Jak zainstalować podgrzewacz słoneczny do basenu naziemnego? 3 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak zainstalować podgrzewacz solarny do basenu naziemnego? Przestań się zastanawiać i jesteś we właściwym miejscu. Budowa stelaża, zabezpieczenie półki i podłączenie hydrauliki to trzy procesy instalacji naziemnego słonecznego podgrzewacza basenu.

Wysokie wydatki na utrzymanie odpowiednich warunków na basenie na początku i w środku okresu pływania tradycyjnie były źródłem frustracji właścicieli basenów na całym świecie.

Jak zainstalować podgrzewacz słoneczny do basenu naziemnego? 3 proste kroki!

Jest to szczególnie trudne, ponieważ baseny naziemne nie są tak dobrze chronione jak baseny naziemne. Baseny naziemne odprowadzają ciepło szybciej niż baseny naziemne, ponieważ są one dostępne dla atmosfery zewnętrznej we wszystkich wymiarach, z wyjątkiem podłogi. To tylko przegląd. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Kroki instalacji podgrzewacza słonecznego do basenu naziemnego

Panele słoneczne to korzystne dla środowiska rozwiązanie do podgrzewania basenu o 20-25 stopni, bezemisyjnie i bez opłat bieżących. Właściciele basenów na całym świecie wybierają je, ponieważ nie trzeba prowadzić kabli gazowych ani elektrycznych!. Zainstalowanie naziemnego podgrzewacza słonecznego to tylko trzy kroki. Przeczytaj uważnie wszystkie kroki, aby zrozumieć, jak bez problemu zainstalować podgrzewacz słoneczny do basenu naziemnego.

Krok 1. Składanie stojaka na panele słoneczne

W przypadku solarnego podgrzewacza basenowego korzystny jest stojak. Użytkownicy mogą po prostu położyć panele na ziemi; jednak montowanie ich na trójkątnych stojakach z nachyleniem do światła słonecznego sprawiłoby, że żyłyby dłużej i gromadziłyby więcej ciepła. W przypadku niewielkich silników naziemnych do basenów instalowanie paneli na dachu może zapewnić o wiele za dużo dodatkowej siły nośnej. Stojak na panele słoneczne wydaje się być prostym urządzeniem, które spełnia kilka zadań: Czyszczenie i ochrona paneli słonecznych.

Zezwolenia na proste odprowadzenie wody basenowej przez system zapewniają odpowiednie nachylenie dla maksymalnego nasłonecznienia. Większość systemów fotowoltaicznych jest specjalnie projektowana przez właściciela domu lub doświadczonego technika, ponieważ szafa zwykle nigdy nie jest objęta zakupem paneli słonecznych. Jego stojak jest zasadniczo dźwignią, która podtrzymuje panele, zapewniając im nachylenie 32 stopni nad ziemią. Rama może być wykonana z impregnowanych ciśnieniowo dwóch na cztery i pokryta 52 panelami ze sklejki. Możesz również zbudować konstrukcję z blachy stalowej lub kanału rozpórek, który jest całkowicie spawany, co jest bardziej kosztowną opcją.

Barwienie stelaża i półki na czarno może pomóc zachować drewno, a także wizualnie je wtopić. Ponadto energia słoneczna zostanie nieco lepiej pochłonięta. Możesz stworzyć prosty stojak, postawić go na zboczu, połączyć rury w poprzek trawnika lub wykopać linie, jeśli masz wzgórze w pobliżu sprzętu. Można również zbudować płaski stojak wykonany z 5- lub 7-metrowej sklejki nachylonej pod kątem 40 stopni.

Krok 2. Zabezpiecz stojak na panele słoneczne

Po zakończeniu przymocuj stelaż słoneczny do ziemi, aby zapobiec przewróceniu się panelu słonecznego w trudnych warunkach pogodowych. Mocowanie stelaża do podłogi długimi odcinkami drutu skręconymi u góry to doskonała opcja. Zacznij uważać, aby bezpiecznie połączyć części paneli słonecznych podczas ich budowania i rozszerzania w stelażu. Aby zamontować panele słoneczne na stelażu, skorzystaj z dołączonej do nich instrukcji i materiałów eksploatacyjnych.

Większość systemów ma paski i śruby, które ułatwiają montaż paneli do czegoś takiego jak dach i bagażnik. Zaciski do rur są dostępne w każdym sklepie budowlanym lub budowlanym. Słyszałem, że gwóźdź klejowy służy do mocowania paneli słonecznych do stojaka; jednak nie jest to dobry pomysł, jeśli chcesz trzymać panele słoneczne w pomieszczeniach przez zimę. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac instalacyjnych po przymocowaniu paneli do stojaka słonecznego.

Krok 3. Instalacja wodociągowa podgrzewacza słonecznego

Hydraulika jest tak prosta, jak reszta konfiguracji. Rozważ dwie rzeczy podczas mocowania rurociągów do filtrów do paneli słonecznych. Czy chcesz uniknąć paneli słonecznych, instalując zawór? Czy jesteś zainteresowany wykorzystaniem kontrolera słonecznego do automatyzacji tej procedury? Zawór obejściowy składa się z dwóch zaworów sterujących lub jednego zaworu trójdrożnego, co pomogłoby w zarządzaniu prędkością do paneli i omijaniu tablicy w nocy lub gdy nie świeci. Przepuszczanie wody basenowej przez panele, gdy spotkania były zimniejsze niż woda, może doprowadzić do obniżenia temperatury wody w basenie! W rezultacie zawsze należy dodać zawór obejściowy, aby umożliwić wybór włączania i wyłączania paneli słonecznych. Sterownik słoneczny posiada zawór obejściowy oraz mechanizm automatycznego obracania zaworu, co jest dodatkowym, ale sugerowanym dodatkiem.

Za każdym razem, gdy czujniki ostrzegają sterownik, aby aktywował zawór obejściowy i przepuścił ciecz przez panele słoneczne, pokrętło termostatu na forum włączało się. Zawór obejściowy jest uruchamiany automatycznie, gdy warunki ogrzewania słonecznego są nieodpowiednie. Kontrolery słoneczne zapewniają optymalny odbiór energii słonecznej i gorąco polecam je do wszystkich profesjonalnych systemów basenów słonecznych. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jaki jest cel kanalizacji.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak zainstalować podgrzewacz słoneczny do basenu naziemnego. Te trzy proste kroki to kompletny proces instalacji podgrzewacza słonecznego do basenu naziemnego. Możesz również przeczytać o tym, ile kosztuje solarny podgrzewacz basenu i kiedy włączyć solarny podgrzewacz basenu. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu.