Jak wysuszyć włosy bez suszarki? 6 prostych kroków!

Czy wiesz, jak suszyć włosy bez suszarki? Jest kilka prostych kroków, aby wysuszyć włosy, a te kroki można wykonać z wiatrem, nawet jeśli nie masz przy sobie suszarki do włosów. Oto jednak rzecz:

Aby przyspieszyć ten proces, wyciągnij cebulki włosów opuszkami palców. Powietrze przepływa przez włosy, gdy lekko potrząsasz głową. Wstrząsanie pomaga w szybkim wysuszeniu włosów i zapobiega ich przyleganiu.

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? 6 prostych kroków!

Szybkie suszenie włosów może spowodować ich uszkodzenie. Ponadto, gdy próbujesz być szybki, zajmuje to więcej czasu. Wypróbuj te różne metody suszenia włosów, jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, które nie trwa dłużej. Jeśli interesuje Cię ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o suchych włosach bez używania suszarki do włosów, przeczytaj go dokładnie.

Kroki suszenia włosów bez suszarki do włosów

Kiedy nasze włosy są wilgotne, są najbardziej podatne na uszkodzenia, dlatego nie jest dobrym pomysłem, aby uderzać je dużym ciepłem zaraz po wyjściu z wanny. Dzięki tym wszystkim prostym metodom i wskazówkom gwarantuję, że już nigdy nie będziesz musiał używać suszarki do włosów. Jeśli więc nie masz suszarki do włosów i zastanawiasz się, jak wysuszyć włosy bez suszarki do włosów; Opisaliśmy kilka podstawowych kroków, jak suszyć włosy bez suszarki do włosów:

Krok 1. Umyj włosy odżywką

Pamiętaj, aby stosować odżywkę na włosy, gdy jesteś pod prysznicem. Zawsze używaj najlepszej odżywki. Odżywka pomaga zachować zdrowe włosy, a także usuwa wodę. Powłoki w odżywkach przylegają do włosów, pozwalając wodzie spływać, a nie moczyć. Delikatnie wmasuj odżywkę w cebulki włosów, jeśli masz naturalnie kręcone włosy. Ponieważ pomaga zapobiegać puszeniu się włosów podczas suszenia, najlepiej jest również nakładać olejek na włosy, jeśli masz jedwabiście proste włosy, zamiast je odżywić.

Krok 2. Usuń wodę z włosów

Technikę suszenia możesz rozpocząć tuż po wyjściu spod prysznica. Najpierw delikatnie wytrzyj nadmiar wody z włosów. Po wyciskaniu prawie całej wody z włosów, jak to możliwe, rozczesz kosmyki opuszkami palców. Odbij włosy i podziel ich warstwy – pomaga to w wysuszeniu włosów. Po spłukaniu włosów postaraj się ich nie zamoczyć. Po zakończeniu prysznica przypnij go i nie spryskuj włosów. Zmniejsza to ilość wody w pasemkach.

Krok 3. Potrząsanie włosami

Teraz nadszedł czas, aby obrócić głowę w dół, a następnie w górę, gdy wyjdziesz spod prysznica. Przez kilka minut kołysaj głową w przód iw tył, unieś korzenie palcami. Dobrze potrząśnij włosami, aby powietrze przepłynęło przez wszystkie kosmyki. Dzięki temu twoje włosy szybko wysychają, a pasmo nie będzie się czepiać.

Krok 4. Owiń włosy ręcznikiem

Wchłonąć wodę z włosów za pomocą ręcznika. Zamiast standardowego ręcznika wypróbuj dodatkowy ręcznik pochłaniający wodę lub ręcznik z mikrofibry. Zwykły ręcznik może powodować puszenie się i uszkodzenie włosów. Aby wchłonąć całą wilgoć, użyj chłonnego ręcznika. Pomaga to wchłonąć prawie całą wodę. Zrób porcje we włosach. Utrzymuj włosy przez kilka sekund w ręczniku. Uwolnij napięcie i przejdź do kolejnego etapu. Powtórz proces zgodnie z wymaganiami dotyczącymi włosów.

Za każdym razem, gdy suszysz nową część, użyj innej porcji ręcznika. Nie wmasowuj tak mocno ręcznika z mikrofibry we włosy, ponieważ ręcznik z mikrofibry może uszkodzić tkankę włosa. Jeśli nie masz ręcznika z mikrofibry, zamiast zwykłego ręcznika użyj koszuli z miękkiej tkaniny lub poduszki. Koszule bawełniane pomagają wchłaniać wilgoć, jednocześnie chroniąc włosy przed łamaniem. Możesz także spróbować wysuszyć chusteczką, ale twoje włosy są długie i ciężkie. Możesz potrzebować wielu z nich – pomaga to w zmniejszeniu puszystości i szorstkości.

Krok 5. Skoncentruj się na korzeniach włosów

Dobrym pomysłem na jedzenie jest skoncentrowanie się na korzeniach, a nie na końcach podczas suszenia włosów – końce wysychają szybciej niż cebulki. Ponadto usunięcie prawie całej wody z korzeni pomaga szybko wysuszyć włosy. Do suszenia korzeni użyj ręcznika o niewielkich rozmiarach, ponieważ łatwo wnika on w korzenie i przyspiesza proces suszenia.

Krok 6. Wyszczotkuj włosy

Szczotkowanie wilgotnych włosów nigdy nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego użyj grzebienia z szerokimi zębami, aby rozczesać włosy, zaczynając od końcówek i przesuwając się aż do nasady. Zmniejsza to puch na dystans, jednocześnie zmniejszając łamanie się wilgotnych włosów. Nie zapomnij uczesać włosów przed nałożeniem produktów do pielęgnacji włosów. Będziesz potrzebować elementów do włosów we włosach, aby ułożyć je po wyschnięciu. Serum do włosów, olejek i balsam do loków według Twoich potrzeb. Ustaw swoją porcję za pomocą grzebienia. Następnie powstrzymaj się od dotykania czegokolwiek rękami. W wyniku tego może powstać Frizz. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o dziesięciu domowych środkach zaradczych na suche włosy.

To okładka!

Cieszyliśmy się, że wszyscy otrzymaliście odpowiedź, jak suszyć włosy bez suszarki. Jeśli nie chcesz suszyć włosów suszarką, nie panikuj. Wymieniliśmy wszystkie powyższe kroki. Po przeczytaniu tych kroków będziesz w stanie uzyskać gładkie, jedwabiste włosy bez suszarki do włosów. Pomocne może być przeczytanie o tym, jak suszyć włosy bez suszarki i jak szybko suszyć włosy bez suszarki.