Jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej? 10 łatwych kroków!

Jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej? Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wyregulować zawór i uruchomić silnik, ustawić go na odpowiednie obroty, zdjąć nylonową wkładkę blokującą, usunąć sprężynę i podkładkę, a następnie wyjąć klucz, odkręcając dwie nakrętki na trzy zwoje, i zaciśnij ciśnienie pomiędzy pompą i wężem ciśnieniowym.

Zawór odciążający w myjce jest ważny, ponieważ odgrywa kluczową rolę. Problem polega na tym, że nie jest to łatwe w obsłudze. Dowiedz się, jak wyregulować zawór odciążający w myjce ciśnieniowej. Nie martw się, ponieważ poniższe szczegóły podpowiedzą Ci, jak prawidłowo wyregulować zawór odciążający.

Jak wyregulować zawór odciążający na myjce ciśnieniowej? 10 łatwych kroków!

Zawór odciążający i amp; Jego cel

Dowiedz się, jak przydatny jest zawór odciążający w myjce ciśnieniowej. Po prostu zapoznaj się z maleńkim elementem. Ten zawór odciążający działa jak regulator ciśnienia, który kieruje przepływem wody w pompie. Pomaga to wodzie przejść przez system, aby mogła emitować pistolet natryskowy. Zawór odciążający kieruje wodę do jeszcze bezpieczniejszego wylotu, ponieważ nie spryskujesz wody. Przesuwa go do tyłu i w kierunku strony wlotowej. Dodatkowo wykonuje odpowiednią cyrkulację, pompuje system spryskiwaczy i powraca do wlotu urządzenia wyładowczego. Zawór odciążający jest rzeczywiście istotnym czynnikiem w myjce ciśnieniowej.

Regulacja zaworu odciążającego i amp; Jego znaczenie

Poziom zasięgu myjek ciśnieniowych jest stosunkowo wysoki, a niektóre osiągają 3500 PSI i są mocne. Jednak ten zakres nie nadaje się do innych rzeczy, takich jak samochód. Bądź wyjątkowo ostrożny, bo inaczej dojdziesz do większej liczby uszkodzeń w samochodzie. System posadzkowy wymaga nawet wyższego nacisku, ponieważ może to wytrzymać i stos brudu, który to umożliwia. Aby mieć pewność, zrób test ciśnieniowy na niewielkim obszarze. Nieoczekiwany wzrost ciśnienia jest szkodliwy dla ludzi i rzeczy wokół.

W idealnym przypadku uzyskać napięcie sprężyny w zaworze, tak aby po uruchomieniu pistoletu natryskowego było ekstremalne ciśnienie. Ponadto po zwolnieniu osiągany jest minimalny skok ciśnienia. Większość myjek ciśnieniowych zmniejsza ciśnienie do mycia mebli, parawanów i myjni samochodowych. Wyreguluj prawidłowo zawór odciążający i poczekaj, aż będzie działał z pełnym potencjałem. Dowiedz się, jak prawidłowo wyregulować zawór odciążający w myjce ciśnieniowej.

Kroki regulacji zaworu odciążającego na myjce ciśnieniowej

Łatwa kontrola podczas regulacji ciśnienia myjki ciśnieniowej. To zależy od potrzebnego czyszczenia. Postępuj krok po kroku, jak należy to zrobić. Niewielkie różnice mogą występować w niektórych modelach, ale postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem, aby uzyskać pomoc dotyczącą regulacji zaworu odciążającego na myjce ciśnieniowej:

Krok 1. Uruchamianie silnika podczas regulacji zaworu

Uruchom silnik podczas regulacji zaworu. Ustaw go w prawo na 3700 obr./min przed załadunkiem i trzy tysiące czterysta pod załadunkiem.

Krok 2. Usunięcie nylonowego zamka wkładki

Usuń nylonową wkładkę blokującą w zaworze odciążającym. Zamknij pokrętło regulujące ciśnienie.

Krok 3. Zdejmowanie sprężyny i podkładki

Zdejmij sprężynę i podkładkę, ponieważ gwintowany typ tłoczyska pozostaje z 2 przeciwnakrętkami.

Krok 4. Zdobycie klucza i zablokowanie tych dwóch nakrętek

Weź trochę klucza, a następnie przykręć dwie nakrętki tylko do trzech gwintów pod spodem. Następnie włóż sprężynę, nakrętkę i podkładkę z powrotem tam, gdzie były wcześniej.

Krok 5. Zaciskanie ciśnienia w pompie i wężu ciśnieniowym

Uzyskaj ciśnienie w pompie i wężu ciśnieniowym, gdzie ich nie widać. Dzieje się tak również podczas dokręcania pokrętła lub wyzwalania pistoletu. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak wymienić olej w pompie myjki ciśnieniowej i jaki olej do pompy myjki ciśnieniowej.

Krok 6. Wypuszczanie powietrza w pistolecie

Pozwól, aby powietrze wydostało się z pistoletu, podczas gdy woda, którą go włączysz.

Krok 7. Skupienie się na manometrze myjki ciśnieniowej podczas dokręcania sprężyny

Skoncentruj się na jego wskaźniku i zacznij dokręcać sprężynę. Wróć do punktu, w którym osiągniesz maksymalne ciśnienie i odpal broń. Gdy pozwolisz spustowi puścić, wzrost ciśnienia wynosi od 6 do 9 procent. Jest to odpowiedni punkt, w którym nakrętka musi zatrzymać pokrętło regulacyjne. W takim przypadku przejdź do kroku 4.

Krok 8. Poruszanie tymi orzechami w górę iw dół

Jeśli uważasz, że to nie jest sytuacja, w której się znajdujesz, po prostu kontynuuj przesuwanie tych orzechów w górę i w dół. Poczekaj, aż w końcu dojdziesz do punktu, w którym skok ciśnienia odpuści i wynosi mniej niż 10 procent. Zdejmij sprężynę, podkładkę i pokrętło regulacyjne.

Krok 9. Sprawdzam ponownie

Sprawdź ponownie, czy jego wskaźnik podaje te same odczyty.

Krok 10. Odkręcanie nylonowej nakrętki zabezpieczającej

Odkręć nylonową nakrętkę zabezpieczającą nad jej tłoczyskiem. Umieść jego nasadkę z tyłu formy regulacyjnej pokrętła.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak szybciej i łatwiej regulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej, wykonując wymienione czynności. Kroki pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze każdego roku, zatrudniając sprzątaczki. Myjka ciśnieniowa jest cennym narzędziem do czyszczenia podjazdu, garażu, samochodów, grilla na zewnątrz i podwórka. Wykonaj kroki prawidłowo, utrzymując nieruchomość w bezpiecznym miejscu. Wystarczy wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej!