Jak zainstalować podgrzewacz wody z pompą ciepła? 7 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zainstalować podgrzewacz wody z pompą ciepła? Musisz wymienić starą jednostkę na nową, usuwając stare rury, które łączą stary podgrzewacz wody na nowy. Aby to zrobić, będziesz potrzebować narzędzi i materiałów, które pomogą Ci w całym procesie wymiany. Ale przede wszystkim najpierw dowiemy się, czym jest pompa ciepła.

Pompa ciepła wytwarza ciepłą wodę do codziennego użytku. Niezależnie od tego, czy podgrzewacz wody służy do kąpieli, czy do zmywarki, posiadanie gorącej wody w zasięgu ręki jest bardzo wygodne.

Jak zainstalować podgrzewacz wody z pompą ciepła? 7 prostych kroków!

Ale jak zainstalować podgrzewacz wody z pompą ciepła, zwłaszcza jeśli nie wiesz jak? Cóż, mam twoje plecy. Byłem też w sytuacji takiej jak ty, w której nie wiedziałem, co robić. Po dokładnych badaniach znalazłem najłatwiejszy do zrozumienia. Więc jeśli skończyłeś przeglądać wszystkie te witryny i strony w poszukiwaniu właściwych kroków w instalacji pompy ciepła do podgrzewacza wody, nie szukaj dalej niż ten artykuł, który czytasz. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków i gotowe.

Kroki instalacji podgrzewacza wody z pompą ciepła

Zanim podejmiesz działania, najpierw musisz przygotować następujące rzeczy, ponieważ będziesz ich potrzebować podczas całego procesu. Zapewnij orurowanie PVC dla połączeń rurowych, klej do PVC, obcinaki do rur i klucze. Przygotuj również swoją nową nagrzewnicę wodną. Oto kroki, jak zainstalować podgrzewacz wody z pompą ciepła.

Krok 1. Odciąć zasilanie i dopływ wody

Po przygotowaniu materiałów i narzędzi do pracy będziesz musiał całkowicie wyłączyć elektryczny podgrzewacz wody i zamknąć zawór podłączony do głównego źródła wody. Wyłączenie źródeł ułatwi instalację bez przepływu wody i prądu przez jednostkę i rury.

Krok 2. Podłącz wąż

Następnie spuść wodę ze starego podgrzewacza wody, podłączając wąż w dolnej części podgrzewacza. Pamiętaj, aby usunąć wodę, jeśli chcesz przechowywać stary podgrzewacz wody. Za pomocą przecinaka do PCV przeciąć rury łączące ze starym podgrzewaczem wody i wyjąć urządzenie.

Krok 3. Zainstaluj pompę ciepła

Po wyjęciu starej grzałki wymień ją na nową. Umieść nowy podgrzewacz wody i podłącz go do zaworu głównego źródła wody. Użyj odpowiednich rozmiarów rur i typu, który pasuje do starej linii wodociągowej. Korzystanie z większych lub mniejszych utrudni Ci pracę. WIĘC przed zainstalowaniem nowej jednostki upewnij się, że kupujesz odpowiednie do pracy. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak to działa podgrzewacze wody z pompą ciepła.

Krok 4. Dodaj zawór próżniowy

Zamontuj zawór próżniowy w górnej części grzejnika. Zapobiegnie to zapadnięciu się podgrzewacza wody z jego pozycji, zwłaszcza gdy jest wyłączony. Upewnij się, że dodałeś odpowiednią ilość taśmy PCV, aby zapobiec wyciekowi wody i obniżeniu ciśnienia, gdy podgrzewacz wody jest WŁĄCZONY.

Krok 5. Sprawdzanie

Jednym z podstawowych etapów instalacji jednostek jest etap sprawdzania. Na etapie sprawdzania zobaczysz złącza i ustawienia przy prawidłowym zaworze lub odpowiedniej temperaturze. Upewnij się, że nowy podgrzewacz wody został sprawdzony, aby sprawdzić, czy ma prawidłowo zainstalowane zawory nadmiarowe temperatury i ciśnienia.

Krok 6. Zawór rozprężny i zbiornik

Teraz niektóre jednostki podgrzewacza wody potrzebują zaworu rozprężnego i zbiornika. W jakim celu są te zbiorniki wyrównawcze? Te zbiorniki wyrównawcze i zawory, o których mówię, pomogą Twojemu podgrzewaczowi wody, gdy z podgrzewanej wody wypłynie zbyt duże ciśnienie. Ciśnienie z podgrzewacza wody przejdzie przez zawór rozprężny i pozostanie w zbiorniku wyrównawczym, aż pewne ciśnienie się ustabilizuje; zawór uwolni wodę ze zbiornika.

Krok 7. Testowanie

Aby sprawdzić, czy całkowicie i pomyślnie zainstalowałeś nowy podgrzewacz wody, podłącz podgrzewacz wody do gniazdka elektrycznego i zacznij ponownie włączać dopływ wody, aby go napełnić. Sprawdź, czy nie ma wycieków z rur i zaworów, upewnij się, że jest szczelnie zamknięty. Następnie spróbuj przetestować nowy podgrzewacz wody, aby sprawdzić, czy działa dobrze tak, jak chcesz.

Po co instalować własne?

Istnieje zbyt wiele powodów, aby samodzielnie instalować pompę podgrzewacza wody. Jednym z nich jest oszczędność kosztów pracy. Jeśli zatrudnisz profesjonalistę do wykonania tej pracy, będziesz musiał wydać co najmniej 500 USD, ale zrobienie tego samemu pomoże Ci zaoszczędzić tyle. Innym są narzędzia łatwe do znalezienia. Możesz znaleźć narzędzia, których będziesz potrzebować, aby pomóc Ci wykonać zadanie. Możesz również zarządzać swoim czasem, robiąc to w wolnym czasie po przygotowaniu materiałów i pozwolenia na budowę. Wykonanie powyższych kroków sprawi, że cały proces będzie zorganizowany i łatwy do naśladowania.

To okładka

Koniec z przewijaniem tych stron w Internecie, tak jakbyś postępował zgodnie z instrukcjami instalacji podgrzewacza wody z pompą ciepła. Będziesz korzystać z nowego w mgnieniu oka. Pamiętaj tylko, aby posprzątać po skończonej pracy. Nie chcemy, żeby ktokolwiek został odcięty i spalony przez rury. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować pompę recyrkulacyjną na podgrzewaczu wody i kto produkuje podgrzewacz wody US craftmaster.