Jak zakryć brzydki fotelik?

Jaka jest pierwsza rzecz, którą zobaczy twój przyjaciel, gdy wejdzie do twojego domu? Oczywiście, skoro będą na nim siedzieć, zobaczą twoją kanapę, ale co, jeśli jest brudny? Jak więc zakryć brzydki fotelik?

Masz szczęście, ponieważ mamy cię przy sobie! Możesz przekształcić swoją starą kanapę w zupełnie nową, wykonując te proste kroki. Jeśli nadal nie znasz słowa loveseat, zacznijmy od podstaw.

Jak zakryć brzydki fotelik?

Co to jest sofa dwuosobowa?

Kto wiedział, że dwuosobowe fotele istnieją od XVII wieku? Przez lata gościł niezliczone wieczory randkowe dla ludzi z całego kraju i całego świata. Jednak to, co sprawia, że ​​są tak popularne, to ich niewielki rozmiar, który ma wygodnie pomieścić tylko dwie osoby.

W efekcie daje to osobistą aranżację siedzenia dla pary. Siedząc sprawia wrażenie znacznie mniejszej niż typowa sofa. Mała kanapa, może pomieścić dwie osoby.

Gdy pomieszczenie jest ograniczone, a duża sofa nie wchodzi w grę, są właściwym rozwiązaniem. Dodatkowo, ponieważ sofa jest mniejsza, może stanowić uzupełnienie dużej sofy. Ponadto niektórzy ludzie wykorzystują w swoich sypialniach dwuosobowe fotele jako dodatkowe miejsca do siedzenia.

Jak zakryć brzydki fotelik?

Teraz, gdy wiemy, czym jest fotelik miłosny, przejdźmy do prawdziwego problemu. Innymi słowy, jak zakryć brzydki fotelik? Oto kilka prostych sposobów na zaktualizowanie swojego fotelika.

Załóż kilka poduszek

Rzuć można kupić poduszki, aby odwrócić uwagę ludzi od pokazu. Poduszki do rzucania mogą być drogie, ale wymiana sofy będzie kosztować znacznie więcej. Na domiar złego poduszki do rzucania są teraz niezbędne w każdym domu.

Dodatkowe alternatywy można znaleźć w sklepach z meblami i artykułami dekoracyjnymi do domu. Na przykład istnieje kilka wzorów i materiałów poduszek. Możesz udekorować kanapy motywem marynistycznym lub kwiecistą i jasną kolorystyką.

Geometryczne wzory mogą uatrakcyjnić Twój wystrój lub możesz wybrać poduszki ze zwierzęcymi motywami. Najważniejszą rzeczą jest wykorzystanie wystarczającej ilości, aby wywrzeć wpływ. Każdy z umiejętnościami szycia, który nie ma pieniędzy na zakup poduszek, może zrobić własne z dowolnego materiału, który mu się podoba.

Twoje poszewki na poduszki wymagają zmiany

Wykonywanie poszewek na poduszki jest tańszą alternatywą dla ponownego tapicerowania sofy, zwłaszcza jeśli masz starą sofę. Zastanów się nad zakupem materiału z kimś, kogo znasz, i który umie szyć, jeśli nie umiesz szyć. Poduszki to doskonały sposób na odwrócenie uwagi ludzi od patrzenia na resztę kanapy.

Tekstylia i poduszki

Ubierz swoją kanapę w piękny koc lub koc afgański albo wypróbuj coś nowego, na przykład koc indiański lub meksykański. Te rzeczy dodadzą pomieszczeniu koloru i odciągną uwagę od kanapy. Aby uzyskać ostateczny szlif, udekoruj resztę swojej przestrzeni etnicznymi wzorami.

Skorzystaj z narzuty

Aby ukryć wady kanapy, doskonałe są narzuty. Ze względu na ich obszerny zasięg, nikt nie będzie w stanie zobaczyć horroru, który kryje się za nimi. Ponadto narzuty są dostępne w różnych materiałach i stylach, aby pasowały do ​​praktycznie każdego stylu wystroju lub schematu kolorów.

Dostępne są jednoczęściowe pokrowce na kanapy, a także narzuty wieloczęściowe. Aby uzyskać najlepsze dopasowanie, zmierz kanapę przed zakupem koca. Pokrowce mają tę wadę, że zwracają je po kilku użyciach i mogą nie zawsze pasować.

Recykling

Innym jest przeróbka swojej dwuosobowej kanapy, więc chwyć pędzel i zacznij malować, jeśli jest jakieś drewno. Wykonywanie pokrowców po niskich kosztach sprawi, że będą wyglądać na nowe. Istnieje również możliwość skorzystania z porady profesjonalisty i zakupu farby do tapicerki, aby samemu pomalować tkaninę.

Farba do tapicerki

Wybierz inny kolor, jeśli kolor jest dla Ciebie poważny. Na przykład, zamiast malować kanapę na zielono, pomaluj ją na czarno i zamiast tego dodaj żywe poduszki do rzucania. Dodatkowo istnieje farba w sprayu do tapicerki, która całkowicie odmieni wygląd Twojej kanapy.

Po 72 godzinach farba będzie miękka i nie będzie się ścierać. Wypróbuj spray w ukrytym miejscu przed spryskaniem sofy, aby sprawdzić, czy uzyskałeś pożądane rezultaty. Rozważ pomalowanie sofy grafiką lub obrazami zamiast jednolitym kolorem, jeśli jesteś artystą.

Przekierowanie

W niektórych przypadkach trudno jest ukryć brzydką sofę, więc najlepiej jest skierować uwagę w inne miejsce. Zamiast kanapy stwórz centralny punkt z dużą rośliną doniczkową lub zabytkowym lub zabytkowym przedmiotem. Odwróć uwagę gości na te rzeczy zamiast na swój fotelik.

W porządku, jeśli żadna z tych alternatyw nie wystarczy, aby ukryć twoją brzydką kanapę. Odwróć od niego uwagę gości, aby zmniejszyć jego wpływ na pokój. Punktem skupienia może być inny aspekt pomieszczenia.

Jeśli masz kominek, udekoruj gzyms, aby zwrócić na niego uwagę. Możesz ulepszyć kominek, zawieszając nad nim duży kawałek grafiki i oświetlając go światłami akcentującymi. Możesz łatwo stworzyć centralny punkt na ścianie, jeśli w Twojej przestrzeni go brakuje.

Wniosek

Brzydka kanapa dwuosobowa nie powinna rujnować wystroju Twojego pokoju. Zamiast tego przekształć go za pomocą kreatywnego projektu za ułamek kosztów zakupu nowego. Więc nie wahaj się podążać za tymi sposobami, jak zakryć brzydki fotelik.