Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Niezbędne informacje do poznania!

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Przygotuj się do osuszenia włosów i pozostaw je do wyschnięcia, usuń z nich wodę, odwróć włosy do góry nogami, ponownie osusz je ręcznikiem, skoncentruj się na cebulkach włosów, przeczesz włosy grzebieniem z szerokimi zębami, & zakończyć suszeniem na powietrzu.

Suszenie włosów suszarką powoduje jedynie ich dalsze uszkodzenia. Lepiej poświęcić więcej czasu na przygotowanie włosów. Wybierz łatwiejszą alternatywę zamiast suszenia suszarką. Nie zajmie to wielu godzin. Wypróbuj kilka różnych metod suszenia włosów.

Suszenie włosów tylko niszczy ich standardy, podczas gdy powoduje rozdwajanie się końcówek. Suszarka do włosów jest rzeczywiście błogosławieństwem, ale może wysuszyć włosy o wiele szybciej. Dowiedz się więcej poniżej, aby skrócić czas schnięcia.

Kroki, które należy wykonać podczas osuszania włosów, aby je wysuszyć

Wykonaj poniższe czynności, aby osuszyć włosy.

#1. Odżywianie włosów

Upewnij się, że włosy są w dobrym stanie. Użyj odżywki, aby promować zdrowe i lśniące włosy. Co więcej pomaga w odpychaniu wody. Stosowanie odżywki posiada powłoki, które pozostają na włosach. Woda natychmiast spływa na włosy. Do włosów kręconych użyj gładkiej i bez spłukiwania odżywki. To, co robi, to zwalcza puszenie włosów w procedurze suszenia na powietrzu. W przypadku cienkich włosów dodaj trochę oleju, szczególnie na suche końcówki.

#2. Usuwanie wody

Zacznij suszyć włosy, zanim wyjdziesz z pokoju komfortu. Wyciśnij odpowiednią ilość wody z włosów. Palcami rozczesz pasma włosów. Roztrzep je, aby oddzielić pasma włosów. Wiedz, że to znacznie szybciej wysusza włosy. Zmocz go ponownie po spłukaniu. Następnie upnij włosy po zakończeniu kąpieli pod prysznicem. Lub, jeśli chcesz, usuń go ze sprayu, który zmniejsza pozostawanie wody we włosach.

#3. Wytrząsanie włosów

Odwróć włosy do góry nogami, gdy wychodzisz z łazienki. Potrząsaj nim przez kilka minut. Palcami unieś cebulki włosów, co przyspieszy proces ich suszenia. Potrząsaj włosami, aż powietrze przepłynie przez pasma. To, co robi, to suszenie włosów szybciej niż sklejanie się kosmyków.

#4. Osuszanie włosów ręcznikiem

Usuń nadmiar wody z włosów za pomocą ręcznika. Użyj również superchłonnego ręcznika i mikrofibry. Regularne używanie ręcznika tylko sprawia, że ​​włosy stają się bardziej puszące i łamliwe. Wchłonąć wilgoć z włosów chłonnym ręcznikiem. Usuń nadmiar wody. Umieść włosy w różnych częściach. Ściśnij go jeszcze przez kilka sekund. Kontynuuj kolejną część głowy. Podejdź do swoich włosów, a następnie zmyj je ponownie.

Użyj innej części ręcznika podczas suszenia innej części. Dzięki temu woda nie zostanie ponownie skierowana na włosy. Nie pocieraj jednak zbyt mocno włosów, bo to bardziej uszkadza łuski. Użyj poszewki na poduszkę, miękkiej bawełnianej koszuli i ręcznika. Bawełna pochłania wilgoć, jednocześnie chroniąc włosy. Spróbuj osuszyć go papierowymi ręcznikami. Więcej użyjesz, jeśli są grube i długie włosy, które ograniczają puszenie.

#5. Koncentrowanie się na cebulkach włosów

Skoncentruj się bardziej na korzeniach podczas suszenia włosów. Jest to końcówka włosów, która wysycha dużo szybciej niż cebulki. Usuń nadmiar wody, aby szybciej wysuszyć włosy. Kilkakrotnie osusz lub wyciśnij jego korzenie. Mniejszy ręcznik jest świetny, ponieważ sięga do nasady, podczas gdy większy ręcznik nie działa.

Ciągle puchaj cebulki włosów. Poruszaj głową w pozycji do góry i do dołu. Niech twoje palce biegną do korzeni. Uzyskaj większy przepływ powietrza do najgłębszych korzeni, aby szybciej wyschło.

#6. Czesanie włosów za pomocą grzebienia z szerokimi zębami

Nigdy nie używaj pędzla na mokrych włosach. Jeszcze lepiej rozplątać włosy na końcach i pracować aż do nasady. Utrzymuje puszenie się włosów, jednocześnie zmniejszając dalsze uszkodzenia mokrych włosów. Pozwól palcami podzielić pasma włosów. Lub, jeśli chcesz, po prostu potrząśnij włosami, aż kosmyki staną się wolne.

Niektóre produkty dodawaj w ramach pielęgnacji włosów przed lub po ich czesaniu. Wykorzystaj produkty do rozwiązywania problemów z włosami. Stylizuj go po wyschnięciu. Spróbuj użyć serum przeciw puszeniu się włosów, balsamu do loków i amp; spray typu sól morska. Nie dotykaj włosów rękami, ponieważ tylko je puszą.

#7. Pozwól włosom zakończyć suszenie na powietrzu

Pozwól włosom wyschnąć na powietrzu po osuszeniu wodą, a następnie poluzuj wszystkie pasma. Całkowite wysuszenie zajmie trochę czasu. Różni się w zależności od grubości włosów i ilości wody do usunięcia. Obejmuje to również warunki pogodowe wokół. Następnie odwróć włosy do góry nogami na kilka minut, jeśli wysychanie nadal trwa dłużej. T

umożliwia przepływ powietrza przez powierzchnie włosów. Dzięki temu pozwala na dużo szybsze suszenie włosów. Jeszcze jedną alternatywą jest czesanie włosów i przeczesywanie palcami. Rób to co dziesięć do piętnastu minut.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak suszyć włosy bez suszarki do włosów, wykonując poniższe czynności. Bądź bardzo ostrożny, kiedy to robisz i dokładnie przemyśl każdy krok. Lepiej suszyć włosy bez suszarki do włosów. To wszystko jest tego warte, ponieważ nie musisz wydawać pieniędzy. Dzięki, że wpadłeś!