Jak wysuszyć koce w suszarce? 4 proste kroki!

Nie wiesz jak suszyć koce w suszarce? Przed suszeniem wybierz ustawienie grzania; średnia temperatura jest najlepsza dla koca.

Bardzo wysokie temperatury niszczą koc, a niskie temperatury zabierają zbyt dużo czasu, aby wysuszyć kołdrę.

Jak wysuszyć koce w suszarce? 4 proste kroki!

Następnie wybierz zegar na swojej suszarce i uruchom cykl. Automatyczna pralka ładowana od przodu i pralka ładowana od góry zawiera już cykl wirowania, który pomaga wchłonąć wilgoć i wysuszyć koc zaraz po zakończeniu cyklu płukania. Tak, moi przyjaciele, suszenie koca jest prawdą. Ale bądź ostrożny, ponieważ czasami ciężki koc może uszkodzić twoją suszarkę. W tym artykule dowiesz się, jak suszyć koce w suszarce i dlaczego nie należy wkładać mokrych koców do suszarki. Po prostu czytaj dalej.

Kroki suszenia koców w suszarce

Wiele osób spędza tygodnie bez czyszczenia pościeli. Ludzie chcieliby po prostu wysuszyć je tak szybko, jak to możliwe, kiedy trzeba je wypłukać. To nie powinno być przyjemne. Niektórzy wymyślili obejście tego problemu, używając suszarki, która szybko pomogła wysuszyć kołdry. Z drugiej strony, czy wrzucasz do suszarki wilgotne kołdry? Nigdy nie jest dobrym pomysłem wrzucanie wilgotnego koca do suszarki. Mocny koc może łatwo uszkodzić suszarkę, pozwalając jej wysuszyć tylko połowę odzieży, przerwać pracę lub ewentualnie stanąć w płomieniach. Poniżej wymieniliśmy proste kroki, jak wysuszyć koce w suszarce:

Krok 1. Ustaw temperaturę suszarki

Kiedy zamierzasz wysuszyć kołdrę w suszarce, pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustawienie temperatury suszarki na średni lub niski poziom ciepła. Wyższe temperatury mogą powodować kurczenie się lub przypalanie tkanin syntetycznych, takich jak poliester. Susz w suszarce, gdy suszysz wełniany koc. Suszarka bębnowa zajmuje dużo czasu, ponieważ nie wykorzystuje ciepła i powinna być wykonywana tylko wtedy, gdy obawiasz się, że zniszczysz swoją naturalną tkaninę. Bawełna i materiały syntetyczne to wytrzymałe tekstylia, dzięki czemu można je suszyć w suszarce (należy jednak uważać na bardzo wysokie temperatury na poliestrach, ponieważ po pewnym czasie powinny stać się podatne na przypalenie).

Krok 2. Włóż koc do suszarki

Pamiętaj, że po włożeniu koca do suszarki jest on równomiernie rozłożony na bębnie suszarki. Pozwól kocowi swobodnie wisieć w wiadrze i unikaj jego zbijania.

Po rozpoczęciu suszenia opróżnij filtr przeciwpyłowy w suszarce. Materiały puszyste, takie jak poduszki, pościel lub koce, pochłaniają ładunek kurzu, który może się nagromadzić i spowodować niebezpieczeństwo płomienia.

Krok 3. Ustaw timer na suszarce

Jeśli Twój koc jest solidnej jakości i kilka razy go suszyłeś i prałeś, najlepszą opcją jest ustawienie suszarki na niską temperaturę i wykonanie na niej pełnego cyklu. Koce tkane luźno lub kruche w krótkich odstępach skoncentruj się na materiale koca przed jego wysuszeniem. Kiedy ustawiasz czas suszenia, najpierw zobacz materiał na koc lub miej go na oku, gdy wysycha. Suszenie w suszarce delikatnego koca zajęło dużo czasu. Zresetuj suszarkę po cyklu bębnowym i kontynuuj, aż koc całkowicie wyschnie. Kurczenie się, przypalanie lub uszkodzenia mogą wynikać z przesuszenia. Gdy ustawisz cykl na suszarce na dłuższy czas, wybierz odpowiedni czas dla koca podczas suszenia i nie zapomnij sprawdzać koców podczas procesu co 15 minuty.

Krok 4. Wyjmij koc z suszarki

Po wysuszeniu koca zgodnie z powyższymi krokami, jeśli zauważysz, że pokrycie nie jest całkowicie wysuszone i nadal jest nieco mokre, po prostu wyjmij koc z suszarki, nie rozpoczynaj kolejnego cyklu suszenia welonu; tylko szkodzi kocowi. W takich sytuacjach koc należy wysuszyć na powietrzu po wyciągnięciu go z suszarki. Masz szczęście, jeśli suszysz koc w słoneczny dzień; Pomoże to nadać kocowi naturalną świeżość, gdy resztkowa wilgoć odpłynie, oszczędzając kłopotów z oparzeniem, kurczeniem się, elektryzowaniem i rozciąganiem.

Rozłóż ten mokry koc rękoma, zanim powiesisz go na sznurku lub narzucisz na coś płaskiego lub szerokiego. Pozwól kocowi dokładnie wyschnąć na powietrzu. Jeśli nie możesz sięgnąć do suszarki, możesz użyć sznura do bielizny lub szerokiego żelaznego pręta, aby udrapować koc do suszenia. Po pewnym czasie zmień boki koca, aby powietrze docierało z obu stron, a koc dokładnie wyschnął. Zdejmij koce, gdy poczujesz, że całkowicie wysycha. Możesz również chcieć wiedzieć, jak szybko wysuszyć ubrania bez suszarki i dlaczego moja suszarka schnie tak długo.

To okładka!

Mamy nadzieję, że czytanie tego artykułu jest dla Ciebie po prostu zabawą; Z tego artykułu dowiesz się, jak suszyć koce w suszarce. Aby dobrze zrozumieć, przeczytaj uważnie powyższe kroki i pamiętaj, aby nie wkładać dokładnie mokrego koca do suszarki; uszkadza tylko suszarkę i koc. Z nadzieją, po przeczytaniu tego artykułu, wszystkie punkty, które nie są jasne w twoim umyśle, stają się widoczne i możesz szybko wysuszyć swój koc w domu w suszarce.Dziękujemy przyjaciele za pozostanie z nami na końcu! Przeczytaj również o 8 najlepszych alternatywach arkuszy suszarki.