Jak wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Martwisz się, jak wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej? Cóż, nie martw się więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Łatwo wyregulujesz zawór odciążający myjkę ciśnieniową, gdy pistolet jest zablokowany, przesuwając pokrętło regulacyjne między blokadą powyżej a dwiema śrubami.

Załóżmy jednak, że chcesz wyregulować urządzenie rozładowujące myjkę ciśnieniową bez załadowanego pistoletu. W takim przypadku elementy zwalniające wewnątrz urządzenia rozładowującego będą wędrować z siłą, gdy karabin jest załadowany, potencjalnie uszkadzając zawór rozładowczy myjki ciśnieniowej.

Jak wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej? 5 prostych kroków!

Ale wtedy regulacja ciśnienia spryskiwacza nie daje pewności, czy zawór odciążający jest łatwym zadaniem. Możesz to bezpiecznie zmienić w swoim domu, czytając ten artykuł. W tym poście szczegółowo opisano regulację zaworu myjki ciśnieniowej. Więc przyjrzyjmy się temu głęboko!

Dlaczego ważne jest, aby regulować zawór odciążający?

Regulacja urządzenia wyładowczego zależy głównie od modelu myjki ciśnieniowej. możesz wymagać różnych ilości przepływu z mniejszej lub większej pralki. Zawór odciążający odpowiada za zarządzanie ciśnieniem między częściami myjki ciśnieniowej. Chociaż staje się drobnym elementem myjki ciśnieniowej, jej zawór odciążający odgrywa kluczową rolę w tym procesie. Pomogłoby, gdybyś prawidłowo obsługiwał myjkę ciśnieniową, aby zmniejszyć ilość zużywanej przez nią mocy lub benzyny.

Ponadto, właściwa obsługa mocy myjki ciśnieniowej zwiększa jej wartość! Cała praca nie jest wystarczająco dobra, aby włożyć w nią ten sam wysiłek.

Niezależnie od tego, czy posiadasz najbardziej modelową myjkę elektryczną o mocy 3000 PSI, musisz wyregulować zawór odciążający w oparciu o wykonywane prace porządkowe. Kiedy używasz nadmiernego nacisku podczas czyszczenia samochodu, np. lusterka lub inne delikatne elementy mogą się rozłożyć. Z drugiej strony, jeśli użyjesz niewielkiego nacisku, aby usunąć trudne zanieczyszczenia z takich miejsc, jak drogi, twoje zadanie nadal nie zostanie ukończone! Skok ciśnienia wynikający z nadmiernego podwyższonego ciepła może zaszkodzić przedmiotom, na których Ci zależy. Wyreguluj zawór odciążający, aby myć różne przedmioty z szacunkiem, zachowując jednocześnie dostęp do procedury

Kroki regulacji zaworu odciążającego myjki ciśnieniowej

Zastanawiałeś się jak wyregulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej? Aby myjka ciśnieniowa działała prawidłowo, należy najpierw wymienić myjkę ciśnieniową. Poniżej wymieniliśmy kilka kroków, które pomogą Ci wyregulować zawór odciążający. Podzieliliśmy tę technikę na pięć prostych etapów. Naucz się ich uważnie, aby zrozumieć prawidłowy proces, aby nie mieć żadnych problemów z naprawą.

Krok 1. Włącz zawór wylotowy

Aby wyregulować zawór odciążający w myjce ciśnieniowej, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to obrócić zawór na zewnątrz myjki ciśnieniowej. Po włączeniu pomoże to w przepływie wody pod odpowiednim ciśnieniem, a także wyciągnie powietrze z dysz myjki ciśnieniowej, które rozpraszają siłę przepływu wody. Musisz odkręcić zawór wylotowy myjki ciśnieniowej, aż całe powietrze z jej dyszy zacznie się z niego wydobywać, az węża będzie płynąć tylko woda pod odpowiednim ciśnieniem.

Krok 2. Dokręcić sprężynę dociskową

Kiedy widzisz, że powietrze jest całkowicie wydmuchane z dyszy myjki ciśnieniowej, czas dwukrotnie sprawdzić zespół manometru, aby zobaczyć, czy sprężyna dociskowa nie jest poluzowana. Jeśli sprężyny są zbyt luźne, spróbuj je dokręcić siłą, aby wyregulować zawór odciążający. Ustaw pistolet spustowy i zobacz, w którym momencie myjka ciśnieniowa rozpoczyna przepływ wody z maksymalnym ciśnieniem. Skok myjki ciśnieniowej wynosi około 5-10 procent po odłączeniu spustu pistoletu.

Krok 3. Wyreguluj skok ciśnienia

Pamiętaj, że skok ciśnienia musi wynosić około 10 procent. Jeśli nie utworzysz końcówki dokładnie w dziesięć procent, musisz obrócić śruby na zaworze odciążającym ciśnienie. Kontynuuj dokręcanie śrub, aż zauważysz, że utworzyły się słodkie plamy. Z wyjątkiem dziesięcioprocentowego skoku Youpressure, zaakceptujesz wszystko poniżej tego zakresu. Ale nadal nie możesz tego zrobić, przesuwając nakrętki, aby je zablokować, aby wyregulować zawór odciążający, wtedy najlepszą opcją jest ponowne poluzowanie podkładki, sprężyny dociskowej i wszystkich śrub lub nakrętek na podkładce ciśnieniowej. Dowiedz się, jak regulować nacisk na myjkę ciśnieniową.

Krok 4. Wyłącz spust

Regulując procent kolców, jeśli na podkładce pojawią się słodkie plamy. Rozpocznij wyłączanie pistoletu spustowego pod naciskiem około 18-20 razy. W ten sposób można uzyskać odpowiednią przerwę w zaworze odciążającym myjki ciśnieniowej, a także zapobiec jego zatkaniu. Pamiętaj, że jeśli chcesz, aby ciśnienie uwolnione z dyszy było na poziomie 3500 PSI, ciśnienie nie wzrośnie powyżej 3850 PSI, tylko jeśli wyłączysz spust.

Krok 5. Sprawdź odczyty

Jeśli dokonałeś pożądanych regulacji, przywróć śruby blokujące, sprężyny dociskowe lub podkładkę do właściwych miejsc. Na koniec dwukrotnie sprawdź numery czujników ciśnienia, aby upewnić się, że są dokładne. Po zakończeniu wymień zablokowaną śrubę na górze zaworu sterującego. Pamiętaj, aby umieścić końcówkę śruby regulacyjnej we właściwym miejscu. Przeczytaj, jak wyregulować myjkę ciśnieniową.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu z radością dowiedzieliśmy się, że wszyscy nauczycie się regulować zawór odciążający myjki ciśnieniowej. Powyższe kroki okazują się dla Ciebie owocne przy każdej wymianie zaworu odciążającego na myjce ciśnieniowej.Dziękujemy przyjaciele za to, że jesteście z nami! Przeczytaj o sposobach regulacji zaworu odciążającego na myjce ciśnieniowej i o tym, jak uruchomić rzemieślniczą myjkę ciśnieniową.