Jak wymienić osłony grzejnika przypodłogowego? 5 prostych kroków!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak wymienić osłony grzejnika przypodłogowego? Pozwól nam odkryć te łatwe do wykonania kroki, które możesz zastosować z wiatrem. Moi przyjaciele, aby poznać dalsze szczegóły, przewijaj w dół.

W dłuższym czasie pokrywa listwy przypodłogowej zużywa się. Niektórzy konsumenci wymieniają osłony listwy przypodłogowej z powodu pęknięć, rdzy, przebarwień. Z tych powodów większość właścicieli domów woli wymienić przednią pokrywę, jeśli grzejnik przypodłogowy działa dobrze.

Jak wymienić osłony grzejnika przypodłogowego? 5 prostych kroków!

W dzisiejszych czasach grzejniki listwy przypodłogowej można łatwo wymienić, a do ich usunięcia nie będziesz potrzebować wielu narzędzi. Zdejmowanie starej osłony listwy przypodłogowej wymaga więcej czasu, ale zainstalowanie nowej osłony jest proste. Więc nie musisz się zbytnio martwić. Ten artykuł poprowadzi Cię od zdejmowania do wymiany pokrywy listwy przypodłogowej.

Kroki wymiany osłon listew przypodłogowych

Zwykle osłony listwy przypodłogowej są wykonane z metalu i plastiku, ale kiedy należy wymienić osłony listwy przypodłogowej? Jeśli masz nowy pomalowany lub umeblowany dom, nie chciałbyś wpatrywać się w odbarwiony system grzewczy lub, co gorsza, jeśli ma on uszkodzenia strukturalne, takie jak pęknięcia. Przeczytaj poniższe kroki, jeśli nie wiesz, jak wymienić osłony grzejnika listwy przypodłogowej i są zdezorientowani, od czego zacząć w systemie grzewczym. Poprowadzi Cię, co zrobić i usunąć je bez kłopotów samodzielnie. Kroki mogą również dać ci wskazówki, zanim zastosujesz metodę i pomocne pomysły.

Należy pamiętać, że podczas wymiany należy zachować ostrożność, np. zdejmować stare osłony, zapobiegać uszkodzeniom ścian i zarządzać wyłącznikami elektrycznymi. Mimo że większość ludzi często mówi, że zdejmowanie starych osłon jest czasochłonne i trudne do usunięcia, ponieważ jest mocno przymocowane do ścian za pomocą śrub, jest to wykonalne. Zapobiegaj uszkodzeniom ścian i przymocuj osłonę listwy przypodłogowej jak profesjonalista. Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, jak wymienić osłony grzejnika przypodłogowego, przejdźmy do kolejnych kroków!

Krok 1. Wyłącz wyłącznik

Ponieważ będziesz demontować i składać ponownie, powinieneś wyłączyć źródło zasilania lub wyłącznik, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas stosowania metod. Nie bądź zadowolony z usuwania lub odłączania przewodów elektrycznych, jeśli zasilanie jest włączone. Może to spowodować porażenie prądem lub, co gorsza, śmierć. Nie chcielibyśmy, abyś został porażony prądem i narażony na niebezpieczeństwo. Zachowaj ostrożność i nie zapomnij go wyłączyć i zastosować inne środki bezpieczeństwa. Możesz również chcieć dowiedzieć się, jak działają wyłączniki.

Krok 2. Odciąć gwoździe i śruby

Równie dobrze możesz użyć drewnianych podkładek na tym etapie. Pomogłoby, gdybyś miał małą odległość między ścianą a tylną płytą grzejnika przypodłogowego. Zsuń drewniane podkładki z płyty tylnej, wytnij śrubę lub gwoździe piłą szablastą. Użyli śrub lub gwoździ, aby przymocować płytę tylną do ściany. Za pomocą drewnianych podkładek można je szybko odciąć. Jeśli nie masz w domu drewnianych podkładek, możesz użyć podkładek metalowych lub plastikowych. Służą temu samemu celowi, ale wielu preferuje drewniane podkładki.

Krok 3. Zdejmowanie tylnej płyty

Teraz, gdy już odciąłeś śrubę i gwoździe łączące backplate ze ścianą, czas zdjąć backplate. Ale najpierw musisz usunąć tłumik, wyprostowując go na wszystkich wieszakach, a następnie zwalniając tłumik. Przytrzymaj element grzejny i wyjmij dolną płytę tylną z wieszaków za pomocą płaskiego śrubokręta. Wsuń płytkę tylną od tyłu i pociągnij ją do góry. Następnie wyrzuć tylną płytkę.

Krok 4. Czysty system grzewczy

Przed wymianą osłony listwy przypodłogowej wyczyśćmy również system ogrzewania! Czyszczenie systemu grzewczego nie wymaga zbyt dużej siły i można je wykonać błyskawicznie. Tak więc ten krok prawdopodobnie zajmie tylko jedną do dwóch minut, w zależności od grubości nagromadzonego pyłu. Możesz użyć odkurzacza lub dmuchawy, aby usunąć kurz i brud. W ramach tych dwóch próżnia jest znacznie lepsza. Dmuchawa może wykonać tę pracę, ale w przeciwieństwie do odkurzacza, nie będziesz mieć problemów z czyszczeniem brudu lub kurzu, które rozpryskują się na podłodze. Jeśli nie masz w domu odkurzacza lub dmuchawy, możesz użyć suchej szmatki. Połóż tkaninę na powierzchni systemu grzewczego i usuń kurz od tyłu do przodu. Powtarzaj, aż dokładnie usuniesz kurz i brud.

Krok 5. Zamocuj wieszaki i płytę tylną

Teraz musisz przymocować wieszak i czarną płytkę. Musisz zaznaczyć drewniane kołki, aby określić, gdzie wbić gwoździe lub wkręcić w ścianę. Wsuń nowy wieszak i płytę tylną z tyłu systemu grzewczego. Po pomyślnym wsunięciu zatrzaśnij wieszaki i przykręć je lub przybij gwoździami, aby przymocować tylną płytkę do ściany. Zdobądź nowy amortyzator, podłącz go do płyty tylnej i załóż zaślepki. Odwróć zaślepki, wyrównaj przednią pokrywę, zatrzaśnij ją na wieszaku i zamknij zaślepki. Altówka! Udało ci się przejść, ostatni krok!

To okładka!

Teraz, gdy odkryłeś, jak wymienić osłony grzejnika listwy przypodłogowej w swoim domu, możesz teraz wykonać tę pracę osobiście. Cóż, nie ma potrzeby oszczędzania ani zatrzymywania pieniędzy, aby zapłacić profesjonalistom za wykonanie pracy. Zawsze dobrze jest samodzielnie wymienić lub naprawić sprzęt AGD. Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się ze specjalistą, który poprowadzi Cię dalej. Najlepiej też wiedzieć, jak czyścić grzałkę przypodłogową i co to jest grzałka z listwą wodną.