Jak wyregulować PSI w myjce ciśnieniowej? 3 najlepsze sposoby!

Jak wyregulować PSI na myjce ciśnieniowej? Postępuj zgodnie ze sposobami korzystania z wbudowanego regulatora ciśnienia, zmień końcówkę dyszy i spryskaj odległość powierzchni.

Pamiętaj, że końcówka dyszy odgrywa zasadniczą rolę w wyprowadzaniu ciśnienia wody w maszynie. Zwiększ lub zmniejsz ciśnienie zgodnie z powierzchnią odległości dyszy natryskowej myjki ciśnieniowej.

Jak wyregulować PSI w myjce ciśnieniowej? 3 najlepsze sposoby!

Dowiedz się więcej na ten temat, aby stać się bardziej wszechstronnym w różnych metodach czyszczenia przy użyciu myjki ciśnieniowej. Dostosuj nacisk myjki ciśnieniowej, która rozpali Twoje zainteresowanie, i czytaj dalej do samego końca, abyś nie pożałował.

Ilość nacisku do użycia jako pierwsza

Przede wszystkim poznaj ciśnienie potrzebne podczas korzystania z myjki ciśnieniowej. Pomiar napięcia w wodzie w urządzeniu wyrażony jest w funtach na każdy cal kwadratowy. Ciśnienie wody jest również bardziej wytrzymałe przy wyższym PSI, ponieważ wypływa z dyszy w myjce ciśnieniowej. Siła wody w urządzeniu waha się od dwóch tysięcy do dwóch tysięcy osiemset PSI, jak na urządzenie zasilane benzyną. Elektryczna myjka ciśnieniowa kosztuje od tysiąca trzystu do tysiąca ośmiuset PSI. Poznaj odpowiednie ciśnienie wody, które zależy od powierzchni, z którą będziesz miał do czynienia.

Ciśnienie wody używane do czyszczenia samochodu w myjce ciśnieniowej nie jest tym, czego używasz do czyszczenia podjazdu. W przeciwnym razie może spowodować uszkodzenie powierzchni samochodu. Dostosuj wydajność urządzenia do ciśnienia wody odpowiedniego do mycia pojazdu. Dotyczy to wielu rzeczy, takich jak pranie dywanu. Poszukaj miejsca do wyczyszczenia dywanu, ale z ograniczoną mocą, aby go nie uszkodzić. Bezpieczniej jest przetestować to lub zbadać zalecane PSI w myjce ciśnieniowej. Wykonaj to przed wykonaniem projektu lub czyszczeniem.

Inni zalecali stosowanie około 3000 PSI w materiale betonowym, 2500 do 4000 PSI na pokładach i dokach, 3000 do 4000 PSI na łodziach i quadach. Niższe zakresy to 1200 do 1600 PSI na przedmiotach i powierzchniach winylowych, 1200 do 1900 PSI na samochodach oraz 1500 PSI na rowerach, skuterach i motocyklach. Poza PSI bądź bardziej świadomy jednostek, gdy masz do czynienia z myjką ciśnieniową. Mogą to być jednostki czyszczące lub CU i galony na minutę lub GPM.

Możesz również przeczytać o tym, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Sposoby regulacji ciśnienia w myjce ciśnieniowej

Jeśli nadal nie masz pewności, jak działa myjka ciśnieniowa, skorzystaj z mocowania manometru w ciśnieniu. W zależności od modelu myjki ciśnieniowej, informuje ona o prawidłowym ciśnieniu w maszynie, innym niż podstawowy PSI. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, jak wyregulować PSI w myjce ciśnieniowej:

#1. Korzystanie z regulatora ciśnienia w linii

Użyj regulatora do kontrolowania ciśnienia w linii. Kup myjkę ciśnieniową, która działa jak tunel w pistolecie wodnym i wąż wysokociśnieniowy. Dostosuj to, aby zmienić otwór, aby ograniczyć ilość wody, która skutecznie przepływa. Mniejszy otwór powoduje ciśnienie wody.

#2. Zmiana końcówki w dyszy

Jeszcze jednym sposobem regulacji ciśnienia myjki ciśnieniowej jest zmiana końcówki pistoletu natryskowego. Myjka ciśnieniowa jest dostarczana z różnymi końcówkami dysz. A końcówki mają różne kąty przeznaczone do konkretnych zastosowań. Przy szerszym kącie końcówki, spodziewaj się mniejszego nacisku. Zawężony kąt końcówki powoduje większe ciśnienie. Przeczytaj instrukcję, aby dowiedzieć się więcej o instrukcjach. Pomocne może być przeczytanie, która dysza myjki ciśnieniowej do samochodu.

#3. Spryskiwanie odległości powierzchni

Należy zwrócić uwagę na odległość końcówki natryskowej od docelowej powierzchni, ponieważ jest to podstawowa fizyka; ponieważ informacja znajduje się bliżej powierzchni, ciśnienie jest większe. Im dalej będzie presja w tym przypadku. Siła skutkuje również czymś słabszym. Użyj myjki ciśnieniowej na powierzchni, gdy nie ma dużej mocy, aby usunąć brud. Ustaw pistolet natryskowy znacznie bliżej.

Myjka ciśnieniowa ma regulowane ciśnienie

Regulowana lub zmienna regulacja ciśnienia jest jednym z kluczowych aspektów półprofesjonalnej i ogromnej myjki ciśnieniowej gazowej; umożliwia to dostosowanie siły PSI do zadania sprzątania. Zmienne ciśnienie jest istotne w myjce ciśnieniowej, ponieważ jest tak samo ważne jak to urządzenie. Co więcej, bezpieczny PSI w myjni samochodowej wynosi od tysiąca dwustu do tysiąca dziewięciuset. Więc zawsze o tym pamiętaj.

Kliknij ten link, aby dowiedzieć się, jak wyregulować ciśnienie myjki ciśnieniowej.

Przyczyny utraty ciśnienia w myjce ciśnieniowej

Jedną z najczęstszych przyczyn utraty ciśnienia wody jest dysza znajdująca się na końcu spustu. Jest zatkany lub zużyty. Ten charakterystyczny wzór wskazuje na zanieczyszczenia, które blokują dyszę. Dysza zużywa się i powoduje nagłą, stopniową utratę ciśnienia. Dowiedz się, jak naprawić myjkę ciśnieniową pod niskim ciśnieniem.

To okładka!

W tym artykule omówiono, jak prawidłowo wyregulować PSI w myjce ciśnieniowej. Postępuj zgodnie ze wspomnianymi sposobami: używając regulatora ciśnienia w linii, zmieniając końcówkę w dyszy i spryskując odległość powierzchni. Opłaca się poświęcić swój wysiłek i czas na robienie tych rzeczy. Co więcej, dowiedz się, czy w myjce ciśnieniowej jest regulowane ciśnienie.