Jak wymienić podłoże uszkodzone przez wodę w 5 prostych krokach DIY?

Być może odkryłeś miękką plamę dywanu i szukałeś sposobu na wymianę podłoża uszkodzonego przez wodę. Wykonywanie regularnych inspekcji w celu monitorowania stanu podłoża pomaga uniknąć kosztowniejszych napraw w przyszłości.

Być może podłoga skrzypi więcej niż zwykle. Uszkodzenia podłoża często występują w wyniku narażenia na nadmierną wilgoć. Może to być spowodowane wilgocią w domu, nieszczelnością instalacji wodociągowej lub pęknięciem.

Jak wymienić podłoże uszkodzone przez wodę w 5 prostych krokach DIY?

Wybór najlepszej opcji dla każdej okoliczności zależy od odpowiednich informacji, takich jak rodzaj podłogi, poziom uszkodzenia oraz koszt naprawy w porównaniu z wymianą. Aby pomóc w przypadku podłóg uszkodzonych przez wodę, postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami.

Jak określić, czy moja podłoga wymaga wymiany?

Wczesnym wskaźnikiem jest zatonięcie podłogi. Ciche miejsce pod dywanem lub drewnianą podłogą wskazuje, że panele podłogowe lub drewno uległy zniszczeniu. Musiałbyś wymienić uszkodzone fragmenty podłoża, aby powstrzymać rozwój zgnilizny.

Co więcej, może to być również wtedy, gdy podłoga głośno skrzypi. Obszary drewna lub dywanu, które wydają się bardziej miękkie niż otoczenie, mogą osłabić panele podłogowe poniżej. Wymiana całego podłoża może nie być konieczna, ale konieczna jest wymiana wszelkich uszkodzonych elementów, aby zapobiec dalszemu niszczeniu.

Może się to również zdarzyć, gdy sufit ma przecieki. Chociaż nie jest obowiązkiem podkładu, jeśli sufit przecieka, należy zrozumieć, że podkład nie był również winny.

Jeśli jest to przeciek, może to wskazywać na stopniowy przeciek w domu. Ponieważ zarówno sklejka, jak i płyta OSB (orientowana płyta wiórowa) pochłaniają wilgoć, są skutecznie przemoczone, jeszcze zanim woda dostanie się do sufitu.

Wymiana podłoża uszkodzonego przez wodę

Krok 1. Usuń nawiewnik podłogowy

Użyj śrubokręta, aby usunąć otwór wentylacyjny w podłodze. Zacznij od zajrzenia do wnętrza swojego domu i zbadania przekroju obecnej podłogi.

Podczas cięcia stali ustaw brzeszczot piły tarczowej na żądaną grubość. Jeśli jest nakładka, zmierz ją. Pamiętaj, aby włączyć ostrze i ustawić je na głębokość 1 cala, jeśli nie masz otworu wentylacyjnego.

Krok 2. Narysuj prostokąt lub kwadrat

Użyj liniału, który jest co najmniej 6 cali dłuższy niż uszkodzony obszar, aby narysować prostokątny lub kwadratowy wzór. Kiedy legary wspierają podłoże, jest to niezbędne. Jeśli wzór wycięcia nie obejmuje połączenia lub szwu, użyj wzoru jak najbliżej.

Krok 3. Usuń gwoździe

Za pomocą młotka wbij koniec pręta do podważania w szczelinę lub szew. Przedłuż paznokieć, lekko podważając porcje. Pomogłoby, gdybyś potrącił odsłonięte lub wystające gwoździe młotkiem pazurowym.

W przypadku złamania paznokci użyj młotka, aby wbić je na miejsce lub użyj ukośnych szczypiec, aby je wyciągnąć. Kontynuuj sondowanie, podnoszenie i usuwanie części lub sekcji. Użyj sekcji, aby wsunąć trudne gwoździe na miejsce.

Krok 4. Zmierz uszkodzony obszar

Zmierz wszystkie boki zaznaczonego obszaru, nawet te, które nie są podparte. Wytnij kołki dwa na cztery do wymiarów, a następnie zamontuj je za pomocą piły ukośnej. Możesz użyć wiertarki lub wkrętarki z 3-calowymi śrubami, aby przymocować podłoże do kołków, które powinny wyrównać boki legarów, aby zapewnić odpowiednie podparcie.

Aby uwzględnić odstęp 1/8 cala między istniejącym podłożem a nowym podłożem, zmierz obszar cięcia i odejmij 1/8 cala ze wszystkich czterech stron. Jeśli poprzednia podłoga lub nakładka zostanie usunięta, przytnij nową podłogę i wszelkie kolejne nakładki za pomocą linijki i piły tarczowej.

Przedmiot, który usuwasz, powinien zostać usunięty przy użyciu tego samego materiału i grubości, co w pierwszym kroku. Do cięcia zakrzywionych elementów należy zawsze używać wyrzynarki. Połóż nowy podkład w wydrążonym obszarze.

Krok 5. Zainstaluj nowe podłoże

Przymocuj podłoże do legarów i bloków za pomocą 2-calowych śrub. Użyj 112-calowych wkrętów pokładowych, aby przymocować nakładkę do podłoża.

Wyciągnij 24-36-calowe kawałki, aby zastąpić podłoże. Circular piłował porcje.

Piła szablasta może ciąć wzdłuż ściany, gdzie piła tarczowa nie może. Wyważ części.

Włóż nowy podkład na legary, wyśrodkowany, z krawędziami i połączeniami nad legarami. W razie potrzeby podziel różnicę, aby obsłużyć dwie części.

Przymocuj podłoże do legarów za pomocą 2-calowych śrub. Jeśli ma to zastosowanie, przymocuj nakładkę za pomocą wkrętów pokładowych 1 1/2 cala.

Czy ubezpieczenie właścicieli domów obejmuje podłoże?

Jeśli cała podłoga musi zostać wymieniona z powodu zalania, ubezpieczenie domu zazwyczaj obejmuje to. Dowiedz się, czy powinieneś sam wykonać tę pracę, czy zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie, a także rodzaje ochrony, którą pokryje Twoje ubezpieczenie.

Wniosek

Możesz teraz wykonać poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak wymienić podłoże uszkodzone przez wodę. Pamiętaj, aby poprosić o pomoc, jeśli potrzebujesz pomocy.