Jak zainstalować miskę spustową podgrzewacza wody? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak zainstalować tackę ociekową podgrzewacza wody? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Odciąć dopływ prądu i wody do systemu ciepłej wody.

Odłącz wszystkie rurociągi, w tym rurociągi wejściowe i wyjściowe oraz wszelkie dodatkowe połączenia. Należy również usunąć ograniczenia związane z trzęsieniami ziemi. Każde połączenie z systemem ciepłej wody powoduje, że podnoszenie patelni i umieszczanie jej pod grzałką jest problematyczne.

Jak zainstalować miskę spustową podgrzewacza wody? 6 prostych kroków!

Musisz podnieść zbiornik na tyle wysoko, aby po jego opróżnieniu położyć miskę ściekową poniżej. Aby uniknąć zranienia się lub zepsucia patelni, zdecydowanie zalecamy, aby ktoś Ci pomógł. Należy sprawdzić, czy otwór odpływowy w misce jest skierowany w stronę odpływu i podłączyć plastikową rurkę do połączeń odpływowych na misce. Włączyć zasilanie nagrzewnicy i zapalić pilot lub wyłączyć wyłącznik. Sprawdzić pod kątem pęknięć w sieci wodociągowej wejściowej i wyjściowej. Teraz zamknij grzejnik za pomocą taśmy sejsmicznej. To tylko podgląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Kroki instalacji miski ociekowej podgrzewacza wody

Jednostka zbierająca krople to taca ociekowa podgrzewacza wody. Jest to niezbędny środek ochronny, który jest instalowany pod podgrzewaczem wody. Budowa miski ściekowej może zająć mniej niż godzinę, jeśli masz pod ręką wszystkie niezbędne elementy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zainstalować miskę ociekową podgrzewacza wody. Możesz także nauczyć się bezpieczeństwa podgrzewacza wody.

Krok 1. Wyłącz linie zasilające i zasilające

Podczas montażu miski drenażowej podgrzewacza, pierwszym etapem jest wyłączenie źródła zasilania podgrzewacza. Jeśli coś działa na benzynie, upewnij się, że dopływ gazu jest wyłączony. Wyłączyć dopływ wody do nagrzewnicy elektrycznej. Aby to zrobić, znajdź & wyłączyć rurociąg.

Krok 2. Odłącz rurociągi

Podczas montażu miski ociekowej podgrzewacza wody należy odłączyć rury podłączone do podgrzewacza. Ciężko podnieść grzejnik ze względu na połączone linie. Należy zdjąć pasy chroniące przed trzęsieniem ziemi nagrzewnicy.

Krok 3. Usuń pozostałą wodę

Będziesz musiał spuścić pozostałą ciepłą wodę z podgrzewacza wody. Ta woda może być podgrzana, więc należy zachować ostrożność podczas jej opróżniania. Podłącz wąż ogrodowy lub inną linię do zaworu spustowego podgrzewacza wody, aby spuścić wodę. Wystarczy otworzyć zawór, aby podgrzana woda nadal przepływała przez dyszę. Pozwól każdemu pomóc w podnoszeniu podgrzewacza wody. Gdy cała woda zostanie już usunięta, podnieś podgrzewacz wody.

Krok 4. Umieść miskę ściekową

Wyciągnij podgrzewacz wody i jednocześnie włóż pod niego patelnię podgrzewacza. Zrób to samo z dużą ostrożnością i upewnij się, że grzejnik jest mocno podniesiony. Umieść podwyższoną grzałkę z powrotem na swoim miejscu na misce ociekowej podczas instalowania tacy ociekowej grzałki.

Krok 5. Znajdź rurę PVC

Z boku miski wodnej można pozostawić złącza PCV. Do tego gniazda można przymocować dodatkowe odnośniki i rurociągi, które ułatwiłyby odprowadzanie zgromadzonej w misce wody. Elementy takie jak zagięcia i połączenia powinny być sklejone doskonałym klejem do PVC. Upewnij się, że połączenia są ustawione w taki sposób, aby woda mogła swobodnie wypływać na zewnątrz. Uważaj, aby obwiązać rurę taśmą PCV, aby była stabilna. Zainstaluj kolanko na samym końcu przewodu, aby skierować wodę bardziej w stronę podłogi.

Krok 6. Na koniec sprawdź miskę ściekową

Podgrzewacz wody należy ponownie podłączyć do wszystkich rurociągów. Woda i gaz powinny być włączone. Aby sprawdzić, czy taca ociekowa jest prawidłowo zamontowana, włącz grzejnik na próbę.

Co to jest miska odpływowa?

Taca ociekowa podgrzewacza to miska, która znajduje się pod podgrzewaczem wody. Posiadają szczelinę, w której umieszcza się króciec odpływowy większy niż podgrzewacz wody. Odpływ ten połączony jest z rurą PVC, która jest następnie kierowana do sąsiedniego odpływu, z którego woda może być odpowiednio odprowadzona bez powodowania szkód wodnych. Taca odpływowa podgrzewacza wody stanowi zabezpieczenie, które chroni mienie przed nieprzewidzianymi wyciekami. Niewielki wyciek w podgrzewaczu wody może zacząć się tylko od kropli i szklanki wody. Jednak przecieki otworkowe pozostają nieodkryte, gdy stają się poważniejszym problemem.

Koszt miski spustowej podgrzewacza wody

Jeśli potrzebujesz tylko miski odpływowej, możesz ją kupić za około 40 USD. Będzie to kosztować znacznie więcej, jeśli będziesz musiał zapłacić komuś za skonfigurowanie tego dla Ciebie. Niemniej jednak praca jest zwykle prosta i nie powinna zająć więcej niż godzinę, aby ukończyć miskę ociekową, która jest zazwyczaj zawarta w całej realizacji technologii podgrzewacza wody. To najłatwiejszy sposób, ponieważ zbiornika nie trzeba opróżniać. Hydraulik po prostu umieszcza patelnię, podłącza podgrzewacz wody, a następnie klika rury PCV.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się instalować miskę ociekową podgrzewacza wody. Miska ociekowa jest czasami niezbędna, aby zapobiec wyciekom w podgrzewaczu wody. Jeśli chcesz, aby podgrzewacz wody nie przeciekał, umieść miskę ociekową pod podgrzewaczem wody, aby uniknąć złych rzeczy. Jeśli masz czas, przeczytaj, jak długo opróżnić podgrzewacz wody i jak sprawdzić, czy podgrzewacz wody jest gazowy czy elektryczny.