Jak zainstalować suszarkę gazową Samsung? 10 pomocnych kroków!

Jak zainstalować suszarkę gazu Samsung? Dzisiaj zamierzamy zagłębić się w suszarki gazowe. Bardziej znamy suszarki elektryczne i sposób ich obsługi. Jednak podczas obsługi i instalacji suszarek gazowych inni potrzebują wskazówek, aby zagwarantować, że działają prawidłowo.

Niektórzy właściciele domów woleliby mieć profesjonalną instalację.

Jak zainstalować suszarkę gazową Samsung? 10 pomocnych kroków!

Możesz jednak zrobić to sam, ale najlepiej, aby ktoś ci pomógł. Pamiętaj, że możesz doznać poważnych obrażeń, jeśli nie zastosujesz się dokładnie do wskazówek. Sugerujemy zapoznanie się z instrukcją, ale przeczytanie długiej listy w niej zapisanej zajmie trochę czasu. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc! Czytaj dalej, a dowiesz się, jak zainstalować suszarkę gazową Samsung w mgnieniu oka.

Kroki instalacji suszarki gazowej

Jak zainstalować suszarkę gazu Samsung? Kroki instalacji suszarek gazowych Samsung są podobne do innych. Jedyną różnicą jest to, że produkty Samsung mają dodatkowe funkcje, takie jak łączność Wi-Fi, oświetlenie i inne, które wyróżniają je. Oto kroki, jak zainstalować suszarkę gazową Samsung:

Krok 1. Przygotuj

Zbierz wszystkie potrzebne materiały i sprzęt. Możesz również zapoznać się z instrukcją dotyczącą części suszarki gazowej, które należy sprawdzić, czy są kompletne. Również materiały łatwopalne, takie jak benzyna, należy trzymać z dala od suszarki. Niezastosowanie się do tego może spowodować wybuch, pożar lub śmierć. Dodatkowo sprawdź, czy z tyłu urządzenia jest dostępne gniazdko elektryczne. Większość producentów zaleca również dedykowany obwód dla urządzenia.

Zasilanie elektryczne powinno wynosić około 120V przy 60 Hz. Jednak zwykle różnią się one w zależności od jednostki.

Krok 2. Zmierz obszar

Weź taśmę mierniczą i odmierz około 6 cali od ściany, a jednostka nie powinna być bliżej niż ta. Ponadto, jeśli zamierzasz umieścić go w pobliżu szafki lub innego urządzenia, pozostaw co najmniej cal między nimi, aby zapewnić odpowiednią wentylację. Ponadto powinno być wystarczająco dużo miejsca na otwarcie drzwi wejściowych.

Krok 3. Zainstaluj nogi poziomujące

Najpierw połóż tył urządzenia na kartonie, aby ułatwić instalację. Przykręć nóżki poziomujące do otworów w dolnej części urządzenia za pomocą klucza nastawnego. Wyreguluj, aż podstawa nóg znajdzie się około pół cala od suszarki. Po wykonaniu tego kroku na wszystkich nogach, ustaw suszarkę w pozycji pionowej i użyj narzędzia do poziomowania, aby prawidłowo wypoziomować wszystkie boki.

Krok 4. Podłącz złącze gazu

Zwróć uwagę na zagrożenia wybuchem określone w instrukcji lub przez twoich producentów. Jednym z nich jest dokręcenie wszystkich połączeń gazowych. Ponadto poproś wykwalifikowaną osobę o upewnienie się, że ciśnienie gazu nie przekracza 330 mm słupa wody.

Użyj złącza gazowego ze stali nierdzewnej, aby podłączyć przewód doprowadzający gaz i zawór do suszarki. W dolnej tylnej części suszarki powinna znajdować się rurka do przyłącza gazowego. Najpierw zdejmij zaślepkę, a następnie połącz króciec gazowy z adapterem lub kolankiem rurowym. Użyj środka do łączenia rur i klucza nastawnego, aby uszczelnić i dokręcić adaptery i złącza ze sobą.

