Jak zainstalować odpowietrznik suszarki przez ceglaną ścianę? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak zamontować wywietrznik suszarki przez ceglaną ścianę? Obsługa wywietrznika suszarki przez murarza lub ceglaną ścianę wydaje się przerażająca. Aby przeprowadzić profesjonalną instalację przez ścianę z cegły, musisz korzystać z odpowiednich materiałów i sprzętu oraz przestrzegać wszystkich protokołów.

Korzystanie z odpowiednich narzędzi, takich jak wiertło i wiertło, może pomóc w wykonaniu tego zadania przy jak najmniejszym nakładzie pracy i niedogodności. Jeśli zamierzasz zainstalować odpowietrznik suszarki, musisz zrozumieć, jak zrobić to poprawnie, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jak zainstalować odpowietrznik suszarki przez ceglaną ścianę? 4 proste kroki!

Starannie zaprojektowany otwór wentylacyjny suszarki pomaga w skutecznym usuwaniu skroplonego powietrza z domu. Chcesz, aby Twoja suszarka działała płynnie, utrzymuj ją w czystości po instalacji i naprawiaj typowe błędy. W tym artykule napisaliśmy szczegółowy przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci w prawidłowym zainstalowaniu odpowietrznika suszarki. Przyjrzyjmy się bliżej instalowaniu nawiewnika suszarki przez ceglaną ścianę.

Kroki instalacji odpowietrznika suszarki przez ceglaną ścianę

Bardzo ważne jest prawidłowe zainstalowanie odpowietrznika suszarki, aby przekierować kłaczki i powietrze z takiego domu, aby zapewnić bezpieczniejsze i szybsze suszenie. Jeśli ściana, przy której ma być umieszczony wywietrznik suszarki, jest ceglana, proces ten może wydawać się przytłaczający. Przestań myśleć więcej o tym, jak zainstalować odpowietrznik suszarki przez ceglaną ścianę. To całkiem proste zadanie. Przyjrzyjmy się teraz procesowi instalacji.

Krok 1. Określanie lokalizacji

Chociaż większość ludzi nie ma zbyt dużego przypuszczenia, gdzie jest umieszczona ich suszarka, w tym przypadku zawsze dobrze jest zainstalować odpowietrznik suszarki w lepszym i wygodniejszym miejscu. Zawsze Wybierz strategiczną i przyciągającą wzrok stronę zewnętrzną, która jest dla Ciebie wygodniejsza i bardziej odpowiednia. Nie lubisz być znacznie dalej od wnętrza suszarki, ale wystarczą dwie lub dwie stopy w każdą stronę. Może to wiązać się z wykonaniem pomiarów na zewnętrznej i wewnętrznej stronie ścian, aby upewnić się, że otwór jest odpowiednio umieszczony. Upewnij się, że jesteś między kołkami a legarem.

Krok 2. Tworzenie otworu wentylacyjnego

Naszkicuj w ścianie otwór o średnicy 414 cali, aby przyciąć odstęp po znalezieniu umieszczenia. Wytnij mały otwór po wewnętrznej stronie, w którym będzie musiał znajdować się przewidywany otwór wentylacyjny, za pomocą szpadli murarskiej. Używając centralnego miejsca, które ostatnio wierciłeś, narysuj 414-calowe koło na zewnątrz.

Zbadaj końcówkę płaszcza wentylacyjnego, aby upewnić się, że spłukuje on podłogę prawidłowo. Jeśli tak się nie stanie, możesz poprawić środkowy otwór, aby to zadziałało. W takim przypadku zamiast wiertła użyj 414-calowego zestawu otwornic do cegieł i murów.

Powoli twórz otwór, uniemożliwiając od czasu do czasu czyszczenie lub usuwanie brudu z wiertła. Idź dalej, aż szczelina w ścianie będzie całkowicie otwarta. Pamiętaj, że na drodze do wyłomu nie było żadnych przeszkód. Używając dłuta lub młotka, możesz wykonać otwory zamiast zestawu do otwornic. Wywierć otwory wokół granicy naszkicowanego okręgu dłutem lub młotkiem, aż miejsce zostanie zgniecione. Jeśli jest trochę szorstki, podkładka wentylacyjna go ukryje. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.

Krok 3. Instalowanie okapu wentylacyjnego i kanałowego

Włóż okap wentylacyjny do otworu i zabezpiecz go odpowiednimi i odpowiednimi śrubami. Ten będzie wymagał wiercenia otworów pilotażowych w murze. Podłączyć pozostały przewód do suszarki od wewnątrz po założeniu osłony wentylacyjnej.

Aby zachować zgodność z różnymi wymaganiami przepisów i wentylacji, zdecydowanie zaleca się zainstalowanie utwardzonego kanału stalowego wewnątrz ściany. Ponieważ sztywny metalowy kanał wydaje się śliski w środku, poprawia przepływ powietrza i kłaczków.

Nie zaleca się stosowania alternatywnych typów przewodów elastycznych, w tym przewodów półsztywnych, przewodów z folii aluminiowej, przewodów metalowych, peryskopów, przewodów cienkich, ponieważ mogą one spowodować oparzenia lub nagromadzenie zanieczyszczeń, czyniąc suszarkę niefunkcjonalną lub niewydajną . Winylowy lub plastikowy przewód suszarki, który był kiedyś często instalowany, nie jest już zalecany, ponieważ stwarza zagrożenie pożarowe.

Jeśli używasz giętkiego kanału suszarki, upewnij się, że nie ściska się ani nie wygina podczas instalacji. Zgniecione lub załamane przewody suszarki mogą tworzyć kłaczki i powodować nieefektywność suszarki, jeśli nie jest ona prawidłowo zainstalowana. Czasami w przewodach może to spowodować przegrzanie i niebezpieczeństwo pożaru. Dodatkowo, określone otwory wentylacyjne suszarki nie mają aprobaty UL i należy ich za wszelką cenę unikać. Do wykonania odpowiednich połączeń można wykorzystać kolanka i różne długości. Dowiedz się, jak zainstalować wąż spustowy pralki.

Krok 4. Uszczelnij i uszczelnij wszelkie szczeliny

Na koniec użyj doskonałego wodoodpornego uszczelniacza silikonowego, odpowiedniego do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, aby uszczelnić ścianę z cegły, aby zakończyć instalację. Dowiedz się, jak często czyścić odpowietrznik suszarki.

To okładka!

Mamy nadzieję, że z tego artykułu dowiesz się, jak zainstalować odpowietrznik suszarki przez ceglaną ścianę. Powyżej napisaliśmy tylko cztery kroki. Możesz samodzielnie zainstalować odpowietrznik suszarki, ucząc się i rozumiejąc te kroki. Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą i lubisz go czytać. Dziękuję, przyjaciele, że na koniec byliście z nami! Znajdź odpowiedź na swoje pytanie: jak przewietrzyć suszarkę przez ceglany mur.