Jak wymienić przewody zasilające podgrzewacza wody? 6 najlepszych wskazówek!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wymienić przewody doprowadzające podgrzewacz wody? Nie musisz się już dziwić, że trafiłeś we właściwe miejsce. Należy wymienić przewody zasilające podgrzewacza wody. Jeśli ulegają pogorszeniu lub wyciekają pod ciśnieniem, należy je wymienić.

Te miedziane złącza są dostarczane osobno i mają śruby łączące po obu stronach, więc poszukaj zacisku wyjściowego podgrzewanej wody.

Jak wymienić przewody zasilające podgrzewacza wody? 6 najlepszych wskazówek!

Upewnij się, że gumowe pierścienie uszczelniające są nienaruszone w nakrętkach, a następnie wyłącz zasilanie elektryczne podgrzewacza wody przyciskiem wyłączników. Przepuścić całą gorącą i zimną wodę przez zlew, aby przepłukać rury zasilające. Na obu końcach nowej linii zasilającej włóż gumowe uszczelki do podstawy śrub łączących. Upewnij się, że przewód zimnej wody jest podłączony do wlotu „Zimna” lub „C” na podgrzewaczu wody, a także rurociąg z zaworem zimnej wody. Zacznijmy odkrywać więcej.

Co robią przewody zasilające podgrzewacza wody?

Kiedy ludzie korzystają z przegotowanej wody, podgrzewacz wody zawiera przyłącze wody lodowej, które stale dostarcza wodę ze zbiornika wody. Kolejna rurka ze zbiornika dostarcza przegotowaną wodę do domu, umożliwiając prysznic, kąpiel, pranie i sprzątanie. Jeśli jakakolwiek rura wodociągowa zacznie rdzewieć lub pęknąć, musisz ją odbudować. Kiedy mieszkasz w miejscu podatnym na trzęsienia ziemi, po prostu użyj elastycznych linii wodnych z zestawami instalacyjnymi podgrzewacza wody.

Wskazówki dotyczące wymiany przewodów zasilających podgrzewacz wody

Natomiast jeśli przewody doprowadzające podgrzewacz wody rdzewieją lub wycieka woda pod ciśnieniem, należy je wymienić. Chociaż elastyczne przewody miedziane i śruby łączące nie są tak kwaśne jak inne materiały używane do produkcji grzejników, mogą one zostać uszkodzone przez dotyk, a nawet podczas konserwacji i napraw grzejnika. Poniższe wskazówki pomogą w nauce wymiany przewodów zasilających podgrzewacz wody.

#1. Znajdź przewód doprowadzający zimną wodę

Określ położenie rury wody chłodzącej. Litera „C” / „Cool” musi być nadrukowana, gdy rura wody chłodzącej łączy się z systemem ciepłej wody. Pokrętło obrotowe, porównywalne do dyszy na zewnętrznym wężu, byłoby również obecne na obu ścianach i wzdłuż miedzianych rurek, do których podłączony jest drugi koniec bajecznej linii zasilającej. Tam projektowany jest zawór wody chłodzącej. Dowiedz się, jak dostosować temperaturę na podgrzewaczu wody.

#2. Znajdź zawór bezpieczeństwa

Określ położenie zaworu nadmiarowego ciśnienia. Tuż na linii redukcji ciśnienia wydaje się, że znajduje się srebrny przycisk o przekątnej 2 cali, który musi być odpowiednio oznakowany. Może znajdować się na górze podgrzewacza wody lub z przodu, tylko kilka centymetrów od góry. Nie brano pod uwagę renowacji miedzianej linii upustu ciśnienia. Znajdź oznaki złego zaworu sterującego nagrzewnicą.

#3. Znajdź przewód doprowadzający ciepłą wodę

Zlokalizuj rurę doprowadzającą podgrzewaną wodę. To ostatnie miedziane ogniwo, z literą „H” lub nawet słowem „Heat” obok siebie na podgrzewaczu wody. Tylko na gorącej linii nie było prawie żadnego typu zaworów. Gdy gorąca woda jest wykorzystywana w domu, miedziane przewody rurowe nagrzewają się.

#4. Kup nowe linie zaopatrzenia

W sklepie z narzędziami kup nowe linie zaopatrzenia o tej samej długości. Za każdym razem, gdy usuwasz istniejące rury, przygotuj nowe modele do zamocowania. Śruby łączące mocowane są na obu końcach przewodów miedzianych, oferowane pojedynczo. Upewnij się, że gumowy pierścień uszczelniający w śrubach jest nienaruszony. Albo zapytaj sprzedawcę o montaż uszczelek. Będziesz potrzebować czterech takich.

#5. Opróżnij przewody zasilające

Przepompuj całą zimną i podgrzaną wodę przez umywalkę, aby przepłukać rury doprowadzające. Pozwól, aby przez kilka minut płynęła zarówno zimna, jak i dzika woda. Uruchom zawór spustowy, pociągając go do góry. Pozwól, aby ciśnienie w zbiorniku opadło, przytrzymując przez chwilę zawór.

#6. Wyłącz zasilanie

Za pomocą przycisku obwodu wyłącz prąd grzałki elektrycznej. Jeśli umieścisz kłódkę lub napis na panelu elektrycznym, nikt nie będzie mógł ponownie włączyć prądu podczas pracy. Podłącz zawór wody chłodzącej do rury wlotowej chłodu i wyłącz go. Zablokuj pokrętło, obracając je zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Możesz być również zainteresowany tym, jak wyłączyć podgrzewacz wody.

#6. Zainstaluj nowe linie zasilające

Usuń śruby z doskonałej trasy doprowadzania płynów i linii wyjściowej podgrzewanej wody z obu punktów końcowych. Użyj klucza, aby wykonać skręty w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Śruby mogą być dobrze dopasowane. Aby uniknąć zerwania gwintu, trzymaj klucz i szczypce prosto z liniami.

Dodaj dodatkowe wiersze do równania. Na obu końcach nowych linii zasilających wciśnij gumowe uszczelki w podstawę śrub łączących. Upewnij się, że rura chłodząca jest podłączona do wlotu oznaczonego „Cool” i „C” na nagrzewnicy, a także do przewodu prowadzącego do wylotu wody chłodzącej. Wkręć śruby, choć jest to możliwe ręcznie, a następnie użyj klucza grzechotkowego, aby dokręcić wszystkie połączenia. Podłącz ponownie fantastyczny dopływ wody i wyłącznik. Sprawdzić pod kątem pęknięć wewnątrz zamiennych przewodów zasilających.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się wymieniać przewody doprowadzające podgrzewacz wody. Gdy poczujesz, że przewody zasilające podgrzewacza wody przeciekają, powinieneś je natychmiast wymienić, jeśli chcesz korzystać z ciepłej wody bez przerwy. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.