Jak zainstalować podgrzewacz do basenu? 4 proste kroki!

Masz basen i chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować podgrzewacz basenowy? Cóż, instalacja nie jest tak trudna i długa, jak myślisz, ale musisz zachować szczególną ostrożność i wiedzę na ten temat, aby zainstalować i zapobiec uszkodzeniom grzejnika i przedłużyć jego żywotność.

Grzejniki basenowe mogą pomóc w kontrolowaniu wody w basenie, szczególnie w chłodne dni. Możesz cieszyć się ciepłą wodą w basenie z dziećmi, nie martwiąc się o temperaturę. Niestety, niektóre marki nie mogą Ci pomóc w trudnych warunkach pogodowych. Dlatego musisz wybrać wygodny podgrzewacz basenowy, który odpowiada potrzebom Twojej rodziny i przetrwa warunki pogodowe w Twojej okolicy. Chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować podgrzewacz basenowy i poznać inne ważne czynniki? Mój przyjacielu, czytaj dalej poniżej.

Co to jest podgrzewacz basenu?

Podgrzewacz basenu jest również nazywany „pompą ciepła”. Jest to urządzenie, które podgrzewa wodę w basenie, aby złagodzić jej zimną temperaturę, tak jak cieszysz się gorącym prysznicem. Podgrzewa wodę wykorzystując powietrze zewnętrzne i przenosząc ciepło przez obieg chłodniczy. Działa podobnie do klimatyzacji, ale nie do chłodzenia, a zamiast tego podgrzewa temperaturę wody. Są podgrzewacze basenowe zasilane prądem, gazem i energią słoneczną. Możesz wybrać źródło zasilania, którego musisz użyć i dopasować w swojej okolicy.

Kroki instalacji podgrzewacza basenu

Istnieją wskazówki, które powinieneś znać, aby pomóc ci w instalacji grzejników basenowych, zwłaszcza jeśli jest to dla ciebie nowość. Te wskazówki pomogą Ci zrozumieć wspólne czynniki, które zawsze należy brać pod uwagę w przypadku podgrzewacza basenu, takie jak warunki pogodowe i preferowane źródło zasilania. Warunki pogodowe przypuszczalnie wpływają na wydajność podgrzewaczy basenowych. Podgrzewacz basenowy szybciej ogrzeje basen, ponieważ powietrze tego dnia jest cieplejsze, gdy jest słonecznie.

Jednak w zimie lub w mroźne dni będzie wolniej. Tak więc, jeśli mieszkasz w kraju o wielu cieplejszych dniach, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie jest podgrzewacz basenowy zasilany energią słoneczną lub elektryczność. Tymczasem wybierz ten zasilany gazem, jeśli mieszkasz na obszarach o niestabilnej elektryczności i jest chłodniej. Oto kroki, jak zainstalować podgrzewacz basenowy:

Krok 1. Odległość i bezpieczny obszar

Ponieważ grzejniki basenowe wykorzystują powietrze z zewnątrz, urządzenie to należy umieścić w miejscach otwartych i dobrze wentylowanych. Standardowa odległość we wszystkich kierunkach wynosi co najmniej 50 mm, ale różni się to w przypadku innych marek. Aby się upewnić, sprawdź w instrukcjach odpowiednią ilość miejsca. Brak wentylacji spowoduje działanie i uszkodzenie lub awarię podgrzewacza basenowego. Ponadto umieść podgrzewacze basenowe w bezpiecznym i stabilnym miejscu ze względów bezpieczeństwa i zapobiegaj ich spadaniu z ziemi lub materiałów, które mogą na nią spaść.

Krok 2. Zawór obejściowy i rury

Musisz zainstalować zawór obejściowy pomiędzy filtrem a grzałką. Zawór obejściowy umożliwi dostęp do systemu filtracji nawet bez grzałki. Podgrzewacz może się wyłączyć i potrzebować czasu na konserwację lub serwis, a to pomoże Ci kontrolować te obszary bez obaw, głównie w przypadku wycieku z podgrzewacza basenu. Z drugiej strony stosowanie miękkich rur nie jest zalecane, ponieważ po pewnym czasie mogą łatwo przeciekać. Możesz użyć sztywnych rur PVC i połączyć je szczelnie ze względów bezpieczeństwa. Możesz również dodać zawór protektorowy, aby zapobiec przedostawaniu się chlorowanej wody do grzejnika. Możesz również przeczytać o doborze grzejnika basenowego.

Krok 3. Przewód uziemiający

Nigdy nie zapomnij o prawidłowym uziemieniu przewodu przed podłączeniem go do zasilania. Ziemia przyciąga ładunki dodatnie. Rozładowuje ładunki bez żadnych szkód ani ryzyka porażenia prądem, gdy przez niego przechodzi. Nadmiar energii elektrycznej spowodowany uszkodzonymi obwodami lub przeciążeniem elektrycznym może przejść przez ludzkie ciało, spowodować porażenie prądem i, co gorsza, doprowadzić do śmierci. Przeciążenie urządzenia prądem elektrycznym może spowodować smażenie części lub wywołanie pożaru.

Krok 4. Zasilanie

Jeśli Twój podgrzewacz do basenu jest elektryczny, upewnij się, że Twój zapas może spełnić wymagane wymagania Twojego podgrzewacza. Niestabilne zasilanie elektryczne może uszkodzić jego wydajność i wpłynąć na jego funkcjonowanie. Jeśli nie zainstalowałeś podgrzewacza basenowego w swoim domu, najlepiej zadzwonić do specjalisty, który wykona okablowanie do twojego podgrzewacza, ponieważ jest on bardziej doświadczony i kompetentny w tej dziedzinie. Tymczasem przy zasilaniu gazowym należy zadbać o to, aby rury nie przeciekały w kierunku nagrzewnicy i zainstalować zawór odcinający na wypadek sytuacji awaryjnych.

To okładka!

Chociaż istnieją różne typy i modele podgrzewaczy basenowych, można je szybko zamontować samemu, ale wiedz, że niektórzy producenci oferują inną gwarancję, dlatego warto rozważyć to przy podejmowaniu decyzji, kto powinien zamontować podgrzewacz. Odkrycie, jak zainstalować podgrzewacz basenu będzie zależeć od modelu i rodzaju zakupionego podgrzewacza basenu, jest łatwe. Mimo to, jeśli po raz pierwszy instalujesz podgrzewacz basenu, będziesz potrzebować profesjonalisty, który wykona okablowanie i hydraulikę, ale jeśli wymieniasz stary podgrzewacz basenu, musisz sprawdzić przewody i rury, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak działa podgrzewacz basenu i jak długo działa podgrzewacz basenu.