Jak wyprostować włosy suszarką do włosów? 8 prostych kroków!

Musisz wiedzieć, jak wyprostować włosy suszarką do włosów; prostowanie włosów nie powinno być skomplikowane. Tak, możesz to zrobić za pomocą suszarki do włosów!

Prostownice lub prostownica, w szczególności, nie są koniecznie potrzebne, jeśli chcesz uzyskać proste włosy.

Jak wyprostować włosy suszarką do włosów? 8 prostych kroków!

Ciepło wydobywające się z żelazka może wywołać zapach spalenizny, a nawet uszkodzić włosy. Dlaczego więc nie zrobić tego za pomocą samej suszarki. Przewiń w dół i dowiedz się, jak to zrobić. Uwierz mi. Proces jest bardzo prosty! Możesz to osiągnąć w mgnieniu oka. Dodatkowo jest lepszą alternatywą dla prostowników. Przyjrzyjmy się temu głębiej!

Kroki prostowania włosów za pomocą suszarki do włosów

Zanim przejdziemy do tego procesu, powinnaś najpierw poznać swój typ włosów. Pomoże Ci to wybrać właściwy sposób na lepsze i szybsze wyprostowanie włosów. Na przykład, jeśli twoje włosy są naturalnie proste, inne kroki mogą nie być konieczne i musisz je wysuszyć jak zwykle. Z drugiej strony, jeśli twoje włosy są kręcone lub naturalnie afro, musisz nauczyć się suszenia poniższe techniki prostowania włosów. Więc bez zbędnych ceregieli, przejdźmy od razu. Oto kroki, jak wyprostować włosy suszarką do włosów:

Krok 1. Przygotowanie

Po pierwsze, musisz zdobyć szczoteczkę, której używasz wygodnie i używaj jej do mocnego utrzymywania włosów podczas suszenia. To również przyspiesza proces. Wybierz szczoteczkę odpowiednią do rodzaju Twoich włosów. Na przykład, jeśli twoje włosy są obszerne i gęste, potrzebujesz szczotki z włosiem z głębokimi zębami. Możesz również zastosować niektóre produkty do włosów, aby dodatkowo zadbać o swoje włosy. Do ochrony włosów przed rozdwajaniem się końcówek, puszeniem i uszkodzeniami termicznymi można stosować różne preparaty do pielęgnacji włosów. Możesz również nałożyć serum lub olejki, aby włosy były proste i jedwabiste.

Krok 2. Mycie włosów

Twoje włosy nie staną się proste, jeśli nie umyłeś włosów. Wyprostowanie go będzie zbyt trudne. Mało tego, włosy będą zbyt suche bez mycia, przez co staną się kruche i zniszczone po wysuszeniu. Poznaj różnice między szamponem a odżywką, aby wiedzieć, czy użyjesz jednego z nich, czy obu!

Krok 3. Suszenie włosów

Po umyciu najlepiej wysuszyć włosy ręcznikiem. Ale nie powinno być całkowicie suche. Włosy nie powinny ociekać wodą, ale powinny pozostać wilgotne, aby ułatwić proces prostowania za pomocą suszarki do włosów. Po osuszeniu ręcznikiem nałóż produkt do pielęgnacji włosów, który je odżywi. Będzie to służyć jako ochrona.

Krok 4. Dzielenie włosów

Włosy należy podzielić grzebieniem na trzy części. Weź sekcje boczne i zostaw część tylną. Następnie wybierz swoją początkową porcję. Tylną część pozostawioną wcześniej należy podzielić na pół. Posmaruj wybraną sekcję. Upewnij się, że reszta jest zaciśnięta, zwłaszcza gdy masz gęste włosy.

Krok 5. Wysadź sekcję

Ustaw temperaturę suszarki na wysokim poziomie i upewnij się, że przepływ powietrza jest szybki. Następnie zacznij wysadzać tę sekcję. Skieruj suszarkę na szczotkę, czesząc włosy w dół. Użyj szczoteczki do prostowania i delikatnego przeciągania włosów. Suszarkę do włosów i szczotkę należy przesuwać synchronicznie podczas suszenia i prostowania włosów. Pamiętaj, kluczem jest tutaj tworzenie napięcia. Powtarzaj ten sam proces, aż całkowicie wyschniesz i wyprostujesz sekcję.

Należy pamiętać, że suszarka do włosów nie powinna dotykać włosów podczas całego procesu, ponieważ może je spalić. Upewnij się, że pierwsza sekcja jest całkowicie sucha i prosta przed przejściem do następnej.

Krok 6. Powtórz

Po zakończeniu pierwszej sekcji przejdź do następnej, aż uzyskasz prosty styl, który chcesz. Powtarzaj, powtarzaj i powtarzaj, aż wszystkie partie włosów będą już suche i proste.

Krok 7. Utrzymywanie prostych włosów za pomocą chłodnego powietrza

Kiedy skończysz z wszystkimi sekcjami włosów, musisz zrobić jeden bardzo ważny krok. Aby utrzymać proste włosy przez cały dzień, możesz ustawić suszarkę do włosów na niską temperaturę i pozwolić, aby strumień powietrza delikatnie domył łuski włosów. Za pomocą szczoteczki można również ładnie i delikatnie przeciągać włosy.

Krok 8. Spryskaj

Następnie należy nałożyć olejek arganowy lub serum, aby włosy były lśniące i jedwabiste. Aby uzyskać mocniejsze utrwalenie, możesz spryskać lakierem do włosów lub sprayem ujędrniającym, aby utrwalić fryzurę przez cały dzień. Wtedy możesz wyjść z pięknymi prostymi i jedwabistymi włosami.

To okładka!

Teraz, gdy dotarłeś do końca tego przewodnika, z pewnością możesz osiągnąć prosty dzień włosów, po prostu wykonując podane przez nas czynności, jak prostować włosy za pomocą suszarki do włosów. Jeśli Twoja prostownica jest uszkodzona lub regularne używanie zniszczyło Twoje włosy, nie martw się, ponieważ suszarka do włosów jest lepszą alternatywą. Dziękuję za przeczytanie! Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jak prostować włosy suszarką i jak wybrać suszarkę do włosów.