Jak wysuszyć włosy bez suszarki? 4 pomocne wskazówki!

Wychodzenie z mokrymi włosami może Cię obciążać, dlatego chcesz wiedzieć, jak wysuszyć włosy bez suszarki. Chcesz zrzucić wagę, ale jednocześnie chcesz, aby proces był zdrowy, dlatego nie chcesz włączać suszarki. Co możesz zrobić?

Należy pamiętać, że mokre włosy stają się słabe. Nie zaleca się wystawiania go na działanie ekstremalnych temperatur zaraz po zakończeniu kąpieli. Dzięki sztuczkom i wycieczkom, które zostaną przedstawione poniżej, rzeczywiście rozważysz, aby ponownie nie suszyć włosów. Aby wiedzieć, od czego zacząć, przewiń w dół!

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? 4 pomocne wskazówki!

Pomocne wskazówki dotyczące suszenia włosów bez suszarki

Codzienne suszenie włosów nie jest zdrowe. Ciągła ekspozycja na intensywne ciepło przyniesie niekorzystne skutki. Poniżej przedstawiamy różne wskazówki i triki, jak suszyć włosy bez suszarki. Oto następujące wskazówki:

Wskazówka nr 1. Rozpocznij suszenie pod prysznicem

Ponieważ mokre włosy są słabe, należy zadbać o ich regularne, głębokie odżywianie. Pomoże to włosom wytrzymać wszelkie narzędzia do stylizacji, których będziesz używać. Odżywki posiadają silikon, który ochroni łuski włosa. To również dobrze odpycha wodę. Oznacza to, że wyschnie szybciej. Spróbuj też odwrócić lub potrząsnąć włosami, aby usunąć znaczną ilość wody, jeśli to możliwe. Dlaczego więc nie kołysać włosów pod prysznicem i nie wykonywać energicznego tańca, aby dobrze rozpocząć poranek.

Wskazówka nr 2. Suszenie ręczników

Zacznij od korzeni. Podczas suszenia włosów należy zwrócić większą uwagę na cebulki. Ponieważ korzenie mają większą objętość, może do nich dotrzeć mniej powietrza. Nawet jeśli już wysuszyłeś czubki włosów, znów staną się wilgotne. To dlatego, że najpierw musisz wklepać cebulki włosów, aby krople nie dostały się na końce włosów. Korzenie pozostają wilgotne najdłużej. Suszenie ich w pierwszej kolejności jest kluczem do przyspieszenia suszenia dolnych sekcji.

Chociaż najczęściej stosowaną metodą jest suszenie ręcznikiem, może nie być idealna. Używanie bawełnianych ręczników może powodować puszenie się i uszkodzenie włosów. Ten rodzaj ręcznika jest szorstki dla pasm włosów. Ale za pomocą ręcznika z mikrofibry możesz bezpiecznie wysuszyć włosy.

Ten rodzaj ręcznika wykonany jest z delikatniejszej tkaniny w porównaniu do bawełny. To również wchłonie więcej wody i nie spowoduje uszkodzeń. Dlatego podczas suszenia ręczników unikaj bawełnianych ręczników i zamiast nich używaj ręczników z mikrofibry. Możesz nawet użyć zabrudzonej koszuli jako ręcznika, robiąc z niej turban. Ta technika jest odpowiednia dla piękności o kręconych włosach. Całe włosy wyschną bez tarcia. Pozostawia to oswojone loki bez puszenia się.

Wskazówka nr 3. Szczotkowanie

Podczas czesania włosów do wyschnięcia najlepiej jest użyć szczotki z mikrofibry. Zastanów się nad inwestycją w szczotkę do włosów, która została zaprojektowana z wnętrzem z mikrofibry. Ta szczotka do włosów ma również włosie, które jest bezpieczne w użyciu do mokrych włosów. Delikatnie zetrze wodę z twoich włosów, co przyda się, gdy spieszysz się do wyjścia. Weź również grzebień z szerokimi szczelinami i trzymaj go w łazience. Użyj tego grzebienia podczas nakładania głębokiej odżywki. Pomoże to w równomiernym rozprowadzeniu odżywki. Pomoże to również w rozluźnieniu splotów. Po spłukaniu zauważysz, że twoje włosy są miękkie i nieplączące się.

Ponieważ ząb grzebienia ma szerokie szczeliny, zapewni to, że nie będziesz tak mocno szarpać stojaków. Sploty zostaną delikatnie spięte. Użyj tego pędzla również podczas nakładania produktu po strzepnięciu wody lub osuszeniu ręcznikiem. Tej szczotki należy używać na suchych włosach tylko wtedy, gdy są już suche w 30 procentach.

Oprócz czesania włosów możesz również czesać włosy palcami. Za pomocą samych palców możesz również strząsać wodę podczas rozczesywania zamków. Zacznij od końcówek włosów, uwolnij każde pasmo i usuń kołtuny. Następnie pracuj aż do góry. Unikaj szarpania i ciągnięcia włosów. Ponownie, nie zmuszaj włosów, aby zaczynały się od nasady skierowanej ku dołowi. Jeśli zaczniesz od korzeni, napotkasz więcej splotów. Przedzieranie się na siłę w kierunku końcówek tylko pogorszy sploty.

Dowiedz się, jak korzystać z suszarki do włosów i jak skręcać włosy za pomocą szczotki do suszarki.

Wskazówka nr 4. Korzystanie z odpowiedniego produktu

Najpierw będziesz musiał ubiegać się o ochronę przed wysoką temperaturą. Zdobądź dowolny produkt chroniący przed ciepłem, który zawiera polimery przewodzące ciepło. To jeszcze bardziej skróci czas suszenia. Dzięki temu produktowi nałożonemu na włosy nie będziesz już musiał używać żelazka ani suszarki. Rozczesz włosy palcami i strzepnij, a osiągniesz ten sam efekt, co suszenie.

To okładka!

Dzięki różnym wskazówkom i sztuczkom powyżej, jak suszyć włosy bez suszarki, możesz zachować suchość w zdrowy sposób. Pamiętaj o tych wskazówkach, a nie poczujesz potrzeby ponownego używania suszarki. Dobrym pomysłem może być również przeczytanie o 6 najlepszych suszarkach do czarnych włosów.