Jak wypchać zaproszenia ślubne: wskazówki dotyczące montażu

Istnieją cztery sposoby, aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wypchać zaproszenia ślubne. Jest to kompletny przewodnik dotyczący wypełniania kopert ślubnych, jeśli masz tylko zaproszenia ślubne, a nawet dla tych, którzy dołączą różne rodzaje kart do swojego pakietu zaproszeń ślubnych.

Montaż zaproszenia na ślub nie powinien Cię przytłaczać, gdy znasz odpowiednie techniki. A jeśli martwisz się kosztami, napisaliśmy też osobny poradnik o tym, jak zaoszczędzić na zaproszeniach ślubnych.

Jak wypchać zaproszenia ślubne: wskazówki dotyczące montażu

Jak prawidłowo wypełnić zaproszenia ślubne

Tylko zaproszenia ślubne

Niektóre pary wolą proste zgromadzenie zaproszeń na ślub, w którym zaproszenie na ślub znajduje się tylko w kopercie. Następnie wystarczy włożyć zaproszenie do koperty ślubnej i gotowe.

Pamiętaj jednak, aby zaproszenie ślubne było skierowane do góry, aby było czytelne po otwarciu koperty. Pomoże to gościowi w łatwym zrozumieniu treści zaproszenia lub zaproszenia na ślub.

Z kartą RSVP

Obecnie większość zaproszeń ślubnych zawiera oddzielną kartę RSVP w kopercie obok zaproszenia. W ten sposób gość może również łatwo odpowiedzieć za pomocą karty RSVP.

Jak więc złożyć zaproszenia ślubne z kartą RSVP? Najpierw wstawisz zaproszenie na ślub, tak jak zwykle wcześniej, skierowane do góry, aby ułatwić czytelność.

Następnie włóż do koperty mniejszą odpowiedź lub kartę RSVP. Powinien znajdować się pod klapką dołączonej koperty, aby gość jej nie zgubił.

Nie zapomnij o łatwym zaadresowaniu koperty na RSVP z odpowiednią opłatą pocztową. Goście mogą przeczytać, jak wypełnić weselne RSVP dla właściwej etykiety.

Z kartami informacyjnymi

Jednym z powodów, dla których pary nie wiedzą, jak wypchać kopertę ślubną, jest to, że oprócz zaproszenia i karty RSVP istnieją różne karty. Jest to zwykle praktykowane w przypadku zaproszeń na śluby docelowe, ponieważ będziesz potrzebować więcej informacji dla gości.

Inne karty zawarte w zestawie zaproszenia ślubne mogą być również zaproszeniami na brunch lub kartami życzeń. Przeczytaj, co umieścić w zaproszeniu na ślub w miejscu docelowym, aby dowiedzieć się, co jeszcze umieścić.

Jak więc wypełnić pakiet zaproszeń na ślub? Proszę zacząć od zaproszenia na ślub w pozycji pionowej, a następnie karty RSVP pod klapką koperty RSVP, a nie wewnątrz niej.

Następnie ułóż pozostałe karty od największych do najmniejszej na szczycie stosu. Zapewni to, że goście zobaczą i przeczytają wszystkie karty w zgromadzeniu zaproszeń na ślub.

Z wkładkami

Czasami twój zespół zaproszenia ślubnego powinien mieć wkładki dla wsparcia zaproszeń. Na przykład możesz rozważyć użycie wkładek, jeśli Twoje zaproszenia są drukowane na grubym papierze, ale nie będziesz robić podwójnych kopert.

Jak więc wypychać zaproszenia ślubne wkładkami? Najpierw wybierz odpowiedni rodzaj i rozmiar wkładek pasujących do konkretnej koperty.

Włóż i dociśnij wkładkę do koperty ślubnej do dołu, a następnie przytrzymaj ją w miejscu zagięcia klapki. Następnie złóż tę klapkę i przesuń palcami po górnej krawędzi koperty, aby zagiąć wkładkę.

Otwórz kopertę, przyklej górną krawędź podkładu i ponownie złóż klapkę koperty, aby zabezpieczyć podkład na miejscu. Na koniec wypchaj pakiet zaproszeń na ślub największymi kartami, a następnie najmniejszymi kartami.

Jaki jest właściwy sposób na wypełnienie zaproszenia ślubnego bez wewnętrznej koperty?

Nie ma zmiany w kolejności układania pakietu zaproszeń ślubnych, nawet jeśli nie masz wewnętrznej koperty. Zamiast tego jedyną rzeczą, której musisz się nauczyć, jest prawidłowe zaadresowanie tych zaproszeń.

Możesz zwracać się do gości bezpośrednio na kopercie zewnętrznej, kieszeni na kopercie, karcie zwrotnej, a nawet opaskach na brzuchu. Następnie sprawdź, jak zapieczętować zaproszenia ślubne, aby wszystko razem zabezpieczyć.

Jak połączyć zaproszenia ślubne razem?

Najpopularniejszym sposobem montażu zaproszeń ślubnych są opaski na brzuch. Zacznij od ułożenia pakietu zaproszeń w czytelnej orientacji z największymi kartami na dole.

Zaczynasz od zaproszenia, karty odpowiedzi, a następnie pozostałych kart z pakietem zaproszeń. Ponownie pamiętaj, aby mieć kartę RSVP pod klapką koperty RSVP.

Następnie połóż opaskę na brzuch obok kartonu i złóż ją odpowiednio, aby zamknąć karty. Niektóre opaski na brzuch używają taśmy, podczas gdy inne mają rozcięcia dla bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś zainteresowany, łatwo jest również wiedzieć, jak zrobić opaski na brzuch na zaproszenia ślubne.

Czy wkładasz kartę RSVP do koperty?

Wkładasz kartę RSVP do koperty i resztę pakietu zaproszeń ślubnych. Jednak nie włożysz go do dołączonej koperty RSVP, aby gość mógł łatwo znaleźć i przeczytać kartę odpowiedzi.

Gość będzie tym, który umieści kartę RSVP w kopercie po udzieleniu na nią odpowiedzi. Upewnij się więc, że uwzględnisz również opłatę pocztową, aby ułatwić odpowiadanie ze strony gościa.

Jak umieścić bibułkę na zaproszeniu ślubnym?

Na górze każdej karty w pakiecie zaproszeń kładziesz chusteczkę. Ale w dzisiejszych czasach zaproszenia ślubne nie mają już chusteczek higienicznych, ponieważ są drukowane i nie ma ryzyka rozmazywania się atramentu.

Wniosek

Czy ten przewodnik był pomocny? Właśnie dowiedzieliśmy się, jak wypchać zaproszenia ślubne, gdy masz tylko zaproszenia, karty RSVP lub inne karty informacyjne.

Główną zasadą jest ułożenie kart od największej do najmniejszej w czytelnej orientacji po wyjęciu. Oczywiście zaczniesz również od głównego zaproszenia, ponieważ jest to największe wśród pakietu.