Jak wysuszyć uszkodzoną przez wodę podłogę pod szafką: 4 proste kroki

Przy wszystkich terroryzujących nas wydarzeniach burze niszczące domy wydają się normalne. Chcemy pomóc Ci w krokach, jak wysuszyć uszkodzoną przez wodę podłogę pod szafką.

Ciężko było po prostu trzymać się rzeczy, które kiedyś posiadaliśmy w tych trudnych czasach, ponieważ mniej do stracenia powinno zmniejszyć ciężar. Czy to burza lub cieknące rury, które spowodowały, że niechciana woda przedostała się pod Twoją szafkę i spowodowała uszkodzenie podłogi, pomożemy Ci sobie z tym poradzić.

Jak wysuszyć uszkodzoną przez wodę podłogę pod szafką: 4 proste kroki

Teraz ustalono już, że kontakt z wodą przez dłuższy czas uszkodziłby prawie wszystkie rodzaje drewnianych elementów wyposażenia. Zakres tych uszkodzeń będzie wówczas różny w zależności od długości ekspozycji i rodzaju posiadanego drewna. Istnieją już popularne rodzaje drewna używane jako materiał podłogowy, więc ocena i porównanie stanu podłogi powinno być łatwe.

Kroki suszenia podłogi uszkodzonej wodą pod szafką

Zanim zdecydujesz, czy naprawić, czy wymienić materiał podłogowy, najpierw musisz go ocenić. Najlepiej byłoby zrobić to na sucho, ponieważ trudno byłoby powiedzieć, jak długo podłoga była przemoczona, gdyby znajdowała się pod szafką. Oto kilka kroków, które możesz wykonać, aby wysuszyć podłogę uszkodzoną przez wodę.

Krok 1. Odsuń szafkę na bok

Pierwszym krokiem w Twoim procesie jest usunięcie szafki z drogi. Będziesz potrzebować do tego kilku dodatkowych par rąk, więc pamiętaj, aby poprosić o pomoc wcześnie, zanim zaczniesz pracować. Upewnij się, że uzgodniłeś również z tymi pomocnikami, aby później przywrócić szafkę na miejsce.

Przeniesienie szafki poza obszar roboczy stworzy trochę potrzebnej przestrzeni do pracy. Przenoszenie odciąży również podłogę uszkodzoną przez wodę, co może zmniejszyć jej uszkodzenia. Będziesz chciał wyczyścić cały obszar na całej zwilżonej powierzchni, więc jeśli wystaje poza szafkę, wyczyść również to.

Krok 2. Znajdź źródło wody

Ponadto przed przystąpieniem do procesu suszenia należy upewnić się, że nie będzie żadnych innych przyczyn przedostawania się wody na podłogę, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom i naprawom. Źródłami tymi mogą być nieszczelne rury lub powodzie z poprzednich burz. W przypadku powodzi musisz zająć się zewnętrznymi odwodnieniami domu, podczas gdy w przypadku rur musisz wezwać hydraulika.

Krok 3. Odkurz i osusz obszar

Po zadbaniu o źródło wody możesz rozpocząć suszenie. Najpierw użyj mokrego odkurzacza, aby zebrać całą wodę na górze i pod powierzchnią podłogi. Możesz wykonać kilka cykli odkurzania na zwilżonym obszarze, aby usunąć większość wody z drewna.

Następnie umieść osuszacz w pomieszczeniu, w którym znajduje się podłoga uszkodzona przez wodę i włącz go. Upewnij się, że drzwi prowadzące do tego pomieszczenia są cały czas zamknięte. Zapobiega to przedostawaniu się do pomieszczenia wyższej wilgotności powietrza z zewnątrz i wydłużaniu procesu suszenia.

Osuszacze działają poprzez obniżenie zawartości wody lub wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu. Możesz więc przyspieszyć ten proces, włączając wentylator w pomieszczeniu, aby pomóc w cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu. Niektóre wentylatory mają niewielki wpływ na wilgotność, ale są znikome w porównaniu z osuszaczami.

Krok 4. Oceń podłogę

Po uruchomieniu osuszacza w pomieszczeniu sprawdź, czy podłoga uszkodzona przez wodę całkowicie wyschła. Możesz nacisnąć jego powierzchnię, aby sprawdzić, czy objętość pod nim również została wysuszona.

Jeśli z podłogi nie widać już wody ani wilgoci, oznacza to, że suszenie jest zakończone. Następnie możesz ocenić, czy podłoga wymaga dalszej naprawy lub wymiany i odpowiednio się nią zająć.

Jak długo schnie podłoga uszkodzona przez wodę?

Proces suszenia zajmie co najmniej 24 godziny, łącznie z osuszaniem, ale może się różnić w zależności od rodzaju i gęstości drewna, a także czasu jego namoczenia w wodzie. Zwróć uwagę, że niektóre drewno mają tendencję do zmiękczania lub zmiękczania włókien, gdy są zbyt nasiąknięte, co prowadzi do próchnicy.

Konieczne jest odpowiednie wysuszenie drewna, aby uniknąć gnicia, nieodwracalnych uszkodzeń, które wymagają wymiany. Jeśli nie masz pewności, czy dolna część drewna jest już sucha, możesz uruchomić osuszacz dłużej.

Czy należy wymienić podłogę uszkodzoną przez wodę?

Podłogi uszkodzone przez wodę nie zawsze wymagają natychmiastowej wymiany. Niektóre z nich to po prostu uszkodzenia powierzchni, z którymi można sobie poradzić poprzez suszenie i naprawę.

Jednak niektóre podłogi wymagają wymiany tylko w niektórych częściach, aby można było ograniczyć uszkodzenia i zatrzymać je do pewnego momentu. Ponownie, decyzja między wymianą a naprawą zależy od zakresu uszkodzeń, które trzeba będzie obiektywnie ocenić.

Wniosek

Podzieliliśmy się sposobem osuszania uszkodzonej przez wodę podłogi pod szafką, z której możesz korzystać zarówno w domu, biurze, jak i w innych pomieszczeniach. Musisz upewnić się, że wszystkie kroki zostały wykonane w odpowiedniej kolejności i prawidłowo, aby Twój dom pozostał bezpieczny, funkcjonalny i wygodny.