Krok 5. Sprawdź, czy nie ma wycieków gazu

Otwórz zawór odcinający gaz i sprawdź, czy w połączeniach nie ma wycieków gazu. Rozpylić niekorozyjny roztwór do wykrywania nieszczelności na adaptery i kolanka rur. Mieszanina będzie bąbelkować, jeśli wystąpią wycieki gazu. Należy naprawić wszelkie wykryte wycieki, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

Krok 6. Podłącz otwór wentylacyjny

Suszarka powinna być wyczerpana na zewnątrz, aby zapobiec pożarowi. Przed podłączeniem odpowietrznika istnieją również zagrożenia pożarowe, o których powinieneś wiedzieć, więc nie ignoruj ​​​​instrukcji. Na przykład otwór wentylacyjny powinien być wykonany z metalu ciężkiego, a nie z tworzywa sztucznego lub folii metalowej.

Najpierw zapoznaj się ze schematem systemu wentylacyjnego w instrukcji instalacji. Użyj otworów wentylacyjnych i zacisków o średnicy 4 cali oraz kolanek 45 stopni dla lepszego przepływu powietrza. Celem jest zapewnienie ciągłego przejścia dla powietrza, więc kilka zakrętów i połączeń byłoby idealnych. Podłącz odpowietrznik do wylotu spalin i użyj zacisku, aby go zabezpieczyć.

Krok 7. Usytuować okap

Ten okap to miejsce, w którym druga strona otworu wentylacyjnego wydmuchuje powietrze z suszarki. Miejsce powinno znajdować się na zewnętrznej części ściany, skąd będzie kierować powietrze w stronę otoczenia. Jednak nie powinno być tak daleko, aby uniknąć rozciągania otworu wentylacyjnego. Ponadto kaptur powinien znajdować się na wysokości 12 cali nad ziemią.

Krok 8. Włóż gumowe podkładki

Ten krok dotyczy tylko suszarek wykorzystujących parę. Najpierw zakręć kran z zimną wodą i odłącz wąż wlotowy spryskiwacza od portu kranu. Zdejmij starą gumową podkładkę z węża i wymień ją na nową. Ponadto w dostarczonych wężach wlotowych o długości 2 stóp i 5 stóp włóż gumową podkładkę na oba ich końce.

Krok #9. Podłącz węże

Najpierw podłącz wąż wlotowy o długości 2 stóp do portu kranu, a drugi koniec do pojedynczej części łącznika Y. Do jednego złącza Y podłącz wąż wlotowy pralki, a po drugiej stronie wąż wlotowy o długości 5 stóp. Upewnij się, że używasz szczypiec do dokręcania złączy, ale unikaj nadmiernego dokręcania.

Krok 10. Podłącz wąż do zaworu napełniania

Najpierw zdejmij kapturek ochronny zaworu napełniania na górnym tylnym panelu suszarki. Nałóż 5-stopowy wąż wlotowy na zawór i dokręć. Odkręć kran zimnej wody i sprawdź szczelność połączeń. Na koniec przenieś suszarkę na miejsce docelowe i upewnij się, że węże i przewody nie są załamane.

Do końca

A oto jak zainstalować suszarkę gazową Samsung. Prosimy o zachowanie instrukcji dołączonej do produktu, ponieważ zawiera ona szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji urządzenia. Ponadto sugerujemy skontaktowanie się z profesjonalistą w celu zainstalowania suszarki gazowej Samsung, aby zaoszczędzić czas.

Niezależnie od tego, samodzielna nauka nowych rzeczy jest nadal dobrym wyborem. Przynajmniej możesz robić rzeczy samemu i oszczędzać pieniądze na płaceniu innym. Mamy nadzieję, że nauczyłeś się czegoś z przedstawionego przez nas artykułu w 10 krokach. Aby uzyskać bardziej pomocne przewodniki, możesz zainteresować się tymi artykułami o tym, jak zapalić suszarkę gazową i jak wymienić suszarkę gazową. Do zobaczenia następnym razem!