Jak zabić pleśń na betonie: pomocny przewodnik dla majsterkowiczów w 6 krokach

Pleśń jest nieprzyjemna do zobaczenia. Wiedza o tym, jak skutecznie zwalczać pleśń na betonie, jest niezbędna, aby zachować wygląd i stabilność betonu w całej Twojej posesji i innych budynkach.

Dzieje się tak, ponieważ rozwój pleśni i pleśni na zewnętrznych powierzchniach betonowych pogarsza się pod wpływem wilgotnej pogody. Ten rodzaj rozwoju jest oczekiwany w wilgotnych lub ciemnych miejscach i nie pochłania dużo światła słonecznego ani ciepła. Beton ze wszystkimi szczelinami i otworami tworzy doskonałą kolonię pleśni.

Jak zabić pleśń na betonie: pomocny przewodnik dla majsterkowiczów w 6 krokach

Chwast rozmnaża się i szybko rozprzestrzenia, gdy zakorzeni się, matowiąc patio lub podjazd czarnymi lub zielonymi smugami, które są nie tylko nieatrakcyjne, ale także stanowią poważny poważny problem zdrowotny dla Ciebie i Twojej rodziny.

Czy pleśń na betonie jest niebezpieczna?

Pleśń rozwijająca się na betonowych powierzchniach w konstrukcji domu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia osób tam mieszkających. Czarna pleśń może powodować poważne problemy zdrowotne, którymi powinieneś się zająć, gdy tylko odkryjesz którykolwiek z nich w domu. Aby dowiedzieć się więcej, oto pomocny przewodnik, jak rozpoznać czarną pleśń, który możesz sprawdzić.

Czarna pleśń może wywoływać nadwrażliwość i problemy z oddychaniem oraz podrażniać oczy, nos i gardło. Nieleczona może spowodować znaczne szkody materialne, szczególnie jeśli wykracza poza strukturę betonu i wnika w strukturę drewna.

Jak usunąć pleśń z betonu?

Jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby zabić pleśń na betonie. Jednak zanim wykonasz te czynności, upewnij się, że nosisz odpowiednie kombinezony i sprzęt, aby zapobiec wypadkom.

Krok 1. Wybierz metodę czyszczenia

Wybierz środek do usuwania pleśni, aby usunąć pleśń, używając środka czyszczącego zabijającego pleśń, rozcieńczonego wybielacza lub profesjonalnego środka czyszczącego przeznaczonego wyłącznie do usuwania pleśni. Nie zalecamy mieszania wybielacza z niczym innym niż wodą, ponieważ wiele chemikaliów czyszczących może uwalniać bardzo trujące gazy w połączeniu z wybielaczem. Oto przewodnik, który pomoże Ci wybrać rozwiązanie.

Krok 2. Odłóż na bok wszystkie elementy w betonie

Każdy przedmiot, który wejdzie w kontakt z zagrzybionym regionem, może zostać skażony. Wyrzuć wszelkie przedmioty jednorazowego użytku, takie jak kartony.

Usuń z pokoju wszelkie inne zdejmowane rzeczy, takie jak meble domowe lub wykładziny podłogowe. Podczas zarządzania pleśnią i pleśnią konieczne jest podjęcie niezbędnych środków bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Krok 3. Użyj rozwiązania

Nałóż wybrany produkt czyszczący na wszelkie zauważalne spleśniałe plamy na betonie za pomocą wytrzymałej gąbki lub narzędzia do szorowania, aby zapewnić dokładne pokrycie. Za pomocą sztywnej szczotki dokładnie wyszoruj miejsca. Detergent zwalczający pleśń należy nanieść na miejsca i dokładnie umyć.

Krok 4. Pozwól mu nasiąknąć i spłukać

Jeśli pleśń nie wydaje się znikać po kilku minutach, pozostaw roztwór jeszcze przez kilka minut. Następnie za pomocą roztworu zeskrob dotknięte obszary, aż pleśń całkowicie zniknie.

Wypłucz go prawidłowo i użyj opryskiwacza ciśnieniowego z gorącą wodą, aby wykonać pracę tak szybko i wydajnie, jak to możliwe. Jeśli nie masz ciśnienia wody, możesz również użyć zwykłego węża do czyszczenia powierzchni.

Krok 5. Sprawdź

Dokładnie sprawdź obszar pod kątem pleśni, która mogła pozostać po wysuszeniu. Kiedy nadal widoczna jest pleśń, dokładnie spłucz obszar i wypróbuj jeden z potężniejszych rozwiązań, których jeszcze nie próbowałeś, na przykład roztwór wybielacza lub specjalistyczny środek czyszczący.

Krok 6. Głębokie czyszczenie usuniętych elementów

Należy dokładnie wyczyścić przedmioty, które wcześniej odłożyłeś na bok, zanim wrócisz do pierwotnego miejsca. Meble tapicerowane z widoczną pleśnią będą musiały zostać wyrzucone lub całkowicie odbudowane przez profesjonalistę, aby uniknąć dalszego zanieczyszczenia.

Oto pomocny przewodnik, jak usunąć pleśń z tkaniny meblowej. Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom, musisz wymienić zamoczoną podłogę, w której występuje znaczny wzrost pleśni.

Jak powstrzymać rozwój pleśni na betonie?

Najskuteczniejszą metodą zapobiegania rozwojowi pleśni na betonie jest zapobieganie jej występowaniu. Jednym z procesów pozwalających na osiągnięcie tego celu jest wyeliminowanie wilgoci, która jest niezbędnym składnikiem rozwoju pleśni.

Zacznij ograniczać zieleń, która tworzy ponure plamy na podjeździe lub ścieżce, która nigdy nie widzi światła, jeśli masz betonowe tarasy, podjazdy lub spacery na swoim podwórku. Należy również zająć się pęknięciami w betonie, które mogą pochłaniać wilgoć i rozwój pleśni. Możesz użyć produktów do naprawy betonu, aby wypełnić te luki.

Jeśli to nie jest możliwe, rozważ uszczelnienie betonu za pomocą uszczelniacza odpowiedniego do użytku na zewnątrz w dotkniętym obszarze. W rezultacie wilgoć nie przedostanie się do chodnika ani ścieżki, a Ty będziesz w stanie wyeliminować atmosferę niezbędną do rozwoju pleśni.

Oto przydatny artykuł, który pomoże Ci dowiedzieć się, jakiego rodzaju pieczęci należy użyć. Podczas zarządzania pleśnią i pleśnią konieczne jest podjęcie niezbędnych środków bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Wniosek

Wiedząc, jak zabić pleśń na betonie, należy chronić dłonie jednorazowymi rękawiczkami o odpowiednim rozmiarze, aby uniknąć szczelin, które mogłyby pozwolić zarodnikom dostać się do rękawicy. Upewnij się, że rękawice zostały zdjęte i wyrzucone po zakończeniu pracy, aby zapobiec możliwemu zanieczyszczeniu.