Jak zainstalować zlew użytkowy obok pralki? 8 prostych kroków!

Jak zainstalować zlew użytkowy obok pralki? Obejmuje instrukcje krok po kroku: zakręć linię wodną, ​​zmierz odpływ, odetnij rurę odpływową, podłącz trójnik i dołącz zlew na pranie do odpływu pralki, znajdź źródła wody, przymocuj rozdzielacz rur do gorącego i zimnego przewody wodne, podłącz węże i podłącz gorący i & rurki zimnej wody do haków zlewowych.

Po zainstalowaniu zlewu użytkowego można podziwiać pracę i obsługiwać produkt. Usuń wszelkie przecieki lub bałagan, zanim staną się poważniejszymi problemami. Dobrą rzeczą jest to, że pozwala to zaoszczędzić pieniądze i czas. To trochę irytujący projekt, ale jest po prostu taki prosty. Czy jesteś podekscytowany, aby wiedzieć jak? Cóż, moi przyjaciele, zagłębimy się w ten artykuł!

Jak zainstalować zlew użytkowy obok pralki? 8 prostych kroków!

Kroki instalacji zlewu użytkowego w pralce

Oto kroki, jak zainstalować zlew obok pralki:

Krok 1. Wyłącz linię wodną

Zacznij od wyłączenia linii wodnej. Przeszukaj pokrętło spryskiwacza, kontroluj ilość wypływającej z niego wody i wyłącz. Następnie poszukaj zaworu, który wyłącza główną linię do twojej pralni. Upewnij się, że całkowicie go wyłączyłeś. Jeśli w głównym dopływie nie ma wody, może wyciekać dopiero po zerwaniu rury i zrobieniu dużego bałaganu. Dowiedz się, gdzie znajduje się zawór, zanim rozpoczniesz prace hydrauliczne.

Krok #2. Zacznij mierzyć odpływ

Instalując zlew użytkowy, zmierz odpływ, ponieważ jest to również niezbędne. Zmierz położenie podkładki i uwzględnij górną część instalacji wodociągowej. Postępuj zgodnie z idealną długością 3 stóp, ale zależy to od rodzaju zlewu i przestrzeni w pralni. Użyj linijki lub taśmy mierniczej, aby określić odległość, a następnie zaznacz markerem lub ołówkiem na ścianie. Powinieneś to zobaczyć po zakończeniu instalacji. Upewnij się, że znak na ścianie jest pod kątem 45 stopni.

A kiedy skończysz z mierzeniem linii odpływowej, użyj taśmy klejącej, gdy przymocujesz ją po obu stronach, plus uszczelnij silikonem. Wytnij go i przyklej na miejscu, zanim wypełnisz go z dowolnej strony ściany. Uszczelnij rurę klejem, takim jak szczeliwo silikonowe, ale nie używaj jej w miejscach takich jak otwarty płomień. Następnie zainstaluj zlew tuż nad nim i uzyskaj korzyści z posiadania tego przydatnego dodatku!

Krok 3. Przytnij rurę odpływową

Rozpocznij cięcie rury spustowej i zmierz od lokalizacji podkładki. Rozciągnij go aż do najwyższej części podłogi zlewu gospodarczego. Użyj wyrzynarki lub piły do ​​​​metalu, gdy ją wycinasz, potrzebujesz 24 cali, aby uzyskać dodatkową długość. To prawda, jeśli coś pójdzie nie tak w instalacji. Następnie zainstaluj kolejną rurę o długości około 3 stóp & w górę. Użyj gwintowanej rury PVC z odpowiednim adapterem, który uszczelnia końce. Po przycięciu zmierz górną część instalacji wodociągowej, gdy upewnisz się, że nowa rura odpływowa nie jest wystarczająco długa.

Sprawdź położenie zlewu, czy powinno być miejsce na spływanie wody bez wycieków. Zmierz i przeciąć rurę i przymocować ją do innej strony ściany za pomocą taśmy klejącej przed uszczelnieniem silikonowym uszczelniaczem. Przyklej uszczelki prawidłowo do płyty gipsowo-kartonowej, w przeciwnym razie nie będzie to działać poprawnie. Zrób to najpierw przed zainstalowaniem zlewu na górze, ponieważ nie możesz zrobić więcej otworów, jeśli uszczelnisz je wszystkie. Tak więc następnym na liście rzeczy do zrobienia jest zainstalowanie nowego zlewu narzędziowego. Być może będziesz musiał również przeczytać o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

Krok #4. Podłącz złączkę Y i dołącz umywalkę do odpływu

Zmierz długość rury do montażu tak, aby sięgała dna odpływu przed jej przycięciem. Pozostaw 6 cali po zainstalowaniu go do innych celów. Twoja linka powinna mieć długość 5 ½ stopy i powinna mieć wylot pasujący do łącznika Y. Utnij tę długość rury przed dodaniem rury PVC i trójnika. Użyj odpowiedniego uszczelniacza przed podłączeniem śrub i przewodów na miejscu.

Następnie przymocuj jeden koniec do drugiego, aby upewnić się, że nie ma przecieków. Dokręcić złączki, aż nie będzie wycieków. Przymocuj drugi koniec rury do odpływu zlewu przed dokręceniem go na miejscu. Użyj uszczelniacza, aby uzyskać wszystkie połączenia, w przeciwnym razie mogą przeciekać. Jeśli wystąpi wyciek, dokręć jego złączki, aż zauważysz, że nie ma już wycieku. Zrób to również tam, gdzie umywalki są przymocowane do ścian. Osiąga to maksymalną trwałość, jeśli ktoś przejdzie przez rurę. Możesz chcieć wiedzieć, jak naprawić podkładkę, która nie spływa.

Krok #5. Szukaj źródeł wody

Poszukaj źródeł wody, które zasilą nowy zlew. Jak dotąd istnieje wiele opcji, dzięki którym można wykorzystać zewnętrzny wąż ze złączką przed podłączeniem do drugiego końca urządzenia. Wlej brudną wodę z pralki do nowego zlewu za pomocą istniejącego węża ogrodowego lub zewnętrznego i podłącz go do drugiego. Drugą opcją jest skierowanie węża do wiadra i nalewanie go, gdy jest potrzebny.

Krok #6. Przymocuj rozdzielacz do rur do gorącego & linie zimnej wody

Wykonaj ten szósty krok, ale z 2-głowicowym mosiężnym rozdzielaczem rur. Następnie nakręć rozdzielacz na rurę i mocno go dokręć. Wycieki nie powinny tam być, zanim przejdziesz do kolejnego kroku. Zainstaluj rozdzielacz, który zabezpiecza gorące i gorące rur z zimną wodą i ponownie podłącza wlot wody do złączki przed jej dokręceniem. Użyj 2-głowicowego rozdzielacza do rur i upewnij się, że gumowe uszczelnienie poniżej jest na swoim miejscu, zanim je przykręcisz i dokręcisz. Warto wiedzieć, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

Krok #7. Dołącz węże

Zmierz długość rury i podłącz ją do jednego końca zimnej i gorącej linii rozdzielacza rur. Przymocuj drugi koniec do wlotu wody nowego zlewu. Zakręć i dokręć, ale potem nie powinno być żadnych przecieków. Sprawdź, czy z boku rury wychodzą dwa węże i podłącz je do pralki i zlewu. Użyj silikonowego uszczelniacza na końcu połączenia, aby uzyskać maksymalną trwałość.

Krok #8. Podłącz przewody zimnej i ciepłej wody do obręczy umywalki

Podłącz rury zimnej i ciepłej wody do haków zlewu znajdującego się z boku, ponieważ zapewnia to dostęp podczas korzystania z nich.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak zainstalować zlew użytkowy obok pralki i używać go do prania ubrań lub naczyń. Postępuj zgodnie z kilkoma wskazówkami dotyczącymi konserwacji, aby trwać dłużej, ponieważ jest to rzeczywiście alternatywna opcja prania! Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować zlew użytkowy.