Jak zainstalować grzejnik przypodłogowy z wbudowanym termostatem? 3 proste kroki!

Chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować grzejnik przypodłogowy z wbudowanym termostatem? Przeczytaj ten artykuł i skorzystaj z tych prostych kroków, aby zainstalować grzejnik w swoim domu. Poza tym jest kilka wskazówek, których musisz nauczyć się poprawnie instalować i dlaczego grzejniki z wbudowanymi termostatami są bardziej polecane!

Termostat służy do regulowania żądanej temperatury i jest podłączony do grzejników przypodłogowych i innych systemów grzewczych. Zainstalowanie grzejnika z wbudowanym termostatem jest bardziej dostępne do kontrolowania temperatury w domu i łatwiejsze w instalacji.

Jak zainstalować grzejnik przypodłogowy z wbudowanym termostatem? 3 proste kroki!

Grzejniki przypodłogowe mocuje się na dole ściany, przy podłodze lub na ścianach. Instalując grzejnik przypodłogowy z wbudowanym termostatem, możesz szybko zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę. Urządzenie to jest jednym z systemów grzewczych służących do ogrzewania domu w okresach chłodnych i zimowych w dzień lub w nocy.

Wskazówki, które należy wziąć pod uwagę przy instalacji grzejnika przypodłogowego

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jeśli planujesz zainstalować lub kupić grzejnik przypodłogowy, jest pomiar przestrzeni, w której planujesz zainstalować grzejnik przypodłogowy. Większość grzejników przypodłogowych ma przybliżoną wielkość pomieszczenia, aby zapewnić swoją wydajność. Załóżmy, że masz w domu większy pokój lub przestrzeń. Możesz wybierać spośród różnych grzejników listew przypodłogowych, aby zainstalować więcej niż jeden grzejnik.

Następnie określ rodzaj okna i ściany, jakie masz w domu. Dzięki niemu określisz, czy ciepło wydzielane lub wytworzone przez Twój grzejnik będzie pochłaniane na zewnątrz, czy pozostanie w domu oraz sprawdzi, czy pomieszczenie zapewnia izolację.

Izolacja jest niezbędna w ogrzewaniu lub chłodzeniu pomieszczeń i zapobiega wydostawaniu się ciepła na zewnątrz ścian. Następnie możesz obliczyć, ile watów energii elektrycznej potrzebuje grzejnik na listwie przypodłogowej, aby ogrzać pomieszczenie. Jeśli twój pokój jest duży, potrzebuje większej pojemności grzejnika przypodłogowego. Możesz zdecydować się na zamontowanie większej liczby grzejników cokołowych lub zakup grzejnika o większej wydajności. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak zainstalować grzejnik przypodłogowy z wbudowanym termostatem, przyjacielu? Zaczynajmy.

Kroki instalacji grzejników przypodłogowych

Grzejniki cokołowe są podobne do innych urządzeń grzewczych zasilanych energią elektryczną i są znane ze swojej skuteczności. Kroki pomogą ci w prawidłowym zainstalowaniu grzejnika listwy przypodłogowej. Niewłaściwa obsługa, nieprawidłowe podłączenie i brak wiedzy na temat grzejnika i elektryczności może spowodować porażenie prądem, obrażenia ciała, pożar lub utratę mienia. Ponadto nieprawidłowe zainstalowanie grzejnika listwy przypodłogowej może spowodować wysokie koszty energii.

Zainstalowanie grzejnika listwy przypodłogowej będzie wymagało umiejętności związanych z elektrycznością i przewodami, więc jeśli nie jesteś z nim zaznajomiony i nie masz o nim wiedzy, bezpieczniej jest poprosić profesjonalnego technika o jego zainstalowanie. Tymczasem, jeśli jesteś pewny siebie i potrafisz wykonać tę pracę, kontynuujmy kolejne kroki!

Krok 1. Przymocuj grzejnik do ściany

Teraz, gdy nie musisz ustalać lokalizacji termostatu, musisz zainstalować grzałkę przypodłogową. Sprawdź grzejnik listwy przypodłogowej pod kątem uszkodzeń lub pęknięć i zdejmij wszystkie osłony (przód i tył). Umieść go na żądanej ścianie, którą chcesz przymocować do grzejnika. Następnie sprawdź przewody w komorze i wykonaj otwór z tyłu lub z boku nagrzewnicy i dostarcz przewody dwużyłowe do nagrzewnicy, takiej samej wielkości jak przewody stosowane w termostatach.

Krok 2. Podłącz przewody

Podłącz jeden z przewodów do linii bezpośredniej, zdejmij kabel w odległości około 8 cali, zainstaluj złącze na każdym przewodzie i zrób to samo na drugim przewodzie. Proszę o odpowiednie złącza kablowe. Po podłączeniu złączy zdjąć nakrętki przewodów w przewodach przedziału nagrzewnicy i oddzielić je.

Podłącz czarne przewody z kabla do złącza oraz białe i gołe przewody. Podłączyć gołe przewody do zielonego przewodu dołączonego do grzałki, poluzowany czarny przewód z komory grzałki połączyć z czarnymi przewodami z przewodu i zrobić to samo z bielszymi przewodami.

Po zabezpieczeniu kabli otwórz drugą stronę komory grzałki i sprawdź, czy kable w Twoim termostacie są dobrze zamocowane. Elektryczne grzejniki listwowe można szybko przymocować do ściany. W przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników ściennych nie będzie wymagał docinania ścian, wystarczy je mocno przykręcić. Przymocuj grzejnik przykręcając go do ściany i podłącz pokrywy przedziałów. Być może zainteresuje Cię również rozwiązywanie problemów z elektrycznym grzejnikiem listwy przypodłogowej.

Krok 3. Ustaw termostat

Po zakończeniu ustawiania grzejnika listwy przypodłogowej i przewodów w jej komorze, ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to ustawić termostat i podłączyć kable. Znajdź wszystkie nieosłonięte i zielone przewody i podłącz je do śrub. Podłącz czarno-białe przewody kablowe od zasilania do linii, a linie obciążenia do termostatu. Zwiń przewody z tyłu termostatu i załóż osłonę. Po ustawieniu termostatu otwórz źródło zasilania i wypróbuj nowo zainstalowany grzejnik listwy przypodłogowej.

To okładka!

Altówka! Czy nie jest to łatwiejsze niż montaż systemu grzewczego bez termostatu lub montaż z dala od grzejnika? Nie musisz przecinać ściany i układać innych przewodów. Pomyślnie nauczyłeś się instalować grzejnik przypodłogowy z wbudowanym termostatem i zrobić to sam. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak blisko grzejnika przypodłogowego mogą znajdować się meble i jak pomalować grzejnik przypodłogowy.