Jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika? 9 prostych kroków!

Chcesz wiedzieć, jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika? Dowiedz się najważniejszych rzeczy przed zainstalowaniem elektrycznego podgrzewacza wody bez zbiornika w domu. Musisz również upewnić się, że przyniesiony lub zakupiony podgrzewacz wody jest kompatybilny z Twoim domem.

Samodzielna instalacja wody bez zbiornika jest kusząca, ponieważ niektórzy profesjonaliści oferują wysoką opłatę za usługę. Jeśli znasz się na tej dziedzinie, rzeczywiście możesz dołączyć ją samodzielnie. Ale jeśli jesteś początkujący, poszukaj profesjonalisty, który zapewni bezpieczeństwo swojej rodzinie i posiadłości.

Elektryczne podgrzewacze wody są wygodniejsze niż podgrzewacze wody ze zbiornikami, ponieważ można z nich szybciej korzystać. W przeciwieństwie do podgrzewaczy wody akumulacyjnej, przygotowanie ciepłej wody wymaga trochę czasu. Jak myślisz, co jest najlepsze i kompatybilne dla Twojej rodziny?

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o podgrzewaczach wody

Ludzie muszą zagotować wodę, aby w ciągu dnia wytworzyć gorącą wodę. Niestety, muszą powtarzać ten proces za każdym razem, gdy potrzebują ciepłej wody od małych do większych ilości, a to jest wyczerpujący proces, zwłaszcza jeśli jest zima lub zimny sezon. Tak więc podgrzewacze wody pomogły ludziom najłatwiej uzyskać dostęp do ciepłej wody. Obecnie istnieją dwa rodzaje podgrzewaczy wody: elektryczne bezzbiornikowe i akumulacyjne.

Chcesz codziennie przechowywać ciepłą wodę dla całej rodziny i nie martwić się, ile z niej zużywa? Wtedy najlepiej byłoby, gdybyś miał podgrzewacz wody do przechowywania lub zbiornika. Ale jeśli masz małą rodzinę, nie potrzebujesz dużo ciepłej wody, a elektryczna woda bezzbiornikowa jest dla ciebie odpowiednia. Jeśli chcesz mieć elektryczny podgrzewacz wody bezzbiornikowy, musisz sprawdzić, czy produkt jest odpowiedni dla Twojego domu. Niektóre bezzbiornikowe podgrzewacze wody potrzebują wystarczającej mocy elektrycznej do działania. Czy Twój dom może zaspokoić Twoje potrzeby elektryczne? Możesz dowiedzieć się, jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika, jeśli to możliwe.

Proszę nosić odzież ochronną podczas wykonywania tej metody. Musisz być ostrożny w obchodzeniu się z przewodami elektrycznymi. W niektórych krajach może być konieczne uzyskanie pozwolenia od rządu na zainstalowanie elektrycznego podgrzewacza wody bez zbiornika i upewnienie się, że spełnia on standardową jakość.

Kroki instalacji elektrycznego bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Niezbędne jest prawidłowe zainstalowanie urządzenia, ponieważ może to spowodować obrażenia elektryczne lub, co gorsza, spowodować pożar w domu. Jeśli uważasz, że nie możesz zainstalować, najlepiej wezwać profesjonalistę, aby wykonał pracę. Ale jeśli możesz i znasz przewody elektryczne i instalację, zajmie to co najmniej dwie do trzech godzin twojego czasu.

Krok 1. Wyłącz wyłączniki

Najlepiej byłoby poważnie potraktować instalowanie urządzeń, takich jak elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika. W grę wchodzą duże ilości wody i jest to świetny przewodnik prądu, który może spowodować porażenie prądem. Wyłącz bezpiecznik i sprawdź wszystkie przewody w domu. Oto jak wyłączyć podgrzewacz wody.

Krok 2. Wyłączyć dopływ wody

Podobnie jak prąd, musisz go wyłączyć. Upewnij się, że masz wodę pod kontrolą podczas instalacji urządzenia. Uchroni również Twój dom przed poważnymi lub umiarkowanymi uszkodzeniami spowodowanymi ciśnieniem wody.

Krok 3. Odłącz stary podgrzewacz wody

Jeśli masz w domu stary podgrzewacz wody, czas je zdemontować. Odłącz wszystkie przewody łączące i rury wodne. Bądź ostrożny, ponieważ są już stare, nieistotne, a uszkodzenie oznacza wymianę.

Krok 4. Otwórz przednią pokrywę

Zdobądź nowy elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika i otwórz przednią pokrywę za pomocą śrubokręta. Pamiętaj, że istnieją różne marki elektrycznych podgrzewaczy wody bez zbiornika i możesz potrzebować śrubokrętów o innych rozmiarach. Usuń dołączone śruby i umieść je w białej szmatce, aby były dostępne. Powoli otwieraj przednią pokrywę, ponieważ możesz podłączyć przewody z przodu, a nie chcielibyśmy zostać uszkodzeni.

Krok 5. Ustaw podgrzewacz wody

Przymocuj podgrzewacz wody bez zbiornika do ściany. Przeczytaj instrukcję, jak prawidłowo przymocować go do ściany. Być może trzeba będzie wywiercić betonową ścianę lub ją przykręcić. W przypadku wybuchu pożaru lub innych sytuacji awaryjnych należy je umieścić w łatwo dostępnym miejscu.

Krok 6. Podłącz rury wodne

Do przepływu wody może być potrzebna stal nierdzewna. Ponieważ będziesz mieć przepływ gorącej wody, będziesz potrzebować niezawodnej rury, aby zarządzać temperaturą i być elastycznym. Jeśli nie ma dostępnej stali nierdzewnej, możesz użyć zamiast niej rury miedzianej lub PCV, ale upewnij się, że wytrzyma wysokie temperatury. Zrób rurkę, aby wypłynęła ciepła i zimna woda.

Krok 7. Podłącz zawór przepływu i ciśnienia

Zawór przepływowy pomoże Ci sterować podgrzewaczem wody. Nie musisz wyłączać głównego sterowania w systemie wodnym w swoim domu. Chociaż jest to tylko opcja, będzie to dla ciebie heads-up. Jeśli wolisz, podłącz zawór ciśnieniowy.

Krok 8. Otwórz kran systemu ciepłej wody

Włącz wszystkie systemy ciepłej wody, aby wypłukać powietrze. Ta metoda jest niezbędna, ponieważ przygotowuje cały system wodny. Pozostaw tę metodę na kilka minut, a następnie wyłącz wszystkie gniazda. Dokładnie sprawdź wszystkie połączenia przewodów i załóż przednią pokrywę.

Krok 9. Włącz wyłącznik

Po sprawdzeniu wszystkich przewodów elektrycznych włącz wyłącznik automatyczny. Sprawdź temperaturę wody uwalnianej w systemie ciepłej wody. Teraz gotowe i gotowe.

To okładka!

Teraz w końcu odkryjesz, jak zainstalować elektryczny podgrzewacz wody bez zbiornika w swoim domu. Przygotuj się do skoku i poczuj ciepłą wodę podczas kąpieli! Proszę, jeśli chcesz mieć wodę bez zbiornika od razu i nie masz wiedzy na temat okablowania elektrycznego i hydrauliki, chciałbyś, aby zajął się tym profesjonalista. Dowiedz się, ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika!