Jak wysuszyć kanapę uszkodzoną przez wodę? 4 kroki do zarządzania

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz uratować wilgotną kanapę lub jak wysuszyć kanapę uszkodzoną przez wodę, ten artykuł będzie dla Ciebie odpowiedni.

Często zdarzają się wypadki, takie jak rozlana szklanka wody lub przelatująca burza, powodująca powódź zamoczenia większości mebli, takich jak kanapa; jeśli tak się stanie, czy wiesz, jaka byłaby twoja reakcja? Jeśli wiesz, jak naprawić kanapę uszkodzoną przez wodę, będziesz w stanie zapobiec dalszym uszkodzeniom.

Jak wysuszyć kanapę uszkodzoną przez wodę? 4 kroki do zarządzania

Ten artykuł pomoże Ci odkryć sposoby, jakie możesz podjąć, gdy Twoja kanapa się zamoczy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Różne rodzaje kanap

Oto niektóre z najczęstszych rodzajów kanap i jak możesz je natychmiast wysuszyć w kilku krokach:

1. Skóra

Większość wybiera skórzane kanapy ze względu na ich luksusowy wygląd, trwałość, wygodę, różnorodność kolorów i hipoalergiczność.

Nadal są podatne na działanie wody, nie wspominając o tym, że wilgotne mogą łatwo przyciągać pleśń i pleśń, jeśli nie zostaną natychmiast potraktowane. Jeśli masz wytłumioną skórzaną kanapę, możesz użyć suszarki do włosów na małym ogniu, aby przejść przez mokre miejsca w celu wysuszenia.

2. Drewno

Drewniane kanapy mają niepowtarzalny urok, a ponadto są trwałe, trwałe, łatwe w utrzymaniu, odpowiednie, uniwersalne, sprężyste i mają dobrą wartość.

Woda jest najbardziej podatna na działanie wody, jeśli jest moczona przez dłuższy czas. Jeśli masz taki, który już zaczął mięknąć lub zwiotczać, trudniej będzie go uratować.

Ogranicz uszkodzenia, wycierając z zewnątrz chłonną ściereczką. Następnie użyj mokrego odkurzacza, aby odessać wilgoć z kanapy, a następnie pozostaw ją w miejscu o dobrym przepływie powietrza.

Po wyschnięciu przeszlifuj bez przesady. Nałożyć podkład, a następnie odmalować lub odświeżyć; pamiętaj, aby w międzyczasie wyschły mokre produkty.

3. Tkanina

Trenażery z tkaniny są dobrym wyborem, jeśli chcesz wybierać spośród różnych stylów, wzorów i kolorów; jest również opłacalny, przytulny, wygodny, trwały, może zapobiegać źródłom alergii, jest łatwy w utrzymaniu i przyjazny dla budżetu.

Zdolność tkanin do zatrzymywania wody po zanurzeniu w niej może powodować rozwój pleśni. Możesz użyć mokrego odkurzacza, aby odessać większość wilgoci, a następnie pozostawić do wyschnięcia w miejscu o odpowiednim przepływie powietrza.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj kanapy masz, może zostać uszkodzony przez wodę, więc bądź przygotowany na takie okoliczności. Oczywiście w przypadku rozległej kanapy uszkodzonej przez wodę możesz pozwolić profesjonalistom wykonać pracę, aby upewnić się, że będzie jak nowa.

Możesz również zapoznać się z tym artykułem o tym, jak suszyć meble uszkodzone przez wodę, aby uzyskać więcej informacji.

Możliwe do opanowania kroki na suszeniu uszkodzonej przez wodę kanapy

Kroki, które widzisz poniżej, to szczegółowe informacje, które będą Twoim przewodnikiem w ratowaniu mokrej kanapy:

Krok 1. Jeśli powódź, która powoduje zawilgocenie kanapy, nadal się nie cofa, musisz odsunąć ją od tego obszaru. Upewnij się, że umieściłeś pod nim coś, na przykład plandekę, aby zapobiec rozlewaniu się wody po podłodze.

Krok 2. Oceń stan i stopień uszkodzenia przez wodę przed ratowaniem go, aby nie marnować wysiłku na jego czyszczenie i suszenie. W przypadku powodzi nie możesz zagwarantować, że Twoja kanapa będzie nadal czysta, nawet po jej wysuszeniu.

Kanapa wykonana z tkaniny lub skóry ma wyściółkę, a gdyby zamoczyła się przez dłuższy czas w powodzi, nie byłaby już łatwa do ratowania. Najlepiej niech oceni to również profesjonalista w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Jeśli tylko przypadkowo wylałeś na nią szklankę wody, nadal możesz ją zachować, więc przejdź do następnego kroku.

Krok 3. Pozwól mokremu odkurzaczowi wyssać wilgoć z wilgotnych części kanapy. W przypadku szarej wody można najpierw zalać ją gorącą wodą, następnie środkiem dezynfekującym, a następnie umyć gorącą wodą.

Na koniec zacznij używać mokrego odkurzacza, aby odessać wilgoć z kanapy.

Krok 4. Jeśli pogoda jest dobra, pozostawienie kanapy na zewnątrz może przyspieszyć proces suszenia. Lub zostaw go w pomieszczeniu z osuszaczem; jeśli nie masz osuszaczy, możesz użyć wentylatora i otworzyć okna, aby ułatwić cyrkulację powietrza.

Jednak nie wszyscy mieliby czas poświęcić się ratowaniu uszkodzonych przez wodę kanap. Na szczęście istnieje kilka firm zajmujących się renowacją, które mogą pomóc w próbach uszkodzenia przez wodę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź ten artykuł dotyczący najlepszych firm zajmujących się naprawą szkód po pożarze i zalaniu.

Wniosek

Woda po namoczeniu może spowodować ekstremalne uszkodzenia, niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje urządzenia, elektronikę czy meble. Wiele artykułów specjalnie pomaga ludziom wiedzieć, co powinni zrobić natychmiast po kontakcie ich rzeczy z płynami.

Ten artykuł o tym, jak wysuszyć uszkodzoną przez wodę kanapę, ma na celu pomóc Ci znaleźć sposoby na uratowanie wytłumionej kanapy. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny; jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tymi dwoma artykułami dotyczącymi naprawy uszkodzonej przez wodę tapicerki i kiedy wymienić uszkodzoną przez wodę kanapę.