Jak zainstalować piec na drewno w garażu? 6 prostych kroków dla Ciebie!

Zastanawiasz się, jak zainstalować piec na drewno w garażu? W sześciu prostych krokach możesz; zrozumiesz te kroki, gdy będziesz dalej zagłębiać się w ten artykuł.

Garaż nadaje się do różnych zajęć, takich jak warsztaty do projektu domowego lub po prostu miejsce, w którym dzieci mogą się bawić i spędzać wolny czas. Jednak garaże są często nieogrzewane i pozwalają w pełni wykorzystać wolną przestrzeń; idealny piec na drewno to doskonały przedmiot do prezentowania w garażu.

Jak zainstalować piec na drewno w garażu? 6 prostych kroków dla Ciebie!

Posiadanie pieca na drewno w garażu jest korzystne na wiele sposobów. Po pierwsze, zapewnia ciepło i komfort, zwłaszcza zimą i w czasie mrozów. Może również służyć jako ciepły i przytulny kominek, jeśli w salonie nie ma innego miejsca na kominek. Podsumowując, dodanie pieca na drewno do garażu drastycznie poprawiłoby komfort i przytulność w garażu.

Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat, więc po prostu czytaj dalej!

Kroki instalacji pieca na drewno w garażu

Instalacja pieca na drewno w garażu jest bardzo łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Oto kilka kroków, które należy wykonać i wykonać, aby zainstalować piec na drewno w garażu:

Krok 1. Wybierz odpowiedni obszar

Przed zainstalowaniem pieca na drewno, najważniejszym krokiem jest zaplanowanie i określenie miejsca w garażu, w którym chcesz ustawić piec na drewno. Wybranie odpowiedniego miejsca na umieszczenie pieca na drewno ułatwiłoby wykonanie i wypełnienie kolejnych kroków.

Kolejną rzeczą do zapamiętania jest wybór rodzaju rury, którą będziesz musiał zainstalować w swoim piecu. Istnieją różne warianty rur piecowych; są to rury jednościenne, rury prześwitowe i rury dwuścienne. Następnie powinieneś wybrać, jaki rodzaj rury do pieca jest lepszy dla Twojego typu pieca na drewno i garażu. Łączenie różnych typów kominów różni się jednak od rur piecowych. Dlatego musisz również zaplanować rodzaj komina, którego będziesz potrzebować.

Krok 2. Przygotuj piec na drewno i komin do procesu instalacji

Aby uzyskać odpowiednie pomiary i zobaczyć, gdzie powinien iść piec na drewno i komin, umieść wszystko w garażu i zacznij wszystko układać na chybił trafił, aby obliczyć, ile miejsca zajmą piec i rura. Pomoże również w uzyskaniu pomiarów, a także specyfikacji wymienionych przy elementach.

Pamiętaj też, że bardzo ważne jest, aby uzyskać dokładną szerokość i wymiary rury kominowej, aby utworzyć otwór w suficie na instalację komina.

Krok 3. Znajdź odpowiedni obszar, w którym możesz wywiercić otwór

Znajdź miejsce w suficie, aby zbudować otwór wentylacyjny dla rury kominowej za pomocą komina. Za pomocą pionu zaznacz miejsca na dachach, używając otworu kominowego.

Wykonaj prawidłowe pomiary otworów kominowych, a następnie dodaj około czterech (4) cali na oznaczeniach kół, aby zapewnić kominom minimalny odstęp od wszelkich łatwopalnych zasobów na dachu. Możesz także zaznaczyć miejsca na części komina, które przebijałyby dach i sufit. Aby uzyskać najwyższe znaki, możesz użyć kompasu do pisania.

Krok 4. Wiercenie otworu na rurę kominową

Po zebraniu wszystkich niezbędnych wymiarów rury kominowej zacznij wiercić otwór zgodnie z oznaczeniami. Do stworzenia plamy możesz użyć noża uniwersalnego. Jeśli masz trudności z wierceniem otworu lub robieniem śladów, możesz zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci, ponieważ jest to najbardziej krytyczny krok w procedurze instalacji. Następnie wykonaj otwór w dachu i folii dachowej na rurę pieca i przytnij folię sufitową tak, aby pasowała do metalowego kołnierza komina. Można też wyrzynarką wyciąć otwory na wspomniany komin.

Krok 5. Oczyść sekcję wokół wywierconych otworów

Oczyść otaczającą go przestrzeń po zakończeniu wiercenia otworów w suficie i dachu na wszystkie rury i kształtki. Następnie oczyść miejsca na dachu, w których zainstalujesz metalowy kołnierz komina i inne elementy zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji. Jeśli uważasz, że wykonywanie wszystkich instalacji jest zbyt trudne, możesz zatrudnić profesjonalistę, który pomoże Ci w montażu komina. W każdym razie najlepiej jest wiedzieć, jak czyścić uszkodzone przez wodę gołe drewno.

Krok 6. Przeprowadź ostateczne dopasowanie

Podłącz rurę pieca na drewno do rury kominowej po zakończeniu montażu komina w dachu. Umieść piec na drewno tuż pod kominem, aby komin działał prawidłowo.

To okładka!

To wszystko na kroki! To były pełne kroki, jak zainstalować piec na drewno w garażu. Upewnij się, że wykonałeś dokładne pomiary, aby dopasować komin, ponieważ proces instalacji będzie trochę trudny bez dokładnych pomiarów.

Jeśli uważasz, że proces nie jest łatwy, możesz wezwać technika, który ułatwi ci pracę. Pamiętaj, że posiadanie w garażu pieca na drewno sprawia, że ​​przestrzeń jest o wiele przyjemniejsza i przytulniejsza niż jest w rzeczywistości. Najpierw jednak musisz przeprowadzić prawidłową instalację, aby uniknąć ryzyka i innych potencjalnych zagrożeń.

Konieczne jest również zapewnienie regularnej konserwacji i przeglądów pieca na drewno, aby przedłużyć jego żywotność i zmaksymalizować jego pełne możliwości. Baw się dobrze, instalując swój piec na drewno w garażu!

Aby uzyskać więcej takich artykułów, dowiedz się, jak ugasić ogień w kominku przed snem.