Jak wymienić uszczelkę lodówki? 3 proste kroki!

Być może przegródki na żywność w lodówce się nagrzewają; to chciałbyś wiedzieć, jak wymienić uszczelkę lodówki, ponieważ często jest to problem. W szczególności będziesz musiał wymienić gumową uszczelkę wokół drzwi lodówki. Może nie być już prawidłowo uszczelniony, ponieważ został już rozciągnięty lub zużyty.

Uszczelka jest zwykle mocowana do drzwi lodówki za pomocą plastikowych lub metalowych elementów ustalających. Śruby zabezpieczają niektóre. Więc będziesz musiał użyć śrubokręta do tego projektu. Należy również zakupić uszczelkę zastępczą w najbliższym sklepie z artykułami AGD.

Jak wymienić uszczelkę lodówki? 3 proste kroki!

W większości przypadków lodówka potrzebuje tylko nowej uszczelki, aby zacząć od nowa. Najlepiej przynajmniej raz w roku sprawdzić, czy uszczelka w Twojej lodówce jest w dobrym stanie.

Możesz użyć do tego testu papierowego. Włóż kartkę papieru między lodówkę a drzwi. Następnie zamknij drzwi lodówki i wyciągnij papier.

W przypadku, łatwo się wyślizguje; to oznacza, że ​​trzeba już wymienić uszczelki lodówki, bo już nie uszczelniają. Co więcej, będziesz musiał wymienić starą uszczelkę na inną, jeśli ma wykrzywione lub wygięte rogi, podartą, pękniętą lub twardą i nieelastyczną. Oto przewodnik po tym, jak wykonujesz tę pracę.

Kroki wymiany uszczelki lodówki

Poniższe kroki są łatwe do wykonania. Potrzebne są tylko podstawowe umiejętności i można je ukończyć w mgnieniu oka. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy. Jak więc wymienić uszczelkę lodówki?

Krok 1. Zdejmowanie istniejącej uszczelki lodówki z drzwi

Podczas zdejmowania istniejącej uszczelki drzwi lodówki wykorzystaj czas na namoczenie nowej w gorącej wodzie, aby później łatwiej było ją zainstalować. Niektóre uszczelki lodówki są mocowane za pomocą metalowych elementów ustalających przymocowanych na obwodzie drzwi. Musisz podnieść wewnętrzną krawędź istniejącej uszczelki, aby odsłonić śruby mocujące gumową uszczelkę w metalowym uchwycie.

Następnie należy poluzować te śruby za pomocą śrubokręta. Aby zdjąć uszczelkę drzwi lodówki, należy chwycić jej wewnętrzny kołnierz i odciągnąć. Upewnij się, że używasz klucza nasadowego z odpowiednim rozmiarem łba sześciokątnego. Wystarczy poluzować śruby mocujące, nie wyjmować ich z drzwi. Następnie zdejmij uszczelkę.

Krok 2. Instalowanie nowej uszczelki drzwi lodówki

Teraz nadszedł czas, aby zainstalować nową uszczelkę. Zacznij od jednego rogu u góry, pracując z wargą uszczelki za elementem ustalającym. Po zakończeniu przejdź do innych rogów, aż ukończysz cały obwód drzwi. Prawidłowy sposób dopasowania uszczelki jest tylko jeden. Dokręć śruby ustalające lub uszczelkę zamrażarki za pomocą klucza sześciokątnego, ale nie dokręcaj ich całkowicie.

Następnie sprawdź, czy nie jest wypaczony, zamykając drzwi lodówki. W razie potrzeby wyprostuj, chwytając za górę i dół. Popchnij drzwi i pociągnij je ponownie przed zamknięciem, aby sprawdzić, czy są prawidłowo wyrównane. W razie potrzeby powtórz proces. Dokręć śruby, aby zakończyć proces.

Krok 3. Pocieranie wazeliny

Przeanalizuj położenie drzwi lodówki w stosunku do szafki lodówki. Jeśli drzwi zamrażarki lub lodówki są wyższe lub opadają, trzeba je wyrównać. Aby to zrobić, najpierw poluzuj zawiasy. Teraz, aby zmniejszyć opór uszczelki, nałóż wazelinę na zawias uszczelki zamrażarki.

Najczęstsze pytania

Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Pytanie #1. Czy trudno wymienić uszczelkę lodówki?

Jeśli drzwi lodówki przeciekają lub są uszkodzone, zbyt dużo energii zostanie zmarnowane. Zauważysz, że Twój rachunek za prąd rośnie. Nie tylko to, ale doprowadzi to do skrócenia żywotności i zużycia urządzenia. Przechowywana w nim żywność będzie również narażona na ryzyko zepsucia. W takim przypadku trzeba będzie wymienić uszczelkę drzwi lodówki (zwaną również uszczelką drzwi), a na szczęście nie jest to łatwe.

Pytanie 2. Jak długo wytrzymują uszczelki lodówki?

Uszczelkę należy sprawdzać co roku przynajmniej, aby sprawdzić, czy jest w dobrym stanie. Pamiętaj jednak, że cykl życia każdego urządzenia kuchennego jest różny. To samo dotyczy uszczelki lodówki.

Pytanie nr 3. Jak sprawdzić, czy uszczelka drzwi lodówki przecieka?

Najpierw zamknij drzwi banknotem lub papierem wsuniętym między lodówkę a uszczelkę. Następnie powoli wyciągnij papier. Kiedy to robisz, musisz odczuwać pewne napięcie. Jeśli nie, oznacza to, że uszczelka jest już uszkodzona lub słaba.

Pytanie #4. Co się stanie, jeśli uszczelka drzwi lodówki przecieka?

Lodówka została zaprojektowana z uszczelką, która uszczelnia zimne powietrze i utrzymuje ciepłe powietrze na zewnątrz. Ale jeśli lodówka przecieka, zobacz, jak naprawić przeciekającą lodówkę, wtedy sprężarka będzie działać dłużej niż zwykle, powodując jej zużycie. Nie tylko to, ale zmarnuje energię.

To okładka!

Kroki wymiany uszczelki lodówki są proste i proste. Postępując zgodnie z tym przewodnikiem, będziesz w stanie rozwiązać problem z lodówką i zapobiec jej przedwczesnemu zużyciu. Aby uzyskać więcej powiązanych artykułów, kliknij tutaj, jak naprawić uszczelkę lodówki. Dzięki, że wpadłeś!