Jak zainstalować podgrzewacz do akwarium? 2 proste kroki!

Widzimy, że jesteś zdezorientowany, jak zainstalować grzałkę akwariową. Twoje zmartwienia szybko znikną, gdy wspomnieliśmy o najłatwiejszych i najbezpieczniejszych krokach instalacji grzejnika, aby chronić życie ryb.

Grzałka do akwarium nie wymaga skomplikowanej instalacji wodociągowej ani połączeń, aby rozpocząć pracę. Zamiast tego wystarczy ustawić grzałkę w określony sposób. Zaczyna działać w mgnieniu oka.

Jak zainstalować podgrzewacz do akwarium? 2 proste kroki!

Ryby to cudowne stworzenia i można godzinami wpatrywać się w ich ruch. Te delikatne gatunki wymagają szczególnej troski i uwagi w zakresie utrzymania domu, jakim jest akwarium. Grzałka jest niezbędnym wyposażeniem akwarium, aby ryby pozostawały w swoim wesołym trybie.

Kroki instalacji podgrzewacza do akwarium

Ta główna sekcja zawiera systematyczny przewodnik dotyczący umieszczania i konserwacji grzałki do akwarium. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować grzałkę akwariową. Jesteśmy pewni, że rybki pokochają Twoje wysiłki.

Krok 1. Rozpakuj i wyreguluj grzejnik

Wyjmij grzałkę z opakowania i zapoznaj się z instrukcjami producenta dotyczącymi konfiguracji. Teraz musisz dostosować temperaturę. Większość ryb może przetrwać w zakresie od 78 do 82 stopni Fahrenheita. Koralowce będą jednak szczęśliwe w wodzie podgrzanej do 80°C. Następnie trzeba przymocować przyssawki z grzałką w przypadku grzałki zanurzalnej lub wiszącej. Wybierz miejsce, które jest blisko filtra i połącz przyssawki ze szklaną ścianą. Teraz grzejnik jest gotowy do pracy.

Krok 2. Zainstaluj każdy typ grzejnika w określonej pozycji

Istnieją różne rodzaje grzejników. Powinieneś więc zainstalować go w zależności od jego typu, na przykład:

Grzałka zanurzeniowa: Ta grzałka jest całkowicie wodoodporna i najłatwiejsza do zainstalowania. Ponieważ możesz umieścić go we wszystkich kierunkach, jak chcesz. Możesz ustawić go pionowo, poziomo i pod dowolnym kątem. Wystarczy wybrać miejsce, w którym estetyka akwarium pozwala na jego umieszczenie i ustawić za pomocą klipsów lub przyssawek.

Grzałka wisząca: Ta grzałka wymaga jedynie zawieszenia pionowo w dowolnym rogu akwarium. Musisz tylko upewnić się, że woda nie znajduje się poniżej ani powyżej maksymalnej linii wodnej. Upewnij się również, że wtyczka i przewód nie są mokre.

Grzałka podłoża: Ta grzałka jest specjalnie zaprojektowana do ogrzewania podłoża, jak sama nazwa wskazuje. Trzeba zdjąć podłoże, a następnie włożyć kabel, który właściwie jest grzałką, a następnie ponownie go zakryć. Ten grzejnik jest przeznaczony dla miłośników roślin, ponieważ pomaga zachować zdrowe korzenie, zapewniając im wystarczającą ilość ciepła.

O czym należy pamiętać, aby zainstalować podgrzewacz do akwarium

Oto rzeczy, o których należy pamiętać, instalując grzałkę do akwarium:

#1. Powody, dla których warto zainstalować grzejnik

Grzałka akwariowa jest niezbędna, ponieważ ryby są stworzeniami zimnokrwistymi i nie potrafią regulować temperatury w zależności od atmosfery. Dla zdrowego życia potrzebują stałej temperatury wody. Dotyczy to jednak tylko ryb tropikalnych, takich jak paletki, bety i pielęgnice baranie. Alternatywnie, umiarkowane ryby w ogóle nie przeszkadzają zimnej wodzie. Dlatego nie musisz instalować grzejnika, jeśli masz japońskiego ryżu lub złotą rybkę jako zwierzę domowe.

#2. Gdzie nie należy instalować grzejnika

Zwykle obserwujemy, że grzałka jest umieszczona w rogu. Nie wolno jednak zapominać, że grzałka najlepiej działa w pobliżu filtra lub bańki, czy to w rogu, czy w środku. Krótko mówiąc, grzałkę należy umieścić w miejscu, w którym cyrkulacja wody jest największa niż w pozostałej części zbiornika.

Umieszczanie w podwyższonych zbiornikach

Ciepło rozprowadzi się bardziej efektywnie, jeśli grzałka będzie w pozycji poziomej w zbiorniku z wąskimi przestrzeniami i wysokimi ścianami, ponieważ gorąca woda unosi się w górę, a zimna w dół.

Umieszczanie w małych podwyższonych zbiornikach

Ukośne położenie pozwala na pełne zanurzenie grzałki i dostarcza równomierne ciepło do wszystkich zakamarków niskiego i dużego akwarium.

#3. Najlepsze pomieszczenie do instalacji akwarium

Pomieszczenie z przeciągami i bez ocieplonych ścian jest najbardziej nieodpowiednim wyborem na postawienie akwarium. Grzejnik musi ciężko pracować, aby podnieść temperaturę z powodu zimnego otoczenia. Więc lepiej byłoby umieścić akwarium w izolowanym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o idealnym miejscu na umieszczenie akwarium w domu.

#4. Najlepsze akwarium do instalacji grzejnika

Cienkościenne akwarium dla ryb ma tendencję do częstszej utraty ciepła niż zbiornik o grubych ścianach. Musisz oszczędzać energię elektryczną, a grzejnik też będzie mniej stresujący. Ponadto akwarium o pojemności ponad 60 galonów zatrzymuje ciepło bardziej niż akwarium, które może pomieścić 55 galonów wody r. Dlatego dobierz grzałkę do wielkości i typu zbiornika.

#5. Wybór grzałki

  • Tylko to, że możesz regulować grzałkę, nie oznacza, że ​​możesz kupić grzałkę, która jest za duża niż rozmiar Twojego akwarium.
  • Musisz pozwolić grzejnikowi dotknąć szkła lub żwiru. W przeciwnym razie musisz poradzić sobie z rozbitym szkłem.
  • Grzałka stalowa może być kusząca ze względu na swoją niezniszczalną konstrukcję, ale może przepuszczać prąd.

To okładka!

Fajnie było pisać ten poradnik jak zainstalować grzałkę akwariową. Jesteśmy pewni, że będziesz mógł zadbać o swoją rybę lepiej niż dotychczas. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak korzystać z grzałki akwariowej i jakie ryby nie potrzebują grzałki.