Jak zainstalować zbiornik wyrównawczy na gazowym podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Czy chcesz wiedzieć, jak zainstalować zbiornik wyrównawczy na gazowym podgrzewaczu wody? Jeśli odpowiedziałeś tak, trzymaj się z nami do końca; odkryjesz wszystko, gdy zagłębisz się w ten artykuł!

Kiedy poprosisz o pozwolenie na instalację podgrzewacza wody, dowiesz się o wszelkich przepisach dotyczących zbiorników wyrównawczych. Możesz zainstalować go teraz w domu, po zrozumieniu, jakiego rozmiaru zbiornika wyrównawczego wody wymaga twój system. Metoda nie wymaga jednak żadnych skutecznych technik. Możesz to łatwo zrobić, używając tylko kilku elementów wyposażenia.

Jak zainstalować zbiornik wyrównawczy na gazowym podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Jednak najpierw musisz kupić czołg od sprzedawcy. Mały model kosztuje zaledwie 40 dolarów, ale większy kosztuje kilka więcej. Kup zbiornik wyrównawczy o pojemności 2 galonów, jeśli zamierzasz go używać z 40-do 50-galonowym podgrzewaczem wody. Aby zabezpieczyć zbiornik wyrównawczy, wybierz złącze gwintowane 3/4. Aby uzyskać idealne dopasowanie, musisz zainstalować trójnik nad systemem ciepłej wody. Oto procedury instalacji zbiornika wyrównawczego do podgrzewacza wody. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki instalacji zbiornika wyrównawczego na gazowym podgrzewaczu wody

Trójnik włożony w przewód doprowadzający zimną wodę jest zwykle używany do zainstalowania zbiornika wyrównawczego tuż nad podgrzewaczem wody. Zazwyczaj jest montowany pionowo, ale ze względu na niewielką przestrzeń można go również zainstalować poziomo. Poniżej omówiliśmy krok po kroku szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci dowiedzieć się, jak zainstalować zbiornik wyrównawczy na gazowym podgrzewaczu wody:

Krok 1. Wyłącz dopływ gazu i wody

Wyłącz dopływ gazu i wody do podgrzewacza wody. Odetnij dopływ wody z linii zasilającej do domu, jeśli Twoje urządzenie jest podłączone do systemu rurociągów z zaworem odcinającym. Wyłącz wyłącznik, jeśli twój sprzęt jest zasilany energią elektryczną. Wyłącz dopływ gazu, jeśli używasz systemu gorącej wody gazowej. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, poszukaj pomocy w najbliższej firmie gazowniczej.

Krok 2. Kup akcesoria do zbiornika wyrównawczego

Szukasz zbiornika wyrównawczego, który będzie współpracował z Twoim podgrzewaczem wody? Przed zakupem zbiornika zwróć uwagę na wielkość podgrzewacza wody. Musisz dokładnie sprawdzić rozmiar swojego podgrzewacza wody po przybyciu do sklepu z narzędziami. Aby wykonać trójnik, upewnij się, że masz pod ręką wystarczającą ilość kleju hydraulicznego; dołączone są również nakrętki (1 ½ cala) i haki montażowe.

Krok 3. Sprawdź przewód doprowadzający zimną wodę

Podejdź do źródła zimnej wody i zidentyfikuj ten, który biegnie równolegle do systemu ciepłej wody. Aby uzyskać dostęp do maszyny, będziesz musiał skorzystać z tego źródła zimnej wody. Być może zainteresuje Cię również dostawa zimnej wody i komponenty.

Krok 4. Zainstaluj zbiornik wyrównawczy

Aby utrzymać urządzenie w pobliżu podgrzewacza wody, zainstaluj je nad rurociągiem rozprowadzającym zimną wodę. Wytnij otwory na rury mocujące w wyznaczonym miejscu na ścianie. Podłącz przewód doprowadzający zimną wodę i wkręć zbiornik wyrównawczy. Przymocuj krótki kawałek liniowej rurki miedzianej do wylotu trójnika za pomocą połączeń na wcisk i lutowania potowego. Długość rury miedzianej będzie zależeć od ilości wolnego miejsca, ale powinna być jak najkrótsza; upewnij się, że nie jest większy niż 6 cali. Użyj łącznika wciskanego, aby przymocować adapter z gwintem wewnętrznym do końcówki rury poziomej.

Krok 5. Podłącz rurę zbiornika wyrównawczego

Na zbiorniku wyrównawczym, wokół gwintowanej złączki, owinąć taśmę uszczelniającą rurę przed przykręceniem jej do gwintowanego łącznika poziomej rury. Dokręcanie ręczne jest zwykle wystarczające; należy jednak unikać nadmiernego dokręcania, które może uszkodzić rurociągi lub złącza.

Krok 6. Podłącz ponownie dopływ wody i gazu do grzejnika

Upewnij się, że dopływ wody do grzejnika jest włączony. Następnie włącz wyłącznik, aby zasilić maszynę. Przywróć zasilanie linii gazowej i włącz gaz, jeśli masz podgrzewacz wody zasilany gazem.

Jak mogę stwierdzić, czy zbiornik wyrównawczy działa?

Załóżmy, że membrana oddziela wodę od powietrza w zbiorniku wyrównawczym, jeśli znajduje się na końcu rury doprowadzającej zimną wodę. Delikatnie uderz w górną i dolną część zbiornika wyrównawczego. Jest w dobrym stanie, jeśli zbiornik wydaje się pusty.

Z drugiej strony łomot oznacza, że ​​woda dostała się do górnego pokoju w wyniku pęknięcia przepony. Kontroluj temperaturę, dotykając środkowej i dolnej części zbiornika. Ponieważ utrzymuje gorącą wodę ze zbiornika, dolna połowa może zwykle pozostać gorąca, ponieważ utrzymuje zimne powietrze w górnej części; możesz doświadczyć chłodu. Woda spadnie przez zawór TPR, jeśli zbiornik systemu ciepłej wody znajduje się pod nadmiernym ciśnieniem z powodu nieprawidłowego działania zbiornika wyrównawczego; w takim przypadku potrzebujesz zbiornika wyrównawczego.

To okładka!

Cieszymy się, że wszyscy zrozumiecie, jak zainstalować zbiornik wyrównawczy na gazowym podgrzewaczu wody. Są to wyżej wymienione kroki, które są związane z instalacją zbiornika wyrównawczego. Przeczytaj uważnie artykuł, aby dobrze go zrozumieć. Ponieważ instalacja zbiornika wyrównawczego nie jest bardzo prosta, musisz mieć pełną wiedzę. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj, jak opróżnić i przepłukać gazowy podgrzewacz wody oraz jak sprawdzić elementy podgrzewacza wody. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami!