Jak zainstalować wtryskiwacz chemikaliów na myjce ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zamontować wtryskiwacz chemii na myjce ciśnieniowej? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Podczas czyszczenia za pomocą dyszy niskociśnieniowej wtryskiwacze chemikaliów to dysze, które wciągają detergent lub chemikalia czyszczące głębiej do pompy.

Musisz kupić zestaw wtryskiwaczy, ostrożnie odłączyć świecę zapłonową, zainstalować nowy chemiczny zawór wtryskiwacza i podłączyć go ponownie.

Jak zainstalować wtryskiwacz chemikaliów na myjce ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Pozbycie się upartego brudu zajmuje tyle czasu i wysiłku, że prawie chcesz zrezygnować i skonsultować się z porządnym sprzątaczem. Jeśli zainstalujesz wtryskiwacz chemikaliów na swoim ciśnieniu, możesz łatwo usunąć uporczywy brud, ale zachowaj ostrożność podczas korzystania z wtryskiwacza chemikaliów. Musisz upewnić się, że kupiłeś zestaw wtryskiwaczy dobrej jakości, który gwarantuje brak wycieku chemikaliów z zaworu. Wejdźmy w głębiny!

O wtryskiwaczu chemicznym i myjce ciśnieniowej

Według legendy myjka ciśnieniowa bez wtryskiwacza chemii jest jak uśmiech bez szczęk. Możesz oczekiwać, że oczyszczą się do pewnego stopnia, ale nie do pełnej wydajności. Podczas gdy niektóre czynności czyszczące można wykonać bez użycia środków chemicznych, inne wymagają ich użycia, aby uzyskać doskonałe wyniki.

Chemikalia czyszczące mogą być natryskiwane przy użyciu oddzielnej metody bezpośredniego natryskiwania z myjki ciśnieniowej. Ta procedura jest stosowana, ponieważ środek chemiczny musi być stosowany w maksymalnej dawce. Jednak posiadanie wtryskiwacza chemicznego nałożonego na samą myjkę ciśnieniową jest najskuteczniejszą techniką czyszczenia przy użyciu chemikaliów.

Myjki ciśnieniowe z wtryskiwaczami chemicznymi przyspieszają proces. Natryskiwanie sprężonym powietrzem lub proste urządzenie natryskowe zapewnia moc w zakresie od 1,5 do 2 galonów na minutę. Ta siła czyszczenia blednie w porównaniu ze średnim natężeniem przepływu myjki ciśnieniowej, wynoszącym od czterech do ośmiu GPM. Zdolność czyszczenia jest podwojona, gdy prędkość aplikacji jest znacznie zwiększona. Praca z narzędziem innym niż myjka ciśnieniowa może być wyczerpująca. W związku z tym preferowane jest zainstalowanie wtryskiwacza chemikaliów w myjce ciśnieniowej, ponieważ można nim zarządzać bezpośrednio przy dyszy.

Kroki instalacji wtryskiwacza chemikaliów na myjce ciśnieniowej

Instalacja wtryskiwacza chemicznego nie jest trudnym zadaniem. Należy zapoznać się z poniższymi krokami, jak zainstalować wtryskiwacz chemiczny na myjce ciśnieniowej.

Krok 1. Zapoznaj się z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa

Aby uniknąć wpadek, upewnij się, że przewód świecy zapłonowej jest odłączony od świecy zapłonowej. Przed podjęciem jakichkolwiek działań upewnij się również, że silnik i pompa ostygły.

Krok 2. Dopasuj ciśnienie myjki ciśnieniowej do wtryskiwacza chemicznego

Upewnij się, że wtryskiwacz chemikaliów, który posiadamy, jest zgodny z przepływem myjki ciśnieniowej. Jest to ważne, ponieważ jeśli ciśnienie wtryskiwacza chemikaliów nie odpowiada obciążeniu myjki ciśnieniowej, musi to powodować problemy podczas czyszczenia. Upewnij się, że wąż jest odpięty i nie zgina się ani nie zwija. Zanim go włożysz, upewnij się, że jest prosty.

Krok 3. Sprawdź wtryskiwacz chemiczny

Wskaźnik na wtryskiwaczach chemicznych wskazuje kierunek przepływu wody. Pokaże Ci, skąd pochodzi woda i gdzie istnieje. Sprawdź, czy pasuje do elementu myjki ciśnieniowej, który chcesz zainstalować. Włóż łożysko kulkowe do wtryskiwacza chemikaliów lub tłoka po nasunięciu dużych oringów na otwory. W razie potrzeby nałóż smar na duży o-ring. Wkręcić nowy zespół na miejsce po wyrównaniu go z wylotem wtryskiwacza.

Usuń łącznik, jeśli przepływ myjki ciśnieniowej jest skierowany do tyłu. Aby przepływ odpowiadał metodzie dostarczania wody w pralce, podłącz ją i włącz. Gdy złączka wtryskiwacza chemikaliów znajdzie się na swoim miejscu, podłącz wąż wylotowy do wiadra na chemikalia lub mydło, wrzuć go i ponownie załóż świecę zapłonową.

Zestawy do wtryskiwania chemikaliów zazwyczaj zawierają instrukcje i zdjęcia, które pomogą Ci złożyć je razem. Ten rysunek pokazuje również, czy masz wszystkie wymagane elementy montażowe, takie jak sprężyny i węże. Czasami obrazek nauczy Cię jak łączyć oringi i kulki. Może to być również kłopotliwe, jeśli nie zauważysz ich na otrzymanej przesyłce. Większość urządzeń jest fabrycznie wyposażona w takie elementy.

Krok 4. Użyj podłączonej dyszy

Teraz, gdy masz już skonfigurowany wtryskiwacz chemikaliów, upewnij się, że używasz odpowiedniej dyszy do mydła. Aby wtryskiwacz chemikaliów działał, podłącz dyszę czarnego mydła. Możesz także skorzystać z drugiej linii. Aby działała, przełącz podwójną linię na ustawienie niskiego ciśnienia.

Krok 5. Wymień dyszę

Wróć do dysz wysokociśnieniowych (pomarańczowych, niebieskich, żółtych lub czerwonych) po zakończeniu dodawania chemikaliów lub detergentu, aby zapobiec zasysaniu przez przewód tłoczny czegokolwiek z wiadra na detergent. Ten proces umożliwia spłukanie wszelkich użytych środków chemicznych lub detergentów. Możesz również chcieć wiedzieć, jak korzystać z dalszych wtryskiwaczy.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak montować wtryskiwacz chemii na myjce ciśnieniowej. Nie jest to skomplikowane zadanie, jeśli dokładnie przeczytasz wszystkie te kroki i pamiętasz o wszystkich pomiarach bezpieczeństwa. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami! Znajdź odpowiedź na swoje pytanie: dlaczego moja myjka ciśnieniowa nie włącza się i jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej.