Jak zakonserwować tort weselny w 3 bezpiecznych krokach

Istnieją trzy kroki, jak zakonserwować tort weselny, aby upewnić się, że będzie smakował tak samo dobrze, jak na twoim weselu. Pary mogą korzystać z tych technik, utrzymując górną warstwę tortu weselnego, jak nakazuje tradycja, ale są one również pomocne, jeśli po przyjęciu masz wiele resztek tortu weselnego.

Możesz przeczytać o tym, dlaczego oszczędzasz górny poziom tortu weselnego, ponieważ mówi również o kilku wskazówkach dotyczących przechowywania tortu weselnego. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

Jak zakonserwować tort weselny w 3 bezpiecznych krokach

Jak zachować tort weselny po ślubie

Krok 1. Oceń ciasto

 • Zidentyfikuj rodzaj tortu weselnego, który musisz znać, jak należy go konserwować; możesz również porozmawiać z piekarzem, jeśli ma instrukcje dotyczące przechowywania po ślubie
 • Skonfiguruj odpowiednio swoje oczekiwania dotyczące tekstury i smaku tortu weselnego po jego zakonserwowaniu
 • Nie próbuj przechowywać delikatnych ciast, ponieważ po zamrożeniu staną się czerstwe; zamiast tego rozważ pozostawienie resztek tortu weselnego niektórym gościom
 • Ciasta weselne ze śmietaną, serkiem śmietankowym, budyniem lub świeżymi owocami najlepiej spożywać po 1-2 dniach, gdy są przechowywane w lodówce
 • Ciasta weselne z ganache lub kremem maślanym najlepiej spożywać maksymalnie 4 dni po przechowywaniu w lodówce

Przeczytaj, kiedy zamówić tort weselny, abyś mógł wcześniej porozmawiać z piekarzem i zadać wszystkie pytania.

Krok 2. Wstępnie schłodź ciasto

 • Porozmawiaj ze swoim cateringiem, aby natychmiast schłodzić resztki tortu weselnego, aby utwardzić lukier
 • Usuń inne ozdoby, takie jak cukierki i ozdoby z cukru, aby nie wpłynęły na proces wstępnego schładzania
 • Możliwe jest zamrożenie tortu weselnego, zwykle najwyższego poziomu, a następnie zjedzenie go po roku; jednak najlepszy maksymalny czas zamrażania ciast to cztery miesiące
 • Nigdy nie zamrażaj tortu weselnego na bazie kremu lub bezy, ponieważ w końcu się zepsują

Czy Twój catering wie, kiedy pokroić tort na weselu? Naucz się tradycyjnego pomiaru czasu, aby mogli również zatrzymać resztki ciasta, dopóki nie będziesz gotowy, aby zabrać je do domu.

Krok 3. Przechowuj tort weselny

 • Po wstępnym schłodzeniu wyjmij ciasto z lodówki i przygotuj je do dłuższego procesu przechowywania
 • Zawiń tort weselny w całość w folię spożywczą, a następnie włóż do hermetycznego, zamykanego pojemnika, aby chronić go przed innymi płynami i aromatami w zamrażarce

Czy można bezpiecznie zjeść tort weselny rok później?

Możliwe i bezpieczne jest zjedzenie poszczególnych tortów weselnych rok później, jeśli ty i twój partner chcecie uczestniczyć w tradycji utrzymywania najwyższego poziomu i zjedzenia go w rocznicę. Jednak spodziewaj się, że nawet jeśli tort weselny zachowa swój wygląd, może źle smakować po zamrożeniu, mimo że jest „jadalny”.

Oto jednak, jak zjeść zakonserwowany tort weselny po zamrożeniu:

 • Wyjmij tort weselny z zamrażarki
 • Wyjmij tort weselny z pojemnika i zawiń
 • Pozwól, aby tort weselny rozmroził się w lodówce, a następnie połóż go na blacie, aby osiągnął temperaturę pokojową
 • Niektóre ciasta weselne mogą dobrze smakować nawet po roku, ale przed jedzeniem decyduj się na ich kolor, konsystencję i smak. Dla Twojego spokoju, dlaczego nie zamówić po prostu mniejszej wersji tortu weselnego w rocznicę?

  Jak długo można przechowywać tort weselny?

  Prawidłowo zapakowany i zamrożony tort, który nie zawiera składników, które mogą się zepsuć, może przetrwać nawet rok. Zaleca się jednak zjedzenie konserwowanego ciasta po czterech miesiącach, jeśli nadal chcesz zachować oryginalny smak i konsystencję.

  Przechowywanie długoterminowe

  Tort weselny można przechowywać w zamrażarce nawet przez rok. Wymaga to jednak wstępnego schłodzenia lukru, więc twardnieje przed zamrożeniem ciasta przez dłuższy czas.

  Chcesz również usunąć inne ozdoby i ozdoby z tortu weselnego przed jego przechowywaniem. Należy pamiętać, że niektóre lukry i nadzienia wykonane ze śmietany i świeżych owoców nie nadają się do długotrwałego przechowywania.

  Przechowywanie krótkoterminowe

  Większość ciast można przechowywać w lodówce przez 3 do 4 dni i nadal będą smakować tak samo dobrze, jak na weselu. Możesz przechowywać w lodówce torty weselne z bitą śmietaną, kremem maślanym lub kremem z serka śmietankowego, aby upewnić się, że się nie zepsują ani nie stopią.

  Z drugiej strony fondant, ganache, lukier królewski i marcepan są bardzo stabilne, a niektóre nie wymagają lodówki pierwszego dnia. Z drugiej strony nadzienia, takie jak budyń lub twaróg, muszą być przechowywane w lodówce, bo inaczej się zepsują.

  Czy możesz zamrozić tort weselny?

  Możesz zamrozić tort weselny, aby przetrwał dłużej, jeśli jest zrobiony z kremówki, kremu lub ganache. Wręcz przeciwnie, ciasta z polewą serową nie nadają się do zamrażania, ponieważ konsystencja będzie inna, a wysoka zawartość tłuszczu sprawia, że ​​trudno jest zamrozić, aby się nie zepsuły.

  Wniosek

  I to wszystko! Aby przypomnieć, jak konserwować tort weselny, zacznij od usunięcia jego dekorów, a następnie wstępnego schłodzenia, aby utwardzić lukier.

  Następnie zawiń go w folię spożywczą przed włożeniem do pojemnika. Pamiętaj, że cztery miesiące to idealny okres konsumpcji przechowywanego tortu weselnego, ale niektóre mogą trwać nawet rok.