Jak zainstalować linię kuchenki gazowej? 4 proste kroki!

Jak zainstalować linię kuchenki gazowej? Posiadanie kuchenki gazowej jest jedną z podstawowych rzeczy, które powinieneś mieć, gdy masz dom. Możesz gotować, eksperymentować i robić wszystko z potrawami, które chcesz. Chociaż wymiana linii pieca może być dla Ciebie trudna.

Więc powinieneś wiedzieć, jak zainstalować linię kuchenki gazowej. W ten sposób możesz robić rzeczy bez żadnej pomocy.

Jak zainstalować linię kuchenki gazowej? 4 proste kroki!

Zanim elektryczne płyty kuchenne stały się modne dla ludzi, płyty gazowe były oryginałami. Bez prądu możesz gotować i robić tyle, ile chcesz, bez kłopotów. Chociaż ma to również swoje wady i na ile to możliwe, będziemy tego unikać, aby podczas procesu nie było kontuzji.

Aby zapewnić bezpieczną instalację, przeczytaj więcej do zakończenia tematu w tym artykule, aby mieć większą wiedzę na temat tego, z czym masz do czynienia. Możesz także wybrać niektóre terminy, które mogą się przydać lub być przydatne, gdy zajdzie taka potrzeba.

Instalacja linii kuchenki gazowej; 4 kroki do instalacji nowego połączenia linii gazowej

Jak zainstalować linię kuchenki gazowej? Przed zainstalowaniem nowego połączenia ważne jest, aby znać kroki, aby uniknąć możliwych wycieków gazu podczas wykonywania procesu. Dzięki temu możesz go bez problemu przeprowadzić, a także może służyć jako przewodnik:

Krok 1. Usuwanie starego złącza

Przede wszystkim chcemy, aby wszyscy pozostali na miejscu i byli bezpieczni. Mając to na uwadze, należy na stałe odciąć przewód gazowy, aby uniknąć ewentualnych wycieków. Zamknij wszystko, aby upewnić się, że jest dobrze zabezpieczone. Zapewnij wszystko, dwukrotnie sprawdzając wszystkie przewody gazowe.

Przy zamkniętych zaworach możesz łatwo i bez obaw usunąć stary łącznik i piec. Możesz go wyrzucić lub poddać recyklingowi do przyszłego użytku, ponieważ jego materiały mogą wytrzymać bardzo długo.

Zacznij od odkręcenia końcówek złącza. Można to zrobić ręcznie, ale jeśli jest dobrze dopasowany, użyj klucza, aby wyjąć i uwolnić go z gwintów. Po wyjęciu oczyść powierzchnię, do której przymocowane jest stare złącze i delikatnie zetrzyj, aby usunąć cały brud lub taśmę teflonową.

Krok 2. Przygotowanie przyłączy gazowych

Odłożenie kawałków z powrotem do przewodu gazowego nie jest łatwe, jak sobie wyobrażasz. Dla przypomnienia, nie możesz po prostu skręcić ich wszystkich za jednym razem, ponieważ mogą nie wystarczyć do całkowitego uszczelnienia gazu dla twojego bezpieczeństwa. Na tym etapie musisz przygotować specjalną taśmę, która jest potrzebna między nitkami.

Teraz za pomocą taśmy teflonowej nawiń warstwę na wewnętrzne gwinty przyłącza gazowego. Powinny być mocno owinięte wokół niego, aby bez problemu się trzymały. Po nałożeniu na żądaną grubość, upewnij się, że taśma jest mocno naciągnięta, gdy kończysz owijanie, aby uzyskać gładkie i wydajne umieszczenie.

W ostatniej części nałóż sporą ilość taśmy na oba męskie końce, przewód gazowy i złącze, ponieważ musi to zabezpieczyć różne połączenia gazowe. Więc jeśli nie możesz tego potwierdzić, może być szansa, że ​​gaz może wyciekać z przewodów.

Krok 3. Instalowanie nowego połączenia przewodu gazowego

Przymocuj nowe złącze gazu do obu końców, w których owinięto taśmę teflonową. Ostrożnie dopasuj je do obu połączeń i powoli przekręć końcówki, aby wszystkie linie łączące się ze sobą połączyły. Następnie rękami zaciśnij oba końce, aż poczujesz, że są zabezpieczone. Sprawdź wszystko jeszcze raz.

Krok 4. Testowanie wycieków gazu

Gdy wszystko zostanie ustawione na swoim miejscu, możesz teraz otworzyć zawór i umożliwić przepływ gazu do kuchenki. Włącz każdy zawór, aby upewnić się, że wszystko jest wyrównane z uchwytem. Ponadto piec powinien być w stanie regulować swój dostęp do gazu.

Gdy wszystko zostanie odłożone z powrotem na miejsce, sprawdź, czy po włączeniu nie ulatnia się gaz, gdy coś śmierdzi, od razu zakręć zawory, aby się zabezpieczyć. Za pomocą detektora wycieku gazu skalibruj go po włączeniu urządzenia. Narzędzie bezpośrednio wykryje poprzez linie, czy połączenie musi być ponownie zabezpieczone.

Ale jeśli nie wywoła alarmu, to cały proces kończy się sukcesem. Jeśli chodzi o finalizację, umieść wszystko z powrotem na miejscu zgodnie z żądanym ustawieniem. Tylko upewnij się, że piec nie oddali się daleko od połączeń, ponieważ może być niewielka szansa, że ​​przełamie swoją formę i zacznie się problem. Niezależnie od tego, jeśli chcesz przeczytać więcej powiązanych artykułów, możesz iść i spróbować nauczyć się instalować kuchenkę gazową bez wyzwania.

To okładka!

Teraz masz pomysł, jak zainstalować linię kuchenki gazowej. Niezbędne jest, aby wiedzieć więcej i zrozumieć proces zmiany, ponieważ może to być duży problem, jeśli nie zostanie odpowiednio potraktowany. W razie potrzeby zawsze możesz zadzwonić do profesjonalisty. Ale jeśli jesteś sam, to też jest wykonalne. Pamiętaj tylko, aby zachować bezpieczeństwo podczas robienia. Jeśli chcesz przeczytać więcej pomocnych artykułów, przeczytaj „Jak działa lodówka na propan?”