zamiast drapować koc z boku, najpierw złożysz go do pożądanego stylu. Zagięcie może być poza środkiem lub w przypadku większego koca; możesz go złożyć na trzy części.

Złożenie koca przed umieszczeniem go na kanapie wygląda szczególnie dobrze, jeśli ma frędzle, tekstury lub wzory, które wymagają eksponowania. Wskazówka, aby poprawić ten dopasowany wygląd, to przekręcić koniec koca i nałożyć go. Co więcej, proste złożenie kocyka na pół to bezpieczny styl, ponieważ będzie wyglądał elegancko, a jednocześnie swobodnie.

Jak postawić narzutę na skórzanej sofie

Jeśli masz skórzaną sofę, nie dziwi, że chcesz, aby była centralnym punktem salonu. Czasami prostota jest lepsza, więc ogólny motyw będzie wyglądał spójnie. Jednak nadal możesz rzucić na skórzaną kanapę, aby poprawić jej wygląd i zapobiec utknięciu tych, którzy na niej usiądą.

W zależności od narzutu, którego używasz, przetestuj kilka pozycji, aby zobaczyć, która będzie wyglądać najlepiej na Twojej sofie. Można go nałożyć na róg lub tył sofy lub przykryć nim ramię sofy. Jednak eleganckim sposobem na ubieranie skórzanej kanapy narzutą jest umieszczenie jej na środku sofy.

Jakiego koca do rzucania użyć na skórzanej kanapie?

Pamiętaj, że niektóre materiały na koce mogą łatwo zsunąć się ze skóry. Chcesz uniknąć jedwabnych i futrzanych koców, aby uniknąć poślizgu. Wręcz przeciwnie, wełna, zamsz i bawełna powinny dobrze działać na skórze.

Dodatkowo sprawdź kolor narzuty, której użyjesz. Kontrast jest doskonały, aby pomóc wyeksponować określone kolory. Jednak motyw powinien być spójny, aby obszar nie wyglądał dezorientująco.

Jaki jest cel rzucania na sofę?

Czy wiesz, że koce do rzucania mają nazwę rzut, ponieważ są rzucane na łóżko lub sofę? Oczywiście możesz delikatnie położyć je na powierzchni, ale to ekscytujący, zabawny fakt do zapamiętania. Ale jaki jest cel rzucania się na kanapę?

Po pierwsze, wpisuje się w ogólną estetykę salonu. Koc może dodać trochę stylu i głębi do czegoś płaskiego. Co więcej, koce dodają trochę przytulności przestrzeni, a narzuta, której użyjesz, może być wygodnym materiałem do przytulenia.

Jak ubrać sofę w narzuty i poduszki?

Pamiętaj o koordynacji

Dekorując sofę narzutami i poduszkami, masz pełną swobodę w sposobie ich stylizacji. Należy jednak pamiętać o koordynowaniu słów. Nie myl koordynacji z monotonią, ale raczej utrzymuj spójny motyw, niezależnie od tego, czy chodzi o kolory, czy tekstury.

Dodaj trochę energii

Jednym z najlepszych sposobów stylizacji kanapy jest użycie tej samej palety do poduszek i poduszek. Następnie dodaj inny kolor koca, aby uwydatnić kolory wszystkiego. Na przykład odważny rzut na neutralną kanapę i neutralny rzut na kolorową kanapę.

Graj z kontrastem

Oprócz kolorów możesz także bawić się kontrastującymi teksturami i wzorami. Nie chcesz, aby kanapa wyglądała na stagnację, ale musisz też unikać przesady i wyglądać na przesadną. Zamiast tego użyj czegoś jednokolorowego na wzorzystych kanapach i poduszkach lub ułóż drukowaną narzutę na gładkiej powierzchni.

Dąż do przytulności

Na koniec pamiętaj, aby dążyć do przytulności. Jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego bez przepełnienia sofy jest złożenie poduszek kocem z jednej strony. Możesz również wybrać rzut, który jest przyjemny w dotyku.

Wniosek

Ulepsz wygląd swojego salonu, ubierając kanapę. W tym artykule dowiedziałeś się, jak położyć koc na kanapie. Pamiętasz dwa najlepsze style?

Aby uzyskać bardziej swobodny wygląd, ułóż narzutę z tyłu lub z boku sofy. W przeciwnym razie możesz złożyć narzutę, aby uzyskać dopasowane wykończenie. Ogólnie rzecz biorąc, pamiętaj o spójności i kontraście, a będziesz królem stylizacji kanapy!