Jak zainstalować pralkę i suszarkę do układania w stosy w ciasnej przestrzeni? 8 prostych kroków!

Pytanie brzmi: jak zainstalować pralkę i suszarkę z możliwością ustawiania jeden na drugim w ciasnej przestrzeni? Układanie tych maszyn wymaga kilku kroków, których nauczysz się, zagłębiając się w ten artykuł!

Te gigantyczne maszyny mogą być niewygodne. Jest to jednak jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwolnienie miejsca w domu bez poświęcania niezbędnego przedmiotu.

Jak zainstalować pralkę i suszarkę do układania w stosy w ciasnej przestrzeni? 8 prostych kroków!

Zainstalowanie pralki i suszarki, które można ustawiać jeden na drugim na małej powierzchni, może drastycznie zwiększyć ilość dostępnego miejsca w domu. Układanie tych urządzeń w stosy oszczędza miejsce i zapewnia większą elastyczność w miejscu, w którym umieszczasz ubrania. Tak więc moi przyjaciele, jeśli jesteś zainteresowany i chcesz nauczyć się przewodnika krok po kroku, czytaj dalej ten artykuł do końca. Zacznijmy!

Kroki instalacji pralki i suszarki do układania w stos w ciasnej przestrzeni?

Poniżej wymieniliśmy kilka kroków, które pomogą Ci zainstalować pralkę i suszarkę z możliwością ustawiania jeden na drugim w ciasnej przestrzeni;

Krok 1. Zmierz obszar

Pierwszym krokiem jest wykonanie pomiarów sprzętu i ograniczonej dostępnej przestrzeni. Urządzenia muszą być mniejsze niż dostępna powierzchnia, z co najmniej dwoma calami prześwitu na wszystkich krawędziach w celu zapewnienia ochrony i łatwej instalacji węży i ​​kabli.

Ponadto suszarka i pralka nie mogą być dociskane do tylnej ściany, pozostawiając za sobą tylko kilka centymetrów luzu. Na koniec pamiętaj, aby porównać wysokość przestrzeni z łączną wysokością obu jednostek. Przed przeniesieniem czegokolwiek sprawdź, czy nie ma kranu lub systemu odwadniającego. Nie będziesz w stanie podłączyć maszyny bez linii wodnej.

Krok 2. Umieść podkładkę

Zacznij od umieszczenia podkładki w wybranym miejscu. Ponieważ sprzęt ten jest ogromny i ciężki, trzeba skorzystać z pomocy. Ponieważ pralka jest o wiele cięższa od suszarki podczas pracy, zawsze znajduje się na dole stosu. Pamiętaj, że pralka jest pełna wody. Mimo że nie ma teraz znaczącej różnicy w wadze, będzie ona pojawiać się zawsze, gdy urządzenie zostanie włączone.

Jeśli zamierzasz umieścić podkładkę w ciasnym miejscu, upewnij się, że masz dostęp do tylnej części pralki, ponieważ będziesz musiał ją podłączyć. Sprawdź prostoliniowość za pomocą poziomicy. Dostosuj stopy, aż będzie. Poziom podkładki jest krytyczny. Ponieważ suszarka będzie na nim spoczywać, będzie się trząść i trząść podczas cykli, jeśli pralka nie jest wypoziomowana. W wyniku tej niestabilności suszarka może się przesuwać i przewracać.

Krok 3. Umieść zestaw do układania na górze podkładki

To prosta procedura. Upewnij się, że zestaw do układania jest prawidłowo wyrównany na pralce. Jeśli Twój zestaw zawiera zintegrowaną półkę, upewnij się, że przód jest nieco wystający, aby można go było wyjąć. Jeśli nie masz pewności, przejdź do instrukcji producenta.

Krok 4. Wyjmij nóżki suszarki

Przygotowanie suszarki możemy rozpocząć po zamontowaniu pralki. Zdejmij nóżki z suszarki przed umieszczeniem ich na pralce. Dzięki temu suszarka może zmieścić się w ułożonym w stos stojaku. Przechowuj nóżki suszarki w bezpiecznym miejscu na wypadek ponownego użycia.

Krok 5. Podłącz suszarkę do pralki

Suszarkę należy umieścić na pralce z pomocą drugiej osoby. Upewnij się, że suszarka jest bezpiecznie przymocowana do urządzenia. Ostatnim punktem, którego potrzebujesz, jest przewrócenie się suszarki, więc nie zwalniaj, dopóki nie upewnisz się, że nie będzie się trząść ani chybotać.

Krok 6. Podłączanie maszyn

Możesz zacząć je łączyć teraz, gdy stos jest prosty. Najpierw zapoznaj się z instrukcjami zestawu do układania dotyczącymi podłączania urządzeń. Następnie urządzenia są bezpiecznie połączone ze sobą, dokręcają śruby i zabezpieczają wsporniki. Najlepiej to osiągnąć za pomocą klucza nastawnego.

Krok 7. Podłącz wąż i przewody

Możesz teraz bezpiecznie ustawić pralkę i suszarkę oraz ponownie podłączyć kable i przewody wentylacyjne wąż spustowy. Rozpocznij od podłączenia przewodów wentylacyjnych suszarki i węża spustowego pralki, postępując zgodnie ze wskazówkami producenta, jeśli to konieczne. Ponieważ może zmieścić się w ograniczonej przestrzeni, otwór wentylacyjny suszarki najprawdopodobniej będzie otworem wentylacyjnym peryskopu.

Będziesz także musiał użyć taśmy foliowej, aby zakryć wszelkie szczeliny między otworem wentylacyjnym a ścianą. Możesz teraz podłączyć maszyny po ich umieszczeniu. Możesz również chcieć dowiedzieć się o problemach z pralką i suszarką, których zignorowania pożałujesz.

Krok 8. Wykonaj test końcowy

Otóż ​​to. Uruchom ładunek testowy przed spakowaniem. Zapobiega to kołysaniu się sprzętu podczas pracy. Lepiej przetestować wszystko już teraz, niż czekać na pierwszy cykl ubrań. Sprawdź, czy maszyna jest wypoziomowana, jeśli się trzęsie.

To okładka!

Na koniec odpowiedzieliśmy: jak zainstalować pralkę i suszarkę z możliwością ustawiania jeden na drugim w ciasnej przestrzeni. Jest to prosta metoda, która może pomóc w uporządkowaniu obszaru prania. Możesz zaoszczędzić miejsce, układając te maszyny w stos. Podczas instalowania pralko-suszarki z możliwością ustawiania jeden na drugim w ciasnej przestrzeni, należy zwrócić uwagę na zapewnienie wystarczającego przepływu powietrza i wykorzystanie odpowiedniego zestawu do układania jednostek. Dziękuję, przyjaciele, za kontakt z nami! Możesz również przeczytać o pralce i suszarce w jednym, jak to działa i jak przechowywać pralkę i suszarkę.