Jak wymienić sprzęgło silnika w podkładce Kenmore? 10 łatwych kroków!

Zastanawiasz się, jak wymienić sprzęgło silnika w podkładce Kenmore? Jest dziesięć prostych kroków, które powinieneś wykonać. Tak, poświęcasz konkretny dzień tygodnia na pranie, a po włączeniu pralki nie wiruje. A teraz zastanawiasz się, jaka może być możliwa przyczyna? Szukasz prostego, ale skutecznego rozwiązania? Nie martw się; ten artykuł poprowadzi Cię przez wymianę sprzęgła silnika w podkładce Kenmore.

Jeżeli pralka działa, ale się nie obraca, problem może wynikać z nieprawidłowego działania sprzęgu silnika. Ogólny układ roboczy podkładki zależy od sprzęgu silnika, ponieważ łączy on silnik z obudową przekładni.

Jak wymienić sprzęgło silnika w podkładce Kenmore? 10 łatwych kroków!

Różne przyczyny nieprawidłowego działania sprzęgacza silnika obejmują; przeciążenie pralki, wlanie mniejszej ilości wody niż jest to wymagane i zużyte złącze silnika. Oto przewodnik krok po kroku dotyczący wymiany uszkodzonego złącza silnika w serii Kenmore. Zacznijmy czytać ten artykuł!

Kroki wymiany sprzęgła silnika w podkładce Kenmore

Wykonując dokładnie poniższe kroki, można łatwo wymienić sprzęgło silnika w podkładce Kenmore. Nie przegap żadnego etapu i spróbuj naprawić pralkę w domu. Przede wszystkim oto narzędzia, które musisz przygotować:

 • Młotek
 • Śrubokręt
 • Rękawiczki
 • Zestaw kluczy

Oto kroki, jak wymienić sprzęgło silnika w podkładce Kenmore:

Krok 1. Wyłącz podkładkę

Przed przystąpieniem do całego procesu upewnij się, że urządzenie jest wyłączone. Nigdy nie próbuj naprawiać żadnego gadżetu bez wyłączenia jego połączenia elektrycznego. Uchroni cię przed poważnymi obrażeniami.

Krok 2. Usuń wodę z pralki

Wszystko gotowe do rozpoczęcia procesu naprawy, ale czekaj; nadal nie usunąłeś wody z pralki? Bardzo ważne jest usuwanie wody z pralki. W przeciwnym razie nie możesz pracować nad swoim planem. Jednak gdy myjka jest pusta, możesz z łatwością kontynuować swoją pracę.

Krok 3. Wyciągnij podkładkę w pozycji opartej o ścianę

Ustawienie podkładki w tej pozycji pomoże w procesie naprawy.

Krok 4. Oddziel panel sterowania od pralki

Na panelu sterowania znajdują się przyciski sterujące pracą pralki. Spróbuj znaleźć śruby, za pomocą których panel sterowania jest przymocowany do pralki. Śruby mogą znajdować się po bokach lub za podkładką. Weź śrubokręt i zacznij odkręcać śruby, aż panel sterowania zostanie szybko odsunięty od podkładki. Użyj niewielkiej siły, aby oddzielić oba.

Krok 5. Przesuń szafkę do przodu

Po zdjęciu panelu sterowania z pralki przesuń pokrywę pralki do przodu i odłóż ją na bok.

Krok 6. Znajdź silnik

Spróbuj znaleźć silnik pralki. Silnik znajduje się w dolnej części maszyny. Przed uzyskaniem dostępu do miejsca, w którym znajduje się silnik, wyłącz pompę wodną. Następnie za pomocą śrubokręta wyjmij pompę z silnika.

Krok 7. Wyciągnij silnik

W tym kroku musisz wyciągnąć przewody z silnika przed wyciągnięciem go. W tym celu użyj śrubokręta, aby odpiąć pozostałe śruby lub klipsy. Silnik jest nieporęczny, połóż rękę na silniku lub możesz poprosić kogoś o pomoc.

Krok 8. Zainstaluj nowe złącze

Najpierw wyjmij stare lub uszkodzone sprzęgło z wału napędowego silnika. Następnie zainstaluj nową złączkę na swoim miejscu, dopasuj ją idealnie.

Krok 9. Umieść silnik z powrotem

Po zamontowaniu złączki na miejscu ułożyć występy strat na zewnętrznej powierzchni złączki za pomocą izolatora. Umieść silnik w odpowiedniej pozycji. Przywróć śruby i zaciski do ich pierwotnego położenia i wyreguluj silnik — podłącz wiązkę przewodów. Umieść pompę wody z powrotem na silniku.

Krok 10. Uruchom ponownie pralkę

Załóż pokrywę z powrotem na urządzenie i zapnij pokrywę panelu, odwracając sposób, w jaki ją zdjąłeś. Następnie uruchom ponownie pralkę i ciesz się dobrym dniem prania. Myślę, że warto przeczytać o tym, jak zresetować pralkę.

5 najlepszych doskonałych łączników silnikowych Kenmore

Te 5 sprzęgów silnikowych Kenmore zajmuje wyższą pozycję na rynku w oparciu o ich jakość. Możesz więc rzucić okiem:

 • 285753A; ten zestaw sprzęgła silnika jest kompatybilny z twoją podkładką Kenmore.
 • 62672; jest to wytrzymały zamiennik pralki Kenmore.
 • 285753A; działa to najlepiej z podkładką Whirlpool, dzięki wzmocnionemu metalem rdzeniowi.
 • 285753; to niemetalowe sprzęgło silnika pasuje do AP3963893 PS1485646.
 • Znaki 285753A; idealny do pralek Whirlpool i Kenmore, dzięki wzmocnionemu metalem rdzeniowi.
 • Środki zapobiegawcze

  Ten proces jest prosty, ale zawsze należy podejmować środki zapobiegawcze. Postępuj zgodnie z instrukcją. Nie rozpoczynaj procesu naprawy, chyba że poprawnie zrozumiesz wszystkie kroki. Uważaj na sprzęt zasilający. Na koniec zadbaj o życie swoje i swoich bliskich.

  To okładka!

  Pralka to jedno z najczęściej używanych urządzeń. Każdy może napotkać problemy w sprzężeniu podkładki. Aby rozwiązać ten problem, należy znać wszystkie wytyczne dotyczące wymiany sprzęgła silnika w podkładce Kenmore. Właściwe przestrzeganie tych wskazówek może pomóc w naprawie pralki w domu. Teraz wiesz, jak wymienić sprzęgło silnika w podkładce Kenmore. Możesz również zainteresować się, jak obsługiwać pralkę Kenmore i jak zresetować pralkę Kenmore.