Jak wypełnić wesele RSVP: Najlepszy kompletny przewodnik

Powinieneś wiedzieć, jak wypełnić weselne RSVP, ucząc się prawidłowego sposobu potwierdzania obecności, wypełniając miejsce po M na karcie RSVP, wskazując wybór posiłku, a nawet wiedząc, co napisać, jeśli nie możesz uczestniczyć w ślub. Ten artykuł jest kompletnym przewodnikiem po etykiecie dla gości wypełniających ślubną kartę RSVP.

Omówimy również, czy odpowiedź jest konieczna i kiedy musisz odpowiedzieć. Skoro o tym mowa, oto osobna dyskusja na temat tego, kiedy powinno nastąpić RSVP na ślub.

Jak wypełnić wesele RSVP: Najlepszy kompletny przewodnik

Jak wypełnić ślubną kartę RSVP: Kompletna etykieta karty odpowiedzi dla gości

Jak potwierdzić zaproszenie RSVP?

Przede wszystkim zrozum, kto jest zaproszony na wesele. Możesz sprawdzić przestrzeń, aby wiedzieć, ilu może wziąć udział, ale nigdy nie rób założeń.

Zacznij od sprawdzenia wewnętrznej lub zewnętrznej koperty zaproszenia ślubnego, w którym para prawdopodobnie zwróciła się do zaproszonych osób. W przypadku rodzin możesz założyć, że twoje dzieci są zapraszane tylko wtedy, gdy zaadresowane są ich imiona lub para użyła terminu „i rodzina”.

Powinna również istnieć karta informacyjna, w której para mogła wskazać, czy jest to ślub tylko dla dorosłych. Jeśli nie ma innych kart, karta RSVP zazwyczaj zawiera notatkę informującą o tym, ile osób z twojego domu jest zaproszonych.

Tę samą zasadę zastosuj przy podejmowaniu decyzji o sprowadzeniu gościa. Na przykład, jeśli jesteś jedynym adresatem i nie ma żadnych wskazówek dotyczących plus-ones, nigdy nie zapraszaj ich ani nie przyprowadzaj na wesele.

Jak wypełnić kartę RSVP za pomocą m?

Karta RSVP ma linię po M. W tym miejscu wypełnisz kartę RSVP z nazwiskami osób uczestniczących w weselu.

Użyj imienia i nazwiska osoby i upewnij się, że Twoje pismo odręczne jest łatwe do rozszyfrowania. Jak więc napisać kartkę odpowiedzi na ślub?

W przypadku męża i żony proszę zacząć od tytułu męża, a następnie jego imienia i nazwiska, np. M_r. i pani John Smith. To samo dotyczy pary niebędącej w związku małżeńskim, z wyjątkiem tego, że kobieta użyje „pani”.

Zastosuj te same zasady formatowania dla związków osób tej samej płci, niezależnie od tego, z czym czujesz się komfortowo. A jeśli zaproszenie zaprosiło również twoje dzieci, użyj ich imion.

Często na karcie RSVP jest wydzielone miejsce, w którym możesz wpisać, ile osób z Twojego gospodarstwa domowego weźmie udział w weselu. Niektórzy używają tego miejsca, aby wskazać, że przyprowadzą swoje dzieci.

Jak wskazać wybór posiłku gościa na karcie RSVP?

Karta RSVP czasami zawiera wybory weselne. Wskaż swoje preferencje, umieszczając inicjały uczestnika obok wybranego jedzenia, które może być nazwą lub symbolem jedzenia.

Jak odpowiedzieć na wesele z jednym plusem?

Twoje zaproszenie na ślub może być zaadresowane do Ciebie jako Twoje imię i „zaproszony gość”. Potwierdza to, że możesz przynieść plus jeden lub plus jeden z kartą RSVP.

Wypełniając kartę RSVP, wpisz swoje imię i nazwisko, a następnie imię i nazwisko gościa. Najpierw jednak zapoznaj się z tym, jak powiedzieć bez plusów na zaproszeniu ślubnym, abyś wiedział, czy para zaprosiła tylko Ciebie.

Czy odrzucasz RSVP?

Nadal wypełnisz kartę RSVP, nawet jeśli nie możesz uczestniczyć, wpisując swoje imię i nazwisko oraz wskazując, że nie możesz przyjść. Musisz również wyjaśnić liczbę osób, które będą uczestniczyć, aby pomóc parze w liczeniu gości.

Jeśli tylko jedna osoba z Twojego dwuosobowego gospodarstwa domowego może uczestniczyć, poproś ją o wypełnienie karty odpowiedzi, podając swoje pełne imię i nazwisko oraz stanowisko. Zamiast pisać „x”, aby wskazać, że ktoś odrzuca, wpisz „1” obok „akceptuje” i „1” obok „odrzucenia”.

Nie wahaj się napisać spersonalizowanej notatki za kartą RSVP, aby wyjaśnić powody, dla których nie uczestniczysz.

Co to jest M na weselnym RSVP?

M przed linią, w której wypełnisz kartę RSVP na ślub, odnosi się do M na początku tytułu osoby. Tytuły to Pan, Pani lub Pani, dlatego po literze M napiszesz swoje imiona.

Kiedy należy odpowiedzieć na zaproszenie na zaproszenie?

Najlepiej byłoby odpowiedzieć i wypełnić kartę RSVP tak szybko, jak to możliwe lub po 24 godzinach. Para doceni to, ponieważ planują wesele zgodnie z liczbą gości, którzy mogą wziąć udział.

Nie należy czekać dwa tygodnie przed ślubem z wypisaniem karty odpowiedzi. Byłoby niesmaczne, aby zwiększyć stres małżonków przygotowaniami.

Czy masz odpowiedzieć na RSVP?

Zawsze powinieneś odpowiedzieć na kartę RSVP, niezależnie od tego, czy możesz wziąć udział w weselu, czy nie. Nie pozwól, aby para osobiście skontaktowała się z Tobą, ponieważ mają inne obowiązki, a także niegrzecznie jest brać udział w weselu, gdy nie odesłałeś karty odpowiedzi.

Wniosek

I to wszystko! Aby podsumować, jak wypełnić RSVP na ślub, musisz potwierdzić, kto jest zaproszony, zanim napiszesz w linii po M.

Następnie użyj właściwych tytułów dla uczestników i wpisz liczbę osób, które mogą przyjść na wesele. Kluczem do sukcesu jest nigdy nie zakładać, kogo możesz przynieść i jak najszybciej wysłać kartę odpowiedzi.