Jak zająć się ślubem Zapisz daty poprawnie

Istnieją trzy kroki, aby wiedzieć, jak zająć się ślubem i prawidłowo zapisać daty. W tym samouczku omówimy etykietę adresowania ślubu, zapisz daty z poprawnych tytułów imion, wyjaśnij, kto jest zaproszony i wpisz adres na kopertach z datą.

Zalecamy również przeczytanie o tym, kiedy wysłać wesele, zapisz daty, aby goście mogli w razie potrzeby wyczyścić swój harmonogram. Pomoże Ci również rozpocząć sfinalizowanie stanu zatrudnienia na ślub.

Jak zająć się ślubem Zapisz daty poprawnie

Jak adresować ślub Zapisz daty Koperty: Przewodnik po etykiecie adresowania Zapisz daty z przykładami

Krok 1. Zapoznaj się z odpowiednimi tytułami dla gości przed wysłaniem kart zapisu dat

Jedną z często mylących części adresowania wesela do zapisywania dat jest znajomość poprawnych tytułów dla gości. Jest to szczególnie ważne, jeśli wyślesz formalne zapisy dat, a zawsze lepiej zachować zgodność z tytułami gości weselnych.

Zwracanie się do pojedynczych gości z dodatkowymi lub bez nich

Znaj właściwe sformułowania podczas zwracania się, aby zachować daty. Na przykład, pojedyncza kobieta może być zaadresowana jako Pani Imię i nazwisko, jeśli ma więcej niż 18 lat, a Pani Imię i nazwisko, jeśli ma mniej niż 18 lat.

Ta sama zasada ma zastosowanie, gdy musisz zwrócić się do pojedynczego gościa płci męskiej, z wyjątkiem tego, że tytuły zastąpisz słowem „pan” lub pominiesz tytuł, jeśli ma on mniej niż 18 lat. gość” (np. Pan/Pani Imię i nazwisko oraz gość.)

Zwracanie się do żonatych gości o tych samych nazwiskach

W przypadku par małżeńskich o tym samym nazwisku można zwracać się do nich oddzielnie. Podaj najpierw imię i nazwisko męża, a następnie imię i nazwisko żony wraz z odpowiednimi tytułami (np. pan John Smith i pani Ana Smith).

Alternatywnie możesz użyć dwóch tytułów i tylko pełnego imienia i nazwiska męża. Na przykład użyj Pan i Pani John Smith.

Zwracanie się do żonatych gości o różnych nazwiskach

Niektóre pary mają różne nazwiska, więc musisz podać oba ich pełne imiona i nazwiska. W zależności od tego, z kim jesteś bliżej, możesz zdecydować, czyje nazwisko zostanie skierowane w pierwszej kolejności.

Niemniej jednak, ponieważ zapisywanie dat jest mniej formalne niż zaproszenia, dopuszczalne jest również nieużywanie tytułów i zwracanie się do gości weselnych ich pełnymi imionami. Zamiast tego, w przypadku par o tych samych nazwiskach, użyj imienia mężczyzny i imienia kobiety, a następnie wspólnego nazwiska (np. John i Ana Smith).

Musisz znać odpowiednią etykietę dla tytułów gości, ponieważ będziesz używać takich zasad również na kartach miejsc. Oto jak napisać wizytówki na wesele, aby dowiedzieć się więcej.

Krok 2. Wyjaśnij, kto jest zaproszony podczas przemawiania, zapisz daty

Przed wysłaniem zapisz daty, masz już listę gości osób, które chcesz wziąć udział. Zdecydowałeś również, czy będziesz mieć duży czy mały ślub, więc musisz zająć się zapisem dat w taki sposób, aby odbiorca jasno zrozumiał, kto jest zaproszony.

Na początek, w gospodarstwie domowym z dziećmi, podaj pełne imiona dzieci, jeśli są również zaproszone. W przeciwnym razie najlepiej byłoby zaadresować tylko daty zapisu pary, aby zrozumieli, że dzieci nie są zaproszone.

Jeśli potrzebne są dalsze wyjaśnienia, sprawdź, jak powiedzieć bez plusów na zaproszeniach ślubnych.

Krok 3. Wpisz pełny adres w miejscu zapisu dat

Na koniec nie zapomnij wpisać pełnego adresu na kopertach z datą. Oznacza to uwzględnienie ulicy, miasta, miasta, województwa i kodu pocztowego, aby uniknąć problemów podczas wysyłania dat zapisu.

Powinieneś również wpisać swój adres zwrotny w kopertach, jeśli zapis dat zaginął w poczcie. Możesz wykorzystać miejsce w lewym rogu z przodu koperty na swój adres zwrotny.

Jak zaadresować Plus-One Zapisz datę?

Etykieta zapisywania adresu daty, jeśli chodzi o gościa plus jeden, mówi, że dopuszczalne jest wpisanie „i gość” dodany do pełnego imienia i nazwiska gościa. Zapisywanie dat nie jest tak formalne jak zaproszenia, więc nie musisz wpisywać pełnego imienia plusa.

Jednak ważne jest, aby podczas przemawiania napisać „i gość”, aby zachować daty, aby każdy, kogo zapraszasz, zrozumiał, że może kogoś przyprowadzić. W przeciwnym razie wpisz tylko ich pełne imię i nazwisko, wskazując, że są jedynymi zaproszonymi i nie mogą mieć plusa.

Jaka jest właściwa etykieta adresowania Zapisz daty?

Jak adres zapisz przykładowe sformułowania karty informacyjnej dat

  • Imiona pary młodej
  • Zapisz datę
  • Data ślubu
  • Lokalizacja
  • Zaproszenie do obserwowania

Jak adres zapisz przykładowe sformułowanie w kopercie dat

  • Pełne imiona i nazwiska gości z tytułami lub bez; zapoznaj się z powyższymi zasadami
  • Dodaj „i gość” dla plusów lub pełne imiona i nazwiska dzieci, jeśli one również zostaną zaproszone
  • Pełny adres
  • Adres zwrotny

Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, oto wskazówki dotyczące wyboru daty ślubu.

Wniosek

czy było to pomocne? Właśnie nauczyliśmy się, jak zaadresować ślub i zapisać daty, znając akceptowalne zasady dotyczące tytułów gości, upewniając się, kto jest zaproszony i odpowiednio adresując koperty z zapisanymi datami.

Rozważ powyższe przykładowe tytuły i szablony, które pomogą Ci zapisać daty.