Jak wyregulować Rocker na skórzanym foteliku do szybowca?

Czy twój skórzany fotelik do szybowca sprawia ci kłopoty? Czy nagle utknął? Jak wyregulować rocker na skórzanym foteliku szybowcowym?

Skórzany fotel do bujania glider to kremowy fotel bujanych, o płynnym i cichym ruchu. Jednak kiedy szybowce starzeją się i gromadzą godziny, w których wystarczy tylko kołysać, mogą stać się głośne. W tym artykule znajdziesz porady i techniki dotyczące regulacji rockerów w skórzanych fotelikach do szybowców, aby wydłużyły ich żywotność.

Jak wyregulować Rocker na skórzanym foteliku do szybowca?

Wprowadzenie kilku poprawek w niewygodnym skórzanym foteliku szybowcowym często może rozwiązać ten problem. Zmiana nacisku niezbędnego do kołysania i przesuwania oparcia krzesła może pomóc w dostosowaniu fotelika. Regulacja pionowej pozycji krzesła może również pomóc w dostosowaniu fotelika, aby uzyskać najdoskonalszy nacisk.

Systemy leżenia dzielą się na dwie kategorie. Dostępna jest instrukcja lub wersja elektroniczna. Możesz lub nie być w stanie rozwiązać tego problemu, w zależności od projektu twojego fotelika.

Dzieje się tak, ponieważ niektóre foteliki dwuosobowe, takie jak rozkładany fotel, mają ograniczony zakres ruchu. W rezultacie leżenie jest zasadniczo ruchem stacjonarnym. Co więcej, niektóre problemy z elektrycznymi fotelikami będą wymagały profesjonalnej pomocy.

Jak wyregulować rocker na skórzanym foteliku szybowcowym?

Krok 1 Regulacja naprężenia na fotelu

Sprawdź napięcie w swoim foteliku szybowcowym. Termin „naprężenie szybowca” odnosi się do tego, jak szybko oparcie szybowca odchyla się do tyłu – opiera się o oparcie krzesła. Jeśli odchylanie się do tyłu jest zbyt trudne, zmniejsz napięcie w foteliku.

Jeśli masz drobną budowę, dobrym pomysłem może być również zmniejszenie nacisku. Jeśli odchylenie się do tyłu jest zbyt trudne, zmniejsz napięcie siedziska. Zmniejsz nacisk, jeśli masz małą ramę, ponieważ rozkładanie fotelika wymaga mniej siły.

Jeśli fotel odchyla się zbyt daleko do tyłu, aby zapewnić wygodę, może być konieczne zwiększenie napięcia fotela. Więc po prostu dostosuj napięcie tej części. Niemniej jednak jest to zazwyczaj doskonały wybór dla bardziej prominentnych osób, osób wyższych i osób, które chcą mocniejszego podparcia pleców.

Krok 2 Pochyl skrzydło do przodu.

Upewnij się, że oparcie jest wysokie, a podnóżek jest zamknięty. Następnie przechyl cały fotel do przodu, aby odsłonić spód sofy. Umieść fotelik do szybowca z przodu podłokietników i na górze oparcia.

Aby wyregulować napięcie, możesz potrzebować obu rąk. Nie możesz wykonać tego procesu jedną ręką. Jeśli będziesz próbował trzymać fotelik przez cały czas, operacja będzie trudna do ukończenia.

Krok 3 Sprawdź, czy mechanizm jest regulowany.

Pod siedziskiem ślizgowego dwuosobowego fotelika z regulowanym szybowcem napięcie powinno być za pomocą pokręteł lub nakrętek motylkowych. Możesz nie być w stanie zmienić napięcia, jeśli nie jest dostępny żaden mechanizm. Bądź ostrożny za każdym razem, gdy przejdziesz przez ten krok.

Poszukaj pokrętła lub nakrętki skrzydełkowej po prawej i lewej stronie spodu krzesła. Każdy powinien być umieszczony na końcu śruby. Sprężyny naciągowe należy również przymocować do tej samej śruby z drugiej strony.

Dokładna lokalizacja mechanizmu może się różnić w zależności od producenta i modelu. Narzędzie znajduje się zwykle pod siedzeniem i w pobliżu tylnej części sofy. W rzadkich przypadkach mechanizm może być umieszczony bliżej dolnego środka.

Krok 4 Obróć mechanizm.

Aby zwiększyć napięcie pochylania, przekręć pokrętła lub nakrętki motylkowe zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zmniejsz obciążenie, obracając je w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Ponieważ zarówno nakrętki motylkowe, jak i pokrętła powinny być ustawione w ten sam sposób, podstawowe procedury powinny być takie same.

Poeksperymentuj z obracaniem mechanizmu palcami. Jeśli jest zbyt ciasny, może być konieczne użycie mocnych szczypiec. Ale znowu zaleca się pracę małymi krokami.

Aby utrzymać stałe napięcie przez cały czas, obracaj każdym kołem lub nakrętką o ćwierć obrotu na raz. Następnie powtórz każdą regulację. Zrób to po obu stronach sofy.

Krok 5 Sprawdź poprawność.

Ustaw fotelik z powrotem w pierwotnej pozycji. Wysuwając podnóżek i kładąc się na sofie, możesz sprawdzić napięcie paralotni. Możesz odpocząć w świeżo wyregulowanym foteliku, jeśli napięcie paralotni jest wystarczająco wygodne.

Krok 6 Powtórz w razie potrzeby.

Postępuj zgodnie z tymi samymi metodami, aby w razie potrzeby zmodyfikować naciąg paralotni. Zamknij podnóżek, pochyl się do przodu na sofie i ustaw mechanizm we właściwym kierunku. Za każdym razem reguluj napięcie tylko o ćwierć obrotu.

Może być kuszące, aby dokonać bardziej znaczących-doskonałych modyfikacji ciśnienia. Najprawdopodobniej w inny sposób zbyt wiele zrekompensujesz. Nigdy nie należy całkowicie odkręcać ani dokręcać mechanizmu regulacyjnego.

W takim przypadku sprężyna naciągowa może zostać trwale uszkodzona. Po dokonaniu zmian sprężyna naciągowa nie powinna być w stanie poruszać się na śrubie. Jest zbyt luźny, jeśli się porusza.

Powinieneś więc wykonać co najmniej jeden obrót mechanizmu w prawo o pół obrotu. W ten sam sposób, jeśli sprężyna zostanie całkowicie ściśnięta i nadmiernie napięta, zakręć mechanizmem. Zrób to co najwyżej o pół obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby rozwiązać problem.

Wniosek

Jak widać, jest to prosty proces regulacji bujaka na skórzanym foteliku szybowcowym. Większość projektów szybowców powinna być naprawiana przy użyciu tych trzech sposobów. Niemniej jednak, jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z producentem fotelika do szybowca w celu uzyskania pomocy.