Jak zainstalować knot w podgrzewaczu nafty? 4 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak zamontować knot w piecu na naftę? Odłączenie części podgrzewaczy wody może zająć trochę czasu, ponieważ trzeba poluzować kilka śrub i nakrętek motylkowych, ale to zadanie, które ograniczy czas. Możesz nim łatwo i szybko zarządzać.

Wymiana knota w podgrzewaczach nafty nie jest taka trudna i możesz to zrobić samodzielnie. Kroki są proste i wymagają wyjęcia knota z grzałki i umieszczenia nowego w środku. Ale musisz wykonać to zadanie ostrożnie, aby uniknąć rozlania nafty po całym swoim miejscu.

Jak zainstalować knot w podgrzewaczu nafty? 4 proste kroki!

Ponieważ istnieją różne typy grzejników naftowych, różnią się one od siebie i może być konieczne sprawdzenie instrukcji obsługi, aby zidentyfikować części grzejnika i uniknąć pomyłek. Czy jesteś gotowy, przyjacielu? Zanurzmy się!

Co to jest podgrzewacz nafty?

Grzejniki naftowe służą do ogrzewania pomieszczeń i wytwarzania oświetlenia wewnętrznego. Ten typ urządzenia jest jednym z podstawowych urządzeń, które musisz mieć w domu, zwłaszcza jeśli w Twoim kraju występują zimy lub w sytuacjach awaryjnych. Grzejniki naftowe mogą być pomocne, gdy gaśnie prąd i zapewniają ciepło w pomieszczeniu, oprócz grzejników elektrycznych lub gazowych lub pieca w domu. Z drugiej strony są bardziej stabilne, łatwe w użyciu i wytrzymują ponad dziesięć lat!

Podgrzewacz nafty ma knot, który nasącza naftę, aby dostarczyć naftę do góry, którą należy wymieniać co roku. Gdy nafta paruje, tworzy ogień, który może ogrzewać pomieszczenia w domu. Różne typy grzejników na naftę mają zapalniki, które mogą pomóc w szybkim zapaleniu grzejnika, podczas gdy niektóre wymagają ręcznego rozpalenia, ale działają podobnie. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak zainstalować knot w podgrzewaczu nafty, przyjacielu? W takim razie zacznijmy!

Kroki instalacji knota w podgrzewaczach nafty

Knot naftowy odgrywa znaczącą rolę w Twoim grzejniku. Ten odpowiada za dostarczanie nafty do palnika, więc nauka montażu knota w podgrzewaczu nafty jest koniecznością. Jeśli twój knot stwardniał lub zdegradował smołę, musisz go wymienić na nowy. Instalacja nie jest bardziej skomplikowana, jak myślisz. Potrzebujesz tylko kilku narzędzi, aby poluzować śruby, stół lub płaską powierzchnię, na której możesz zdemontować grzejnik i rękawiczki.

Krok 1. Wybierz obszar

Wybierz czysty i płaski obszar do demontażu grzejnika. Możesz użyć szmatki lub dowolnego pojemnika, aby zabezpieczyć luźne śruby w jednym miejscu, jeśli wolisz. Z drugiej strony najlepiej jest rozmontować grzejniki naftowe na ogromnym stole lub podłodze i w międzyczasie trzymać dzieci z dala od obszaru. Jeśli nie masz pewności co do części, możesz zrobić zdjęcia przed wykręceniem lub poluzowaniem śrub, aby upewnić się, że elementy są na miejscu po zainstalowaniu nowego knota. Pomocne może być przeczytanie o najlepszym przenośnym podgrzewaczu naftowym do wnętrz.

Krok 2. Usuń osłony

Możesz teraz zdjąć osłony w podgrzewaczu wody, ale upewnij się, że podgrzewacz ostygł, opróżnił zbiornik i nie ma na nim nafty. Następnie musisz wyjąć baterie z grzejnika, jeśli grzejnik obsługuje zapalnik. Zdejmij górną osłonę podgrzewaczy nafty, poluzowując śruby. Zdejmij górną płytę i unieś zespół palnika. Wyciągnij pokrętło regulacji knota z nagrzewnicy, otwórz korek wlewu paliwa, odkręć korpus i wyjmij go z nagrzewnicy. Możesz uzyskać dostęp do knota pod spodem i wyjąć go, składając go i wysuwając. Pamiętaj, że knot jest przymocowany do ostrych zębów, co może spowodować obrażenia fizyczne, więc zachowaj ostrożność podczas usuwania starych knotów.

Krok 3. Zainstaluj nowy knot

Nowy knot ma czarną linię, którą należy wyrównać do dolnej części regulatora. Złóż nowy knot i wsuń go do regulatora. Dociśnij knot do zębów, aby mocno przytrzymać knot, więc upewnij się, że dociskasz go do każdego zęba. Zacznij od dołu do górnej części. Po zamocowaniu knota sprawdź uszczelkę, aby zobaczyć, czy jest na swoim miejscu. Aby zapewnić równomierne zamocowanie knota, możesz wymienić knot i mechanizm regulacyjny na rurze wyciągowej.

Krok 4. Sprawdź pokrętło knota

Po zainstalowaniu nowego knota należy upewnić się, że pokrętło knota działa poprawnie. Sprawdź pokrętło regulacji knota, ponownie instalując stare pokrętło, a następnie przesuń je zgodnie z ruchem wskazówek zegara i przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Sprawdź prześwit knota i rury ssącej i dokręć nakrętki. Zamontuj płytę osłonową, a następnie zdejmij wcześniej zamocowane pokrętło regulacyjne, ponieważ również wymienimy je na nowe. Załóż płytę korpusu, zainstaluj nowe pokrętło regulacyjne i przekręć pokrętło zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Po zainstalowaniu nowego pokrętła regulacyjnego, ponownie zainstaluj inne części, takie jak korpus grzejnika i górna płyta, mocno je dokręć i zamocuj górną osłonę. Możesz napełnić zbiornik paliwem i przetestować go zapalając grzałkę.

To okładka!

Teraz, gdy nauczyłeś się montować knot w podgrzewaczu nafty, możesz teraz samodzielnie wymienić stary knot na nowy. Wymiana knotów nie jest zbyt trudna, prawda? Jeśli nie jesteś dobry w ponownym składaniu części, możesz zrobić zdjęcia przed odłączeniem każdego elementu, aby upewnić się, że włożyłeś go z powrotem na miejsce i uruchomiłeś podgrzewacz nafty, aby działał. Możesz również przeczytać o tym, jak uruchomić podgrzewacz nafty i jak zatrzymać zapach podgrzewacza nafty