Jak zainstalować odpływ pralki? 6 prostych kroków!

Jak zainstalować odpływ spryskiwacza? Cóż, najpierw powinieneś mieć niezbędne narzędzia i materiały, aby ukończyć pracę. Być może będziesz musiał znaleźć odpowiednią ścieżkę odpływową, aby opukać rury i wąż.

Załóżmy, że spacerujesz po centrum handlowym po zdobyciu artykułów spożywczych, kiedy zobaczyłeś wyprzedaż pralek, na którą masz oko. Ponieważ pieniądze, które masz, wciąż wystarczają na zakup przedmiotu, skorzystałeś z okazji i przyniosłeś go do domu.

Jak zainstalować odpływ pralki? 6 prostych kroków!

Cóż, powiem ci, że podkładki nie są kupowane dla takiej kaprysu. Ten typ urządzenia domowego należy zaplanować, ponieważ nadal musi być podłączony do systemu wodno-kanalizacyjnego. Może to być niewielka garść, ale pomożemy Ci wyjść z problemu. W tym artykule znajdziesz najprostsze sposoby instalacji systemu odwadniającego dla nowo zakupionej pralki.

Podkładki i odpływ

Jeśli planujesz w przyszłości mieć pralkę, powinieneś rozważyć posiadanie kanalizacji i kanalizacji w pobliżu obszaru. Pralka będzie potrzebowała ciepłej i zimnej wody, aby spuścić zużytą wodę po praniu. Instalując pralkę, drenaż powinien być częścią Twojej instalacji wodociągowej, zwłaszcza jeśli nie chcesz, aby Twój obszar był mokry za każdym razem, gdy robisz pranie.

Tak jak wspomniałem powyżej, odpływ spryskiwacza powinien być częścią twojego systemu hydraulicznego. Być może będziesz musiał zrobić pranie w pomieszczeniu lub na zewnątrz, ale głównie będziesz potrzebować systemu odwadniającego, aby zrobić pranie w pomieszczeniu.

Należy jednak pamiętać o przepisach hydraulicznych w Twojej okolicy, jeśli planujesz zbudować jeden lub oba odpływy pralki i otwory wentylacyjne suszarki. Możesz nigdy nie wiedzieć, czy łamiesz prawo, niszcząc swoje rury. Ale skupimy się tylko na stworzeniu prostego systemu odpływu pralki do pralki. Wykorzystamy rury lub odpływy, z których już korzystasz. Możesz wziąć pobliską rurę odpływową lub rurę do zlewu, aby podłączyć odpływ pralki.

Kroki instalacji odpływu pralki

Jak więc zainstalować odpływ spryskiwacza? Cóż, istnieje sekwencja kroków, aby zrobić to poprawnie. Musisz tylko wykonać te kroki, aby wszystko było uporządkowane i rozważne w czasie.

Krok 1. Planowanie

Oczywiście najpierw musisz wszystko zaplanować. Być może trzeba będzie znaleźć odpowiednią rurę odpływową do podłączenia odpływu pralki. Możesz podłączyć odpływ pralki do pobliskiego zlewu, prysznica, wanny lub odpływu toalety. Cóż, jeśli te odpływy są zamknięte betonem, obawiam się, że będziesz musiał usunąć to, co je zakrywa. Tak, będziesz musiał zniszczyć beton zakrywający rurę. Przygotuj się również na cement, aby go pokryć po zabiegu.

Ale ponieważ pralka musi być podłączona do systemu wodnego. Jak wspomniałem powyżej, odpływ spryskiwacza potrzebuje do działania zarówno ciepłej, jak i zimnej wody, więc musisz zainstalować zawory.

Będziesz także musiał przygotować narzędzia i materiały, których będziesz używać podczas całego procesu. Narzędzia, których będziesz potrzebować, to śrubokręty, szczypce, palnik propanowy, piła do metalu i przecinak do rur. Potrzebny będzie również klej do PCV, syfon i złączki do rur. Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak naprawić podkładkę, która nie spływa.

Krok 2. Cięcie rur

Zanim zaczniesz odcinać rury, musisz najpierw odciąć wodę. Za pomocą piły do ​​metalu przetnij linię, w której włożysz system odpływowy pralki. Zainstaluj trójnik lub trójnik sanitarny, w zależności od orientacji rury, którą będziesz mocować. Użyj plastikowego kleju do rur, aby przymocować złączkę do rury odpływowej. Upewnij się, że łącznik ma 2 cale naddatku lub wylotu, w którym zostaną umieszczone przewody podkładki. Oto sposoby na oczyszczenie zatkanej rury kanalizacyjnej.

Krok 3. Mocowanie rur do ściany

Dodaj 2-calową rurkę ABS skierowaną w stronę tylnej części podkładki. Przymocuj tę rurę do ściany z naddatkiem 2 cali od ściany. Dodaj kilka króćców zasilających do miedzianych przewodów na rurach i zamocuj je do ściany. Możesz zastosować taśmę do gwintowania rur, aby dokręcić złącza i króćce węży.

Krok 4. Montaż zlewu

Jeśli korzystasz z plastikowego zlewu użytkowego, zaoszczędziłeś nie tylko kilka dolców, ale także jest łatwy w montażu. Podczas montażu zlewu będziesz musiał zainstalować zawory odcinające na wylotach zlewu. Dodaj kran do zlewu i podłącz rurki do zaworów odcinających.

Krok 5. Uruchom rury i zainstaluj pralkę

Stuknij rurę odpływową i poprowadź rurę odpływową do zlewu za pomocą trójnika. Przyklej złączkę do końca rury i załóż syfon. Ustaw pralkę w pobliżu końca rury odpływowej. Ułóż wąż odpływowy w pobliżu zlewu i zamocuj go na miejscu. Możesz również przeczytać o tym, jak zainstalować pralkę lub suszarkę z możliwością układania w stos.

Krok 6. Odkładanie rzeczy

Jeśli zniszczyłeś beton z rur przed dotknięciem, będziesz musiał wymieszać cement i kamienie, aby go zakryć. Potrzebujesz specjalnych instrukcji na ten temat.

To okładka!

Teraz, gdy wiesz, jak zainstalować odpływ spryskiwacza, upewnij się, że przestrzegasz kodów i nie rób tego sam, jeśli nie masz pewności, co robisz. Możesz zniszczyć swój system hydrauliczny, a potem go naprawić. Jeśli chcesz przeczytać instrukcję, jak skonfigurować instalację wodno-kanalizacyjną w pralni, kliknij link.