Jak zainstalować rurę pieca na drewno przez metalowy dach? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zainstalować rurę pieca na drewno przez metalowy dach? Kiedy umieszczasz rurę do pieca na drewno, upewnij się, że sprawdziłeś krajowe przepisy budowlane w swojej lokalizacji.

Umieść rurę pieca na drewno w wymaganym miejscu, dodaj blachę, wykonaj otwór, zaczep rurę pieca na drewno przez komin i umieść górną część komina, aby zainstalować piec na drewno przez metalowy dach.

Jak zainstalować rurę pieca na drewno przez metalowy dach? 6 prostych kroków!

Być może najbardziej krytycznym elementem instalacji kominka na drewno w domu jest komin. Jeśli chcesz go wyczerpywać i umożliwić perfekcyjną pracę pieca, będzie to wymagało od Ciebie odpowiedniego umożliwienia mu wyjścia przez dach i strych. Może to być dość trudne, jeśli Twój dach jest wykonany z metalu. Wiemy, że nie wystarczy dobrze zrozumieć; jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o krokach związanych z tym procesem, zostań z nami do końca. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby Instalowanie rury pieca na drewno przez metalowy dach

Dobrze wiesz, że prowadzenie kominów przez metalowy dach to spore wyzwanie. Jednak nie musisz się martwić; przeczytaj te wytyczne. Oto kroki, jak zainstalować rurę do pieca na drewno przez metalowy dach:

Krok 1. Ustaw piec prawidłowo

Przed rozpoczęciem procesu należy najpierw ustawić piec na drewno w żądanej pozycji. Jeśli zrobiłeś to wcześniej, znacznie ułatwi ci to pracę. Następnie należy ustawić króciec pieca z rurą kominową.

Krok 2. Zrób znak za pomocą długopisu lub ołówka

Jeden pion wskazuje środek rury na nakładającej się sklejce dachu. Następnie w miejscu, w którym umieściłeś znak, wywierć wystarczająco duży otwór, aby umożliwić przepływ powietrza przez górę. Proces ten polega na wykonaniu małego otworu wewnątrz rdzenia komina.

Krok 3. Narysuj okrąg wokół obwodu otworu

Kiedy zdobędziesz umiejętność posługiwania się kompasem, ten etap stanie się znacznie łatwiejszy do opanowania. Najpierw musisz określić zewnętrzny rozmiar otworu, którego będzie wymagał twój komin. Musi być wykonany na zewnętrznej stronie metalowego dachu. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta i wszelkimi przepisami budowlanymi, które mogą mieć zastosowanie. Zdecydowanie zaleca się pozostawienie co najmniej jednego lub dwóch cali między obszarem rury a pobliskimi materiałami. Ponieważ budowanie komina tak blisko hydrantu może stwarzać ryzyko pożaru podczas jego działania.

Krok 4. Wykop dziurę

Wyjmij wyrzynarkę i użyj kompozytowego ostrza, aby zrobić dziurę między sklejką a metalowym dachem. Uszczelnij właśnie utworzoną szczelinę szczeliwem. Migacz powinien być nieco obniżony. Za pomocą ołówka umieść wyróżnienie w górnej części rogu. Zanim przejdziesz dalej, musisz użyć ostrych noży, aby przeciąć obróbkę blacharską w dowolnym miejscu, w którym narysowana jest linia.

Krok 5. Włącz flashowanie

Po utworzeniu linii pod dachem i blachą dachową możesz zainstalować obróbkę blacharską górną. Następnie przesuń się przez otwór rury kominowej. Zastosuj półcalowe pasmo uszczelniacza klasy zewnętrznej, aby podnieść dach o kilka stóp. Tam, gdzie uderza w migającą twarz, musiało znajdować się pół cala tuż nad końcem dachu. Wciśnij pod zewnętrzną częścią dna, aby połączyć się z miganiem tym razem.

Krok 6. Zainstaluj komin

Przeczytaj wskazówki z kominem pieca, aby to wszystko połączyć. Po zakończeniu montażu wyjmij kołnierze i kołnierze kominowe przez otwór w dachu. Następnie dolną część należy przymocować do kołnierzy pieca na drewno. Dowiedz się, jak zainstalować komin faber w kuchni.

Krok 7. Załóż górę komina

Należy pamiętać, że przed zakończeniem rura kominowa jest bezpiecznie przymocowana i płaska z wierzchołkiem dachu, w tym celu należy zapoznać się z instrukcją podaną w instrukcji. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie kołnierza uszczelniaczem, który można również zablokować za pomocą łączników. Zamiast dolnej krawędzi należy wkręcić wkręty w boczne ścianki obróbki. Nasadka komina powinna być teraz zamontowana. Nasadź niewielką masę uszczelniającą na obie powierzchnie obróbki blacharskiej. Aby zapobiec wilgoci i wilgoci, zawiąż go na wszelkich otworach w kołnierzu.

Co to jest metalowy bagażnik dachowy?

Ochraniacze na fajki kominowe są odrębnym rodzajem obróbki. Są one lepiej przystosowane do małych, okrągłych kominów i mogą być odpowiednie do kominów z metalowym dachem. Możesz kupić pasujący ochraniacz do rury kominowej, zamiast próbować samodzielnie wycinać elementy obróbki blacharskiej. Możesz również zainteresować się tym, jak rozpalić ogień w piecu na drewno bez rozpałki i jak przeprowadzić rurę pieca na drewno przez ścianę.

To okładka!

Cieszymy się, że spodobał Ci się ten artykuł i zrozumiesz, jak zainstalować drewnianą rurę pieca przez metalowy dach. Instalacja pieca na drewno nie jest bardzo prosta; musisz to dokładnie zrozumieć. Dlatego, jeśli umieścisz rurę do pieca opalanego drewnem, po prostu wykonaj czynności opisane powyżej i baw się dobrze. Dziękuję przyjaciele, że jesteście z nami do końca, nie zapomnijcie podzielić się tym artykułem ze znajomymi, jeśli wam się spodoba!