Jak wymienić siłownik drzwi do mieszania nagrzewnicy? 4 proste kroki!

Czy chcesz wiedzieć, jak wymienić siłownik drzwi mieszanych nagrzewnic? Nie martw się, jesteś we właściwym miejscu. Poluzuj nakrętki mocujące, które podtrzymują plastikową osłonę pod deską rozdzielczą na siedzeniu pasażera za pomocą małego klucza i klucza. Szukaj tych elementów złącznych, ponieważ mogą być ukryte.

Po odkryciu i poluzowaniu wszystkich śrub mocujących, chwyć osłonę i ostrożnie zdejmij ją pod deską rozdzielczą. To odsłoni panel grzewczy z licznymi elementami sterującymi i okablowaniem.

Jak wymienić siłownik drzwi do mieszania nagrzewnicy? 4 proste kroki!

Siłownik jest jednym z prostszych elementów do naprawy, ponieważ przesuwa się pod pudełkiem. Zacznij od zwolnienia zapinki zabezpieczającej przewód na przewodzie siłownika za pomocą małej śruby. Zachowaj ostrożność z tymi klipsami, ponieważ mogą być kruche i pękać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest siłownik drzwi mieszadła grzewczego?

Siłownik drzwi mieszanych wydaje się być elektrycznym silnikiem HVAC, który działa w połączeniu z czujnikiem w regulatorze temperatury, aby otwierać i zamykać drzwi. Jego sygnał wejściowy jest przekazywany przez siłownik za każdym razem, gdy zmieniasz siłę przepływu powietrza lub skalę temperatury w dół i w górę. Siłownik drzwi mieszanych określa, czy powietrze wejdzie przez naziemne otwory wentylacyjne i reguluje między innymi zamrażanie. W niektórych pojazdach można znaleźć siłownik drzwi z podwójną mieszanką, który pozwala kierowcy zarządzać temperaturą w różnych strefach czasowych.

Siłownik drzwi z podwójną mieszanką jest zwykle obecny w najnowszych samochodach i umożliwia indywidualną regulację temperatury dla pasażerów z przodu iz tyłu. Podczas gdy zmieniasz pokrętło regulacji temperatury, aby wprowadzać gorące powietrze, gdy samochód jest chłodny, lub odwrotnie, twoje drzwi mieszające musiałyby wprowadzić odpowiednią perspektywę. Aby uniknąć nagrzewania się pojazdu, siłowniki przełączą się w stan zamknięty, jeśli wymagane jest zimne powietrze.

Oznaki nieprawidłowego siłownika drzwi mieszanych

Włącz jednostkę kontroli klimatyzacji i temperatury i weź pod uwagę deskę rozdzielczą, gdy masz problemy z klimatyzacją. Załóżmy, że słyszysz brzęczący lub delikatny dźwięk kliknięcia dochodzący ze środkowej części deski rozdzielczej, w której

Pokrętła sterujące urządzenia HVAC znajdują się na miejscu. Oznacza to wadliwy siłownik drzwi mieszanych w tym scenariuszu. Mieszany dźwięk siłownika drzwi jest często subtelnym brzęczeniem lub szumem pod deską rozdzielczą. To nie jest częste; jednak siłownik drzwi mieszanych był zwykle winny, jeśli usłyszysz dźwięk uderzania pod schowkiem na rękawiczki. Za każdym razem, gdy prowadzisz samochód lub aktywujesz system HVAC, usłyszą uderzający dźwięk, wskazujący na problem z siłownikiem drzwi mieszanych.

Kroki wymiany siłownika drzwi mieszających nagrzewnicę

Korzystając z tej prostej procedury, możesz po prostu zaoszczędzić pieniądze na wymianie siłownika drzwi mieszanych. W każdym razie możesz chcieć wiedzieć, dlaczego moja nagrzewnica samochodowa nie działa. Cóż, użytkownicy będą odpowiedzialni za opłacenie składnika. W zależności od typu samochodu będziesz potrzebować standardowego wyposażenia mechanicznego, w tym narzędzi ręcznych i pary nasadek 5,5 milimetra w zależności od typu samochodu. Przeczytaj uważnie poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak wymienić siłownik drzwi mieszanych nagrzewnicy.

Krok 1. Pociągnij dolną pokrywę deski rozdzielczej lub schowek

Za pomocą takiego śrubokręta lub nawet maleńkiej pary kluczy i dźwigni zapadkowej odczep schowek z boku samochodu deski rozdzielczej. Śruby kotwiące schowka są zazwyczaj zakopane, więc znajdź je i poluzuj. Ostrożnie podnieś schowek lub dolny panel deski rozdzielczej, gdy śruby mocujące zostaną usunięte.

Krok 2. Wyłącz siłownik drzwi mieszania

Siłownik montowany jest do nagrzewnicy lub obok niej. Za pomocą klucza odkręć zaciski drutu. Musisz zachować ostrożność, ponieważ te klipsy są delikatne i mogą się roztrzaskać. Naciśnij przycisk na gnieździe przewodu i zdejmij go po zwolnieniu zacisków. Należy sprawdzić rdzewienie i korozję połączenia, ponieważ mogą one powodować tarcie. W razie potrzeby przetrzyj związek za pomocą elektrycznego środka czyszczącego. Następnie odkręć śruby mocujące siłownik. Zazwyczaj używane są 2 lub 3 śruby. Podczas usuwania niektórych śrub z ukrytego miejsca możesz potrzebować małego uniwersalnego adaptera. Możesz pozwolić siłownikowi odpaść lub ostrożnie go wykręcić.

Krok 3. Zainstaluj nowy siłownik drzwi mieszanych

Rozważ dwa siłowniki, umieszczając je blisko siebie. Spróbuj sprawdzić, czy wiązka przewodów jest identyczna. Jest to szczególnie ważne, jeśli rzeczywiście nowy siłownik jest dostępny na rynku wtórnym. Kontynuuj przywracanie systemu, gdy oba siłowniki będą takie same. Zainstaluj ręcznie siłownik i śruby mocujące. Użyj klucza lub pary nasadek, aby ostrożnie wkręcić śruby, uważając, aby nie dokręcić ich zbyt mocno, ponieważ wchodzą w plastikowe gwinty. Gniazduje połączenie przewodowe po dokręceniu siłownika.

Krok 4. Przywróć schowek

Daj poczucie sceptycyzmu po wymianie siłownika drzwi mieszających i dwukrotnym sprawdzeniu pracy. Załóż teraz pokrywę lub schowek na rękawiczki — ręcznie wkręć wszystkie śruby. Przymocuj pierwszą śrubę po wbiciu ręcznie pozostałych śrub, aby kolejne śruby nie były trudne do umieszczenia. Możesz również dowiedzieć się, ile kosztuje naprawa siłownika drzwi mieszanych z nagrzewnicą. Uruchom silnik po instalacji i sprawdź, czy ciężka praca się opłaciła, przestawiając pokrętła regulacji temperatury na różne strefy.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, jak wymienić siłownik drzwi mieszanych nagrzewnic. Siłownik blendy drzwiowej jest istotną częścią pojazdu Twojego samochodu, jeśli uznasz go za niewłaściwy, natychmiast wymień go, postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Oto ile naprawić grzejnik samochodowy.