Jak zainstalować zestaw ogrzewania lodówki garażowej? 3 proste wskazówki!

Zastanawiasz się, jak zainstalować zestaw ogrzewania lodówki garażowej? Nie musisz się zastanawiać. Trafiłeś we właściwe miejsce. Zestaw lodówki zostanie podłączony do gniazdka elektrycznego. Najpierw odłącz go. Nadszedł czas na odłączenie jednostki sterującej. Zarówno górna, jak i tylna część obudowy są połączone czterema sześciokątnymi łącznikami. Delikatnie wykręć śruby.

Użycie latarki przyspieszy procedurę. Odkręć górną śrubę obudowy sterownika i ostrożnie rozwiń okablowanie.

Jak zainstalować zestaw ogrzewania lodówki garażowej? 3 proste wskazówki!

Odłącz złącze i delikatnie porusz dźwignią do przodu i do tyłu. Pomoże to w usunięciu zamarzniętego rynny odpływowej z tylnej ściany umieść obudowę sterownika w bezpiecznym miejscu. Spójrz na okablowanie termostatu. Znajdziesz dwa przewody, jeden pomarańczowy, a drugi czarny. Właśnie z tyłu takich kabli jest małe połączenie. Odłącz przewody i użyj adapterów grzejnika, aby zabezpieczyć je na miejscu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest zestaw ogrzewania lodówki garażowej?

Zestaw lodówki garażowej to pomocna wężownica grzewcza zamontowana wewnątrz termostatu lodówki, aby utrzymać wysoką temperaturę otoczenia. Stosowana głównie taka lodówka nie reaguje tak bardzo na temperaturę otoczenia w garażu.

Jak działa grzejnik lodówki w garażu?

Włókna drutu są utrzymywane w szklanym pojemniku w zestawie do garażu chłodniczego. Termostat jest odpowiedzialny za dostarczanie prądu elektrycznego płynącego przez kable. W rezultacie rurka nagrzewa się, utrzymując temperaturę termostatu, gdy nie może tolerować niezależnie. Dzięki temu kompresor może działać dłużej, utrzymując zamrożone posiłki nawet wtedy, gdy na dworze jest zimno. Nawet jeśli Twój garaż nie jest izolowany przez całą zimę, będziesz miał odpowiednio zamrożone posiłki.

Powszechnie używany zestaw nagrzewnicy do lodówki w garażu

Firma Electrolux stworzyła zestaw do pomiaru temperatury w garażu, który może być używany z różnymi lodówkami garażowymi. Wszystkie lodówki firmy Electrolux montowane od góry są kompatybilne z tym sprzętem. Nie jest przeznaczony do innych modeli, więc umieszczenie go w czymkolwiek, do czego nie został stworzony, może powodować problemy. W zestawie znajduje się podkładka grzewcza, która wydaje się być zasilana napięciem termostatu. Wytwarza wystarczającą ilość ciepła wokół termostatu, aby oszukać termostat, aby uwierzył, że lodówka jest gorętsza niż powinna.

Poduszka grzewcza ogrzewałaby tylko jednostkę sterownika i obszar termostatu. W rezultacie sprężarka działałaby przez dłuższy czas, aby zamrozić lodówkę, a zamrażanie również byłoby zimniejsze. Ta równowaga może wymagać korekty.

Wskazówki dotyczące instalacji zestawu nagrzewnicy do lodówki w garażu

Lodówka garażowa na napoje lub inne produkty może pomóc złagodzić przepełnienie lodówki kuchennej. Lodówka garażowa utrzymuje wszystko w chłodzie i mrozie jak zwykle latem. Kiedy temperatura w garażu spadnie poniżej 45 stopni zimą, kompresor może zacząć działać wolniej. Może nawet się zatrzymać, umożliwiając rozmrożenie zamrożonych towarów i wzrost temperatury w lodówce. W miesiącach zimowych zainstalowanie zestawu grzałki do lodówki garażowej zapewnia niewielką ilość ciepła, aby oszukać termostat i uruchomić sprężarkę. Poniższe wskazówki pomogą Ci dowiedzieć się, jak zainstalować zestaw grzałki do garażowej lodówki.

#1. Odłączono lodówkę

Lodówkę należy teraz odłączyć od gniazdka elektrycznego. Wybierz zewnętrzne źródło światła, aby obserwować, co robisz podczas tej techniki. Poluzuj cztery śruby z łbem sześciokątnym z obudowy sterownika. Dwie muszą być z przodu, a dwie z tyłu. Pozwól, aby przód obudowy sterownika delikatnie zsunął się w dół i ostrożnie pokaż złącze kabla.

#2. Odkręć timer odszraniania

Po prostu zdejmij najpierw króciec spustowy odszraniania z tylnej ściany, zdejmij go i pociągnij jego jednostkę sterującą w dół i do przodu. Przenieś skrzynkę kontrolną w wygodniejsze miejsce. Odkręć śruby mocujące mechanizm odszraniania lodówki do obudowy i przechowuj w bezpiecznym miejscu. Zapoznaj się z instrukcją obsługi dołączoną do urządzenia. Najpierw odłącz ciepły kompres od zestawu i przekręć go w kształt litery U, jak pokazano na schemacie. Poluzuj osłonę podkładki grzewczej, uważając, aby nie owijać jej na sobie.

Ostrożnie podnieś zegar odszraniania i umieść ciepły kompres wokół obudowy, jak pokazano na ilustracji. Ostrożnie dociśnij do miejsca. Kapilara termostatu może być poprowadzona daleko od nagrzewnicy t. Przewody czarny i pomarańczowy należy poprowadzić zgodnie z ilustracją.

#3. Sprawdź okablowanie termostatu

Kable, jeden czarny lub jeden pomarańczowy, byłyby widoczne. Kiedy do takich przewodów doprowadzony jest prąd, obecne jest 124 V. To napięcie będzie zasilać tę grzałkę. Adapter ze złączem piggy-back zostanie podłączony do czarno-pomarańczowego okablowania z zestawu. Odłącz czarne i pomarańczowe przewody od termostatu i podłącz je, czarny do czarnego i pomarańczowy do pomarańczowego, do połączeń grzałki. Tylko na termostacie, podłącz te połączenia. Ukończyłeś zadanie montażu kontrolera w odwrotnej kolejności. Dowiedz się, jak działają termostaty.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak zainstalować zestaw ogrzewania lodówki garażowej. Ten zestaw grzałki lodówki pomaga utrzymać temperaturę w okresie zimowym. Instalacja tego zestawu jest trudna, jeśli dobrze zrozumiesz powyższe wskazówki. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.

Możesz również przeczytać o tym, czym jest grzejnik Salamandar i ile miejsca ogrzewa mój grzejnik tarasowy.