Jak założyć firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników w Gruzji: najlepsze wskazówki

Gruzin zainteresowany zwalczaniem szkodników może chcieć wiedzieć, jak założyć firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników w Gruzji. Aby założyć firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników, musisz zdać egzamin i ubiegać się o licencje, więc przejdźmy do rzeczy, które warto wiedzieć.

Jak uzyskać licencję na zwalczanie szkodników w Gruzji?

Po pierwsze, musisz uzyskać odpowiednią certyfikację. Egzamin może pomóc w uzyskaniu licencji na komercyjną praktykę zwalczania szkodników.

Jak założyć firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników w Gruzji: najlepsze wskazówki

Według Departamentu Rolnictwa stanu Georgia, musisz zdać egzamin z aplikacji komercyjnych, który zapewnia Georgia Technical College. Możesz zapytać na stronie internetowej uczelni, aby znaleźć centrum egzaminacyjne i dogodny dla siebie termin.

Egzamin komercyjny z aplikatora składa się z dwóch części: egzaminu ze standardów ogólnych oraz co najmniej jednego egzaminu z kategorii głównej. Aby każdy z nich zdał, potrzebujesz wyniku co najmniej 70%.

W przypadku egzaminów z głównych kategorii, oto lista kategorii, które możesz przystąpić, a które odnoszą się do rodzaju praktyki, którą chcesz podjąć:

 • Zwalczanie szkodników roślin rolniczych
 • Zwalczanie szkodników w rolnictwie zwierzęcym
 • Zwalczanie szkodników w lesie
 • Zwalczanie szkodników ozdób i darni
 • Zaprawianie nasion
 • Zwalczanie szkodników wodnych
 • Zwalczanie szkodników po prawej stronie drogi
 • Zwalczanie szkodników zdrowia publicznego
 • Regulacyjne zwalczanie szkodników
 • Pokazy i badania zwalczania szkodników
 • Autoryzacja sprzętu lotniczego
 • Przemysłowe, instytucjonalne, strukturalne i zdrowotne zwalczanie szkodników
 • Obróbka drewna
 • Mikrobiologiczne zwalczanie szkodników
 • Fumigacja produktów rolnych
 • Farby przeciwporostowe
 • Standardy ochrony pracowników
 • Kontrola komarów

Wymagają one opłaty testowej w wysokości 45 USD za każdy egzamin, którą można uiścić czekiem, kartą kredytową lub przekazem pieniężnym.

Załóżmy, że nie zdasz jednego egzaminu, takiego jak ogólne standardy, ale na przykład zdasz główną kategorię.

W takim przypadku będą rejestrować Twój pozytywny wynik przez rok, a Ty będziesz musiał tylko powtórzyć część, której się nie udało. Jeśli przekroczysz jeden rok, będziesz musiał ponownie przystąpić do obu egzaminów.

Po zdaniu musisz zapłacić 90 USD opłaty licencyjnej w Georgia Department of Agriculture. Gdy to zrobisz i prześlesz wymagane dokumenty, wyślemy Twoją licencję w ciągu dwóch tygodni.

Jak wspomniano powyżej, rodzaj licencji, którą otrzymasz, będzie zależał od kategorii wybranej z listy. Licencja będzie ważna przez pięć lat.

Jeśli potrzebujesz pomysłów na to, co przygotować po uzyskaniu licencji, mamy pomocny przewodnik po tym, ile kosztuje założenie firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników.

Kiedy już założyłeś swoją firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników, jedną z opcji, którą możesz rozważyć, jest uzyskanie licencji na zwalczanie szkodników strukturalnych. Ta licencja pozwoli Ci kontrolować i eliminować szkodniki w różnych strukturach, jak sama nazwa wskazuje.

Będzie trwać dwa lata i jest objęty opłatą w wysokości 100 USD z dodatkową opłatą za badania w wysokości 70 USD.

Co należy zrobić po uzyskaniu licencji?

Kiedy uzyskasz oficjalną licencję, będziesz musiał określić, jakiego rodzaju usługi zwalczania szkodników będzie świadczyć Twoja firma. Pomoże Ci w tym kategoria Twojej licencji.

Wtedy będziesz potrzebować inwestycji w wysokości od 10 000 do 50 000 USD, aby pokryć potrzebne materiały. Oczywiście przygotowanie do egzaminów da ci ogólne pojęcie o tym, co kupić.

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy w ustaleniu, jakich rodzajów pestycydów lub chemikaliów chcesz użyć, mamy przydatny przewodnik na temat tego, czego używają firmy zajmujące się zwalczaniem szkodników.

Potrzebny będzie również pojazd wystarczająco duży, aby można było zaopatrzyć się w zapasy. Kup ciężarówkę lub furgonetkę do tego celu.

Aby zapewnić udany start-up, będziesz również inwestować w materiały reklamowe. Zastanów się nad umieszczeniem oznakowania pojazdu, drukowaniem wizytówek, uruchomieniem strony internetowej lub innymi materiałami promocyjnymi, takimi jak reklamy drukowane lub internetowe.

Przygotowując się do zabezpieczania klientów, musisz udoskonalić swoje umiejętności sieciowe. Taka praktyka może budować silne relacje z potencjalnymi klientami i dostawcami biznesowymi lub indywidualnymi.

Na koniec ważne jest, aby ubiegać się o ubezpieczenie ze względów bezpieczeństwa i na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Jak być może już wiesz, ubezpieczenie może pokryć wszelkie kosztowne niedogodności po drodze.

Jak opłacalny jest biznes zwalczania szkodników?

W tym momencie prawdopodobnie zastanawiasz się, ile możesz zgarnąć ze swojego startu w dziedzinie zwalczania szkodników. Gdy Twoja firma zajmująca się zwalczaniem szkodników zacznie działać, możesz oczekiwać, że ta firma zarobi do 75 000 USD rocznie.

Jeśli odpowiednio ustalisz ceny i zaczniesz nawiązywać relacje z klientami, będziesz w stanie zapewnić sobie oczekiwany roczny dochód i wygodnie żyć. W raporcie Bureau of Labor Statistics zapotrzebowanie na eksterminatorów może pozostać spójne od 2014 do 2024 roku. Dzięki temu bezpieczeństwo pracy jest pewne.

Wniosek

Założenie własnej firmy zajmującej się zwalczaniem szkodników bez wątpienia wiąże się z wyzwaniami. Studiowanie do wymaganych egzaminów, a następnie przygotowywanie wszystkiego, od materiałów eksploatacyjnych po materiały promocyjne, będzie wymagało dużego zaangażowania.

To powiedziawszy, teraz wiesz, jak założyć firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników w Gruzji i co będzie dalej. W ten sposób możesz przygotować się na wszystko, co życie rzuci na ciebie w tym przedsięwzięciu.

Więc na co czekasz? Przygotuj się na te egzaminy i inwestycje i rozpocznij gruzińską firmę zajmującą się zwalczaniem szkodników śpiewająco!