Jak wymienić zbiornik wyrównawczy na podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Zastanawiasz się, jak wymienić zbiornik wyrównawczy w podgrzewaczu wody? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Trójnik umieszczony w przewodzie wody chłodzącej jest umieszczony w zbiorniku wyrównawczym tuż nad systemem ciepłej wody.

Ten zbiornik wyrównawczy jest zwykle wznoszony pionowo. Dopuszczalne jest jednak ustawienie go poziomo, jeśli czynnikiem jest brak miejsca.

Jak wymienić zbiornik wyrównawczy na podgrzewaczu wody? 6 prostych kroków!

Wymagane połączenia rur mogą się różnić w zależności od rodzaju posiadanych rur wodociągowych i orientacji zbiornika wyrównawczego, ale łączniki rur miedzianych są zdecydowanie najbardziej typowe. Zbiornik wyrównawczy ma 1/4 cala i 2/ 4-calowe przyłącze gwintowane, które jest wkręcane lub wkręcane w rurę wody lodowej poprzez trójnik i małe odcinki rurociągów lutowanych na gwint i pot. To jest tylko podgląd i musisz czytać dalej, aby nauczyć się krok po kroku procedur wymiany zbiornika wyrównawczego w podgrzewaczu wody.

Kroki wymiany zbiornika wyrównawczego na podgrzewaczu wody

Użytkownicy mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy, wymieniając zbiornik wyrównawczy systemu ciepłej wody. Każdy może wymienić zbiornik na podgrzewacz wody bez zatrudniania doświadczonego hydraulika, jeśli posiada niezbędny sprzęt i postępuj zgodnie z tą radą. Przeczytaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak wymienić zbiornik wyrównawczy w podgrzewaczu wody.

Krok 1. Sprawdź swój istniejący zbiornik wyrównawczy

Zlokalizowanie zbiornika wyrównawczego jest pierwszym etapem jego modernizacji. Zbiornik ten jest zwykle połączony z podgrzewaczem wody i jest umieszczony bezpośrednio obok niego. Po znalezieniu zanotuj pomiary i połączenia, aby mieć pewność, że nowy będzie pasował & działają poprawnie, gdy je otrzymasz. Zamienny zbiornik wyrównawczy podgrzewacza wody można kupić w sklepie ze sprzętem lub w Internecie.

Krok 2. Odłącz przewody zasilające

Zamknij ten zawór odcinający, aby odciąć dopływ wody do grzejnika. Zawór odcinający może znajdować się blisko grzejnika lub wyżej w rurociągu. Jeśli nie znajdziesz go tam, użytkownicy mogą odłączyć główny dopływ wody do budynku. Przełączając odpowiedni wyłącznik lub wyłączając znaczący prąd do domu, odetnij dopływ prądu do instalacji ciepłej wody. Odstaw podgrzewacz wody na chwilę. To może zająć ponad godzinę.

Krok 3. Usuń wodę

Aby uzyskać niższe ciśnienie, usuń wodę z grzałki. Jego zawór klapowy można było otworzyć, aby usunąć wodę. Złap wodę za pomocą pojemnika. Ponieważ woda może być pod ciśnieniem, postępuj ostrożnie. Szybko odłączyć zbiornik wyrównawczy, uważając, aby nie uszkodzić rur lub połączeń.

Krok 4. Napełnij zbiornik wyrównawczy powietrzem

Sprawdź, czy poziom ciśnienia w zbiorniku wynosi zero przy wyłączonym dopływie wody. Podłącz kompresor do opon rowerowych do zaworów bezpieczeństwa, które znajdują się u podstawy zbiornika. Napełnij go powietrzem do ciśnienia 13 psi lub nawet zgodnie z zaleceniami producenta. Za pomocą manometru sprawdź jego siłę w zbiorniku.

Krok 5. Umieść nowy zbiornik

Owiń owijkę klejącą na końcach połączeń. Zachowaj pierwsze 2 lub 3 węzły surowe i zakryj klej jako pierwszy od początku skrzyżowania; w przeciwnym razie klej dostałby się do mechanizmu. Wymień istniejący zbiornik w tym samym miejscu. Ostrożnie podłącz system podgrzewacza do nowego zbiornika. Sprawdź, czy połączenia są odpowiednio zabezpieczone.

Krok 6. Włącz podgrzewacz wody i sprawdź

Nadszedł czas, aby włączyć dopływ wody. Sprawdź wszystkie połączenia pod kątem wycieków. Następnie odkręć zawór i pozwól wodzie płynąć przez system ciepłej wody. Jeszcze raz poszukaj przecieków. Włącz źródło zasilania podgrzewacza wody, następnie włącz je i poczekaj, aż się nagrzeje. Ostatnią ocenę wykonaj po całkowitym rozgrzaniu sprzętu. Sprawdź, czy woda płynąca z zaprzyjaźnionego kranu jest ciepła.

Co to jest zbiornik wyrównawczy?

Zbiornik rozprężny instalacji ciepłej wody przeznaczony jest do ochrony rurociągów i kranów w instalacjach rurowych z zabezpieczeniem tylnym lub sterowaniem pneumatycznym. Podczas przebudowy podgrzewacza wody lokalne przepisy budowlane mogą wymagać umieszczenia zbiornika wyrównawczego i może to być praca modernizacyjna w celu zabezpieczenia starego podgrzewacza wody.

Jaki jest najlepszy sposób, aby stwierdzić, czy zbiornik wyrównawczy działa?

Załóżmy, że zbiornik wyrównawczy ma filtr, który oddziela wilgoć od atmosfery, jest podłączony do przyłącza wody lodowej na końcu linii. Delikatnie naciśnij górną i dolną część zbiornika wyrównawczego. Ten zbiornik jest w dobrym stanie, jeśli coś wydaje się puste. Z drugiej strony łomot wskazuje, że woda dotarła do górnej komory z powodu wadliwej membrany.

Zmierz temperaturę zbiornika, dotykając górnej i dolnej części. Dolna sekcja powinna być gorąca, ponieważ przechowuje gorącą wodę ze zbiornika. Ponieważ utrzymuje chłodniejsze powietrze, w górnej części poczujesz chłód. Najlepiej też wiedzieć, jak wyczyścić grzejnik na listwie przypodłogowej.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak wymienić zbiornik wyrównawczy w podgrzewaczu wody. Powyższe kroki pomogą Ci zwrócić zbiornik wyrównawczy; przed wymianą zbiornika wyrównawczego wykonaj wszystkie pomiary bezpieczeństwa, aby uniknąć wszelkich złych rzeczy. Nie wahaj się też wiedzieć o tych rzeczach; przeczytaj o tym, jak czyścić grzejnik ścienny i gdzie umieścić grzejnik. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.