Jak zalać podgrzewacz oleju? 5 prostych kroków!

Jak zagruntować grzałkę olejową? Cóż, gruntowanie powinno być wykonane przez technika lub specjalistę w tej dziedzinie. Jednak nie zaszkodzi, jeśli znasz również kroki. sprawdzenie, wyłączenie pieca, sprawdzenie termostatu, znalezienie zaworu upustowego itp. Załóżmy, że jesteś ciekawy, jak działa zalewanie, to lepiej przeczytaj do końca tego artykułu. Pewnego dnia sam będziesz przygotowywał.

Olej nie utrzymuje stanu płynnego w temperaturach otoczenia; dlatego wymagana jest grzałka olejowa. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów grzałek olejowych, a jednym z nich jest grzałka zanurzeniowa używana najczęściej w zastosowaniach przemysłowych.

Jak zalać podgrzewacz oleju? 5 prostych kroków!

Z tego artykułu dowiesz się, jak zagruntować grzałkę olejową. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Określanie, czy w piecu nie ma oleju

Zanim zadzwonisz do fachowca w sprawie zalewania Twojego pieca olejem, warto najpierw sprawdzić, czy w Twoim piecu nie zabrakło oleju. Jeśli w zbiorniku nadal znajduje się olej, może to oznaczać, że inne części mogą wymagać innego rodzaju naprawy. Aby więc sprawdzić, czy w piecu zabrakło oleju, najpierw należy znaleźć wskaźnik zbiornika oleju. Wskaźnik zazwyczaj daje odpowiedź, czy w zbiorniku nadal jest olej, czy nie. Wskaźnik pustego zbiornika powinien wyświetlać symbol „0” lub „E”. Jeśli uważasz, że zbiornik jest pusty, spróbuj dodać trochę oleju i uruchom go ponownie. W niektórych przypadkach może działać poprawnie, ale jeśli nie, skontaktuj się z technikiem.

Kroki zalewania podgrzewacza oleju

Jak więc zagruntować grzałkę olejową? Przed zalaniem nagrzewnicy olejowej należy zrozumieć, co oznacza zalewanie lub uruchamianie. Zalewanie lub odpowietrzanie ma miejsce, gdy przewód olejowy z lampy paliwowej, który prowadzi do pieca, jest czyszczony. Zwykle pozwalasz, aby olej przepompowywał się przez niego przez kilka minut, zanim przekierujesz go do pieca. Aby lepiej zrozumieć torowanie, możesz sprawdzić „Co to jest Prime i Start?”. Teraz możesz nie być tym, który naprawia, ponieważ najlepiej robią to specjaliści w tej dziedzinie, ale zaletą jest wiedzieć, jak zagruntować grzałkę olejową. Dlatego wymieniłem kilka kroków, które pomogą Ci zrozumieć, jak działa proces zalewania. A więc zacznijmy!

Krok 1. Podstawowe sprawdzanie i rozwiązywanie problemów

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie pieca przed uruchomieniem lub zagruntowaniem. Szlam w podgrzewaczu oleju mógł przedostać się wystarczająco daleko do przewodu olejowego, więc będziesz musiał podjąć dodatkowe środki. Ogólnie rzecz biorąc, specjalista spróbuje kilka razy ponownie uruchomić piec, aby zobaczyć go pod kilkoma kątami, aby upewnić się, że działa prawidłowo i że nic więcej nie jest uszkodzone. Po uzyskaniu przez technika pewności co do wykrytych problemów, przejdzie do następnego kroku.

Krok 2. Wyłączanie zasilania

Wyłączenie pieca ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia prawidłowego przebiegu procedury. Możesz zobaczyć przełącznik obok pieca. To tutaj kontrolujesz moc, chociaż ten przypadek może nie być taki sam dla każdego modelu pieca. Jeśli wyłącznik pieca nie zostanie znaleziony, najlepiej wyłączyć wyłącznik.

Krok 3. Sprawdzanie termostatu

Po wyłączeniu pieca możesz zobaczyć, jak technik patrzy na termostat. Musisz ustawić termostat na temperaturę wyższą niż temperatura otoczenia w Twoim domu. Jeśli piec wykryje, że temperatura otoczenia jest bliższa jego temperaturze, zasygnalizuje swoim czujnikom zwiększenie temperatury wyjściowej urządzenia.

Krok 4. Znajdź zawór odpowietrzający

Możesz zobaczyć, jak technik szuka zaworu odpowietrzającego. Zawór odpowietrzający z układu hamulcowego Twojego samochodu jest taki sam jak w Twoim piecu. Zawór odpowietrzający zwykle znajduje się z boku przedniej części pompy paliwa. Możesz zobaczyć to jako nakrętkę sześciokątną wystającą z powierzchni, więc odpowiednie byłoby użycie klucza 3/8 cala. Po znalezieniu zaworu poluzuje go i umieści pod nim pojemnik. Możesz użyć wiadra lub galonowego pojemnika, który powinien załatwić sprawę po podłączeniu rurki do odpowietrznika. Myślę, że warto przeczytać o zasadzie działania zaworu odpowietrzającego.

Krok 5. Włączanie zasilania

Po umieszczeniu pojemników pod zaworem, technik włączy zasilanie i uruchomi piec. Miej oko na zawór, aby upewnić się, że proces krwawienia rozpocznie się przyjemnie i gładko. Nie będziesz ranić czy coś. Odpowietrzanie jest stosowane podczas spuszczania oleju z zaworu odpowietrzającego. Przygotuj rozpylacz powietrza i paliwa z zaworu podczas procesu odpowietrzania; po wygaśnięciu pieca technik wciska czerwony przycisk, aby zresetować piec. Zresetowanie spowoduje ponowne przepompowanie paliwa przez dołączony przewód.

Pozwól, aby zawór upustowy otworzył się, aż zacznie płynąć równomiernie i równomiernie. Proces krwawienia może trwać dłużej niż kilka minut. Gdy ma już stały strumień, technik zamyka zawór i włącza piec. Po włączeniu pieca można usłyszeć nagłe uderzenie. Zobaczysz również światło w okienku pilota. Po uruchomieniu pieca dobrze jest iść. Prosimy jednak nie wyrzucać paliwa zebranego z zaworu odpowietrzającego. Nadal możesz go używać do tankowania.

To okładka!

Nawet jeśli nie wykonujesz zalewania, lepiej wiedzieć, jak zagruntować grzałkę olejową dla własnego dobra. Oczywiście po prostu pozwalasz specjalistom wykonywać swoją pracę, ale korzystne jest zrobienie tego samemu pewnego dnia. Może zaoszczędzić trochę dolarów zamiast płacić za opłatę serwisową. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak zresetować grzejnik kosmiczny i który grzejnik na podczerwień jest najlepszy.