Jak zaizolować otwór wentylacyjny suszarki? 2 niesamowite techniki!

Zastanawiasz się, jak zaizolować otwór wentylacyjny suszarki? Cóż, dwie techniki pomagają zaizolować otwór wentylacyjny suszarki; za pomocą mat i taśmy. Pozycja odpowietrznika suszarki określi, czy należy go zaizolować.

Ostatnią rzeczą, jaka przychodzi do głowy podczas konserwacji suszarki, są rury wentylacyjne suszarki. Wkładasz ubrania do suszarki, suszą się lub powietrze gdzieś ucieka.

Jak zaizolować otwór wentylacyjny suszarki? 2 niesamowite techniki!

Jednak problemy z otworami wentylacyjnymi suszarki mogą wypchnąć je na powierzchnię, a praca z nimi może być skomplikowana lub prosta, w zależności od tego, jak zainstalowano otwór wentylacyjny suszarki. Jest to możliwe i niezbędne do zaizolowania kanału, jeśli wykonawca tego zaniedbał. Tak , moi przyjaciele, to wszystko prawda. Jeśli więc interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej, czytaj dalej; w miarę zagłębiania się w ten artykuł dowiesz się, jak zaizolować otwór wentylacyjny suszarki. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Dlaczego musisz zaizolować otwór wentylacyjny suszarki?

Możliwości Twojej suszarki są ograniczone. Wydajność suszarki do pompowania powietrza jest utrudniona przez liczne skręcenia w otworze wentylacyjnym lub rurze, które byłyby niezwykle długie, co prowadziłoby do awarii suszarki, zatykania się i gromadzenia się kłaczków. Kondensacja to kolejny poważny problem związany z rurami wentylacyjnymi suszarki.

Otaczające powietrze pomaga schłodzić metal w rurze odpowietrzającej i skrapla całą wilgoć w linii, gdy metalowe rurociągi wylotowe nie są izolowane.

Woda z suszarki przesącza się przez punkty połączeń i kałużę w suficie lub ścianach, a także może przebyć całą drogę w dół do suszarki i wyglądać jak powódź pod suszarką. Izolacja jest wymagana w każdym przypadku, niezależnie od tego, czy wymieniasz, czy instalujesz rurę wentylacyjną suszarki, zwłaszcza jeśli otwór wentylacyjny suszarki jest zainstalowany w przestrzeni podziemnej lub w piwnicy.

Co zrobić w przypadku wycieków

Każda część metalowej powierzchni odpowietrznika suszarki powinna być ekranowana, aby izolacja działała. Wilgotne powietrze zawsze będzie się skraplać w tym segmencie rur, przesiąkać pranie lub spływać w dół rury, jeśli kawałek przewodu pozostanie odsłonięty. Możesz całkowicie zamknąć sekcję wentylacyjną izolacją z włókna szklanego, jeśli otwór wentylacyjny przechodzi przez komorę przewodową, ponieważ podobnie jak wtedy, gdy rura jest całkowicie niewidoczna. Jeśli chcesz zakryć rurociąg, zdecyduj się na delikatniejszą, wąską fałdowaną izolację.

Jak mogę zaizolować rurę wentylacyjną suszarki?

Przestań myśleć więcej o tym, jak zaizolować otwór wentylacyjny suszarki? Poniżej wymieniliśmy dwa sposoby zabezpieczenia rur odpowietrzających. Powinno być konieczne prawidłowe zainstalowanie odpowietrznika suszarki. Czasami zdarza się, że całe powietrze i kłaczki z suszarki uciekają z przestrzeni i domu. Jeśli nie masz pewności, czy izolacja jest prawidłowa, przeczytaj ten artykuł, aby upewnić się, że otwór wentylacyjny suszarki jest prawidłowo zainstalowany przed przejściem do izolacji.

Istnieją dwie standardowe metody izolowania rur wentylacyjnych osuszacza. Możesz przykryć kanał taśmą z włókna szklanego / płatami sznurka lub kupić gotowy rękaw wentylacyjny suszarki. Poniżej omówimy oba podejścia.

Przeczytaj o sposobach usuwania zatkanej rury kanalizacyjnej.

Sposoby izolacji otworu wentylacyjnego suszarki za pomocą łaty lub taśmy/sznurka

Baterie z włókna szklanego o średnicy od R-11 do R-19 powinny wystarczyć do kanału suszarki. Każde mrugnięcie, które jest grubsze niż to, będzie trudne do pokonania. Taśma/sznurek utrzymuje wstążkę na miejscu w rurze wentylacyjnej.

#1. Cięcie płata

Najpierw przytnij maty z włókna szklanego, aby zakryć kanał dookoła, z niewielką zakładką. Ponieważ taśma pomaga zachować nienaruszone rogi, minimalizuje nakładanie się. Jeśli wybierzesz sznurek, nakładanie się może być bardziej znaczące, aby zapewnić, że kanał jest całkowicie zakryty.

Podczas przycinania listwy połóż ją na solidnej podłodze i zgniataj całkowicie prostą krawędzią. Następnie, przesuwając ostrym ostrzem po płaskim końcu, przetnij całkowicie ściśnięty płat. Osłony na oczy, dłonie i twarz są niezbędne w przypadku włókna szklanego. Czasami może być konieczne przecięcie waty nad zaciskami kanałów i innymi przeszkodami. Poświęć chwilę, aby zrobić to dobrze, aby uzyskać najlepsze kompletne pokrycie izolacyjne.

#2. Dbanie o bezpieczeństwo bata

Aby zabezpieczyć listwę, masz dwie możliwości: wyciąć każdą listwę osobno i owinąć je jeden po drugim lub odciąć wszystkie listki naraz i przykryć każdy po drugim. W każdym razie będziesz musiał instalować listwy jeden po drugim, zamiast luzem. Gwarantuje to pokrycie wszystkich rogów. Owiń rakiety na miejscu rękami i zacznij je mocować sznurkiem lub taśmą po ich zainstalowaniu. Jeśli zamierzasz używać taśmy, wybierz taśmę aluminiową z folii, ponieważ jest bardziej stabilna i odporna na zmiany temperatury; jeśli używasz sznurka, zawiąż go w ciasny łańcuch wokół rury.

Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o tym, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany i jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu wszyscy zrozumiecie, jak zaizolować otwór wentylacyjny suszarki. Powyżej opisaliśmy dwie techniki: listwę lub taśmę do ochrony rury wentylacyjnej. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj uważnie artykuł. Wspomnieliśmy również o wszystkich krokach, które pomagają użyć taśmy lub maty do zaizolowania otworu wentylacyjnego suszarki